Skocz do zawartości

Favicon i logo


peterek64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)
Nie wiem, czy nie odgrzewam jakiegoś starego kotleta, ale ilekroć zamieszczam informacje o Fixitpc na fejsie, moim oczom ukazuje się taki obrazek:
http://img84.imageshack.us/img84/1959/schowek01ms.jpg
Opis ok, ale logo... Co taki szary Kowalski czy Kowalska pomyślą o profesjonalizmie? A do tego favicona kojarząca się z searchengines... Może jakiś konkursik? A może Picasso sama coś wymyślisz?
Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Fejs sobie sam robi ten wycinek nie wiadomo skąd, a dzieje się to także dla innych forów na silniku IPB z własnym logo np. MBAM. Obrazek strony na Fejsie jest inny, logo na forum też inne (na obu skinach). Prosta sprawa = opcja "Brak miniatury" i z głowy. Co do samego Fejsa ... w ogóle nie przywiązuję do tego uwagi i wypowiadałam się o tym w jednym z tematów. To jest tylko zgrzebna wizytówka, której zadaniem jest wisieć sobie i nic nie robić. :P Ja jestem anty-społeczna. :lol:

1. Aktualne logo serwisu jest na forum. Stonowane, pełna informacja (URL). Moim zdaniem wystarczy na dzień dzisiejszy.

oldlogo.png

2. Favicona pochodzi z domyślnej instalacji IPB. Gdzieś się wypowiadałam, że kiedyś może ten szczegół zostanie zmieniony. Dla zabawy artyści mogą tu przedstawić jakieś propozycje, które ma cechować zupełny minimalizm.
 

Odnośnik do komentarza

 

 


Ja jestem anty-społeczna. :lol:

Hahaha :lol: Anty-społecznościowa to może tak, ale, biorąc pod uwagę Twoje dotychczasowe dokonania, na pewno nie antyspołeczna :)
Co do favicona to aż się prosi:

http://img534.imageshack.us/img534/9225/beztytuuoqq.jpg

Co prawda zabrakło rozjaśnienia na połączeniu kolorów, ale to było tak na szybko, w Paincie....
Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza

Kurde, 3oo, czepiasz się :P . Przecież pisałem: "ale to było tak na szybko, w Paincie...." :) Poza tym pozostaje jeszcze problem kompatybilności przeglądarek. Nie wszystkie obsługują format inny niż .ico.
I jeszcze jedno, Picasso powiedziała:

 

Dla zabawy artyści mogą tu przedstawić jakieś propozycje, które ma cechować zupełny minimalizm.

Ale ja tam artystą nie jestem. Tzn jestem, ale w zupełnie innym tego słowa znaczeniu :P .
pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Uczciwie Wam powiem, zbyt przekombinowane. Najbliżej minimalizmu, o który mi chodzi, był post numer 4 i po prostu szary kwadracik.

 

Popieram:)

 

Edit: Dodam tylko, że ten "szary kwadracik" jest wycinkiem domyślnego stylu iSkin. To info dla tych, którzy używają innych skórek i mają inną kolorystykę forum.

 

 

peterek64 - prawie jak Facebook.

 

PS. Mnie tam wystarczy obecna

A mnie obecna kojarzy się z searchengines i jak mam otwartych kilka zakładek w przeglądarce to hmm, zonk...

Odnośnik do komentarza

Jako,że głównym celem fixitpc jest udzielanie pomocy zgłaszającym się i cierpiącym userom - mając na myśli metodę leczenia wszelkich chorób i dolegliwości opisanych w "Przygodach dobrego wojaka Szwejka"

http://www.wattpad.com/24997-szwejk-1?p=28

sympatyczną faviconką byłoby cuś takiego: http://www.imagebanana.com/code/7p3hkc4w/20111211_114154.png :D

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Kolorystyka bardzo dobra i zintegrowana z obecnym skinem, ale mnie nie pasuje ta "ręka" w rozumieniu tematu: zbyt figuratywne i wieloznaczeniowo symboliczne. Ja raczej wyobrażam sobie jakiś geometryczny bardzo uproszczony znak, który nie niesie ładunku symbolicznego, który nie opowiada historii. Np. na tym zgniłym tle inicjały forum, czyli czarna litera "F" (oczywiście zrobiona tak, by nie było skojarzeń z Facebookiem).

Odnośnik do komentarza

Nie mówiąc już o tym, jak by to:

wyglądało zmniejszone do rozmiaru 16x16 px.

 

Nie to żebym bronił tego projektu, bo od momentu w którym nie spodobał się Picassie, jego los został przesądzony, ale...

...argument o wymogu czytelności po przeskalowaniu do 16x16 uważam za chybiony i może niepotrzebnie ograniczyć innych. Sensowne przeglądarki używają favicon w taki sposób, że nie ma potrzeby zmniejszać ich tak bardzo, jak było to przyjęte w starych wersjach IE. Wg mnie rozsądnym optimum jest 32x32, png ico.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...