Skocz do zawartości

Favicon i logo


peterek64

Rekomendowane odpowiedzi

Nie to żebym bronił tego projektu, bo od momentu w którym nie spodobał się Picassie, jego los został przesądzony, ale...

Nie do końca, nawet się zastanawiałam czy tego nie sprawdzić "na żywo". Jak mówię, kolorystyka jak ulał, tylko gdyby ta "ręka" była literą F (geometryzacja, bo aktualna czcionka logo to niestety zbyt silne konotacje z Facebookiem).

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Grisza, spróbuj może utworzyć wersję z kolorem html 8495a1 zamiast tego niebieskiego (i z przeroczystością w miejscu białego) i czuję że będziesz na najlepszej drodze żeby wygrać "przychylne oko" Picassy.

 

Gajowy, nie rozumiem czemu się pastwisz nad wierzbą płaczącą? Przecież przyjąłem werdykt Picassy i ta propozycja jest chyba zamknięta.

 

Problem z literą "F" jest taki, że w świecie podbitym przez facebooka, zawsze będzie się z nim kojarzyła. Forumowy kolorek nie pomaga, bo jest z grubsza zbliżony do tła bukowego logo.

Dwie nowe propozycje "eFowe" - 32x32, png, szeryfowe F z przezroczystą obwódką i 16x16 absolutne minimum, pixel-by-pixel bezszeryfowe F.

Trzecia-czarny napis "Fix it", przezroczyste tło, 32x32, png.

favicon.ico

favicon16.ico

favicon_napis_alpha.ico

Odnośnik do komentarza

A co do tematu - może coś w stylu V \ i odwrócone V na stosownym tle. Oczywiście odpowiednio sformatowane.

 

Odwrócenie obecnego kota ogonem do góry nogami, nie jest rozwiązaniem tematu.O ile dobrze Cię rozumiem.

Cały problem polega na tym, że Picasso sama zapędziła się w kozi róg projektując takie logo, które kojarzy się z fejsem. A forum nie ma nic wspólnego z fejsem. Zmiany powinnny dotyczyć logo forum i favikony za jednym zamachem.I jaka ma być ta favikona? Szary kwadracik? A co niby ten szary kwadracik ma oznaczać? Dla mnie nic. Minimalizm? Ale jaki? Coś powinno być powiedziane w wymaganiach dla potencjalnych projektantów. Bo jak na razie mamy fejsbookową farsę, która trwa od początku instnienia forum. Sprawa jest ogólnie mówiąc, bzdetowata a dorabia się do tego więlką sztukę. Domena forum jest znana i nie ma co kombinować. Można polecieć dalej, jak firma aplle. I strzeić gruszkę (Bonifacy) i słusznie. Bo symbol jabłka, który firmuje aplle to Netonowskie jabłko wiedzy ( symbol kreatywności) dzieki której ta firma powstała . A nadgryziony fragment tego jabłka symbolizuje właśnie dązenie do wiedzy i kreatywność.

 

Co ma być symbolem profesjonalizmu tego forum? Szary kwadrat? Fakt, mozna pójść tym tokiem myślenia tylko nie bardzo pasuje do profsjonalnych porad taki tok myślenia. Chciałbym na pasku adresów w przeglądarce widzieć jasny sygnał bez potrzeby opisu na jaką stronę wchodzę. Czy to za duże wymagania? A może te wymagania są rzeczywiśćie za duże? Może przerastają administratora A jeśli takimi są,niech sam się zajmie tym tematem. Dość mam porzoozowanej demokracji, pt. wymyślajcie, a ja się dotego ustosunkuję.

Odnośnik do komentarza

Ciężko będzie zmieścić w 16 lub 32 pixelach ten ładunek emocjonalny i odzwierciedlić cały ten profesjonalizm...

Poważnie-jaki sygnał?! Kogo na dobrą sprawę obchodzi favicona i kto wyrabia sobie zdanie na temat profesjonalizmu (lub jego braku) na podstawie oceny tworu o wymiarach 16x16 pixeli??

Rozejrzyjcie się po swoich przeglądarkach - favikonki większości tzw profesjonalnych serwisów (niezależnie od branży) to literka w kolorze X na tle koloru Y.

 

Uwierzcie mi - ludzie którzy tu trafiają szukając pomocy (tak jak ja) i ich problemy z komputerami są rozwiązywane, nie trafiają tu ze względu na ikonkę i nie wyrabiają sobie opinii o profesjonalizmie po obejrzeniu loga...

Odnośnik do komentarza

Ciężko będzie zmieścić w 16 lub 32 pixelach ten ładunek emocjonalny i odzwierciedlić cały ten profesjonalizm...

Poważnie-jaki sygnał?! Kogo na dobrą sprawę obchodzi favicona i kto wyrabia sobie zdanie na temat profesjonalizmu (lub jego braku) na podstawie oceny tworu o wymiarach 16x16 pixeli??

Rozejrzyjcie się po swoich przeglądarkach - favikonki większości tzw profesjonalnych serwisów (niezależnie od branży) to literka w kolorze X na tle koloru Y.

 

Uwierzcie mi - ludzie którzy tu trafiają szukając pomocy (tak jak ja) i ich problemy z komputerami są rozwiązywane, nie trafiają tu ze względu na ikonkę i nie wyrabiają sobie opinii o profesjonalizmie po obejrzeniu loga...

 

To po co wrzucasz swoje pomysły? Zaprzeczasz sobie. Pytasz komu zależy - odpowiadam - mnie zależy, bo nie chce mieć więcej takich samych ikon z klasyką IPB na pasku adresu. A ile masz tu swoich tematów i z jakimi śmiesznymi problemami się zwróciłeś.? Usuwanie Babylon Toolbar? To jest Twoim zdaniem niemozliwe bez konsultacji? Nie obchodzi mnie uzytkownik, ktory zagląda tu raz na rok. Ja tu jestem od początku.Mam prawo domagać się uregulowania spraw estetycznych. A jeśli jest inaczej , ten temat powinien wylądowac w Koszu. Jak sie człowiek uważa za profejonalistę to niech zadba o takie detale, jak logo strony i favikona. Tym barzdiej, że miał na to aż nadto czasu. Takie są fakty. I tłumaczenie, że nie miałam czasu, bo sprawy infekcji mnie nagliły do mnie nie trafia. Powtórze jeszcze raz, dość mam pozorowanej demokracji.

Odnośnik do komentarza

To forum ma się kojarzyć z szeroko rozumianą pomocą. Ulubioną domeną właścicielki i administratorki Picasso są ogólnie mówiąc 'wirusy'. Wirus w organiźmie i komputerze to choroba. Choroba kojarzy się z medycyną.
Łapiąc wirusa komputerowego użyszkodnik dostaje sraczki i innych boleści. Rozlega się olaboga. Lata i szuka pomocy. Moje pierwsze skojarzenie w ulżeniu to gruszka do lewatywy ( w zasadzie powinna być koloru czerwonego). No ale to może wydać się prostackie dla co wrażliwszych cierpiących.
Tak na marginesie: Kto był w wojsku to wie, że uniwersalnym antidotum na wszystkie choroby była delbeta + trampki + zwolnienie z zaprawy porannej ( to taki odpowiednik płukania żołądka w CK armii austro-węgier).
To może taki ładny gotowiec - http://www.favicon.cc/?action=icon&file_id=514761 ?

Odnośnik do komentarza

To po co wrzucasz swoje pomysły? Zaprzeczasz sobie. Pytasz komu zależy - odpowiadam - mnie zależy, bo nie chce mieć więcej takich samych ikon z klasyką IPB na pasku adresu. A ile masz tu swoich tematów i z jakimi śmiesznymi problemami się zwróciłeś.? Usuwanie Babylon Toolbar? To jest Twoim zdaniem niemozliwe bez konsultacji? Nie obchodzi mnie uzytkownik, ktory zagląda tu raz na rok. Ja tu jestem od początku.Mam prawo domagać się uregulowania spraw estetycznych. A jeśli jest inaczej , ten temat powinien wylądowac w Koszu. Jak sie człowiek uważa za profejonalistę to niech zadba o takie detale, jak logo strony i favikona. Tym barzdiej, że miał na to aż nadto czasu. Takie są fakty. I tłumaczenie, że nie miałam czasu, bo sprawy infekcji mnie nagliły do mnie nie trafia. Powtórze jeszcze raz, dość mam pozorowanej demokracji.

 

Dla zabawy. Zaprzeczam co najwyżej Twoim wydumanym kryteriom, które notabene nie pojawiły się w pierwszym poście lub na początku tematu (co dałoby jakieś podstawy do uznawania ich za kategoryczne warunki stawiane przysyłanym propozycjom) lecz dopiero teraz. Dla przypomnienia - dyskusję otworzył zwykły użytkownik, a konkurs na dobrą sprawę nie był konkursem, tylko niezobowiązującą zabawą. Reszty nie będę komentował, bo to niesmaczne.

 

***

Conor, podoba mi się, fajne.

Odnośnik do komentarza

Dla zabawy.

 

Baw się dobrze.

 

Zaprzeczam co najwyżej Twoim wydumanym kryteriom, które notabene nie pojawiły się w pierwszym poście lub na początku tematu

 

Ja nie ustalałem żadnych kryteriów. Od ustalania kryteriów jest właściciel forum. Nie ja.

 

Dla przypomnienia - dyskusję otworzył zwykły użytkownik, a konkurs na dobrą sprawę nie był konkursem,

 

na tym forum, na szczęście nie ma stopniowania uzytkowników. Też jestem zwykłym uzytkownikiem.

To nie jest konkurs. Dyrekcja okazała dobrą wolę i postanowiła skonsultować temat z publicznością.

 

Reszty nie będę komentował, bo to niesmaczne.

 

masz rację. Nie komentuj bo możesz mi odebrać ochotę na zjedzenie smacznego, niedzielnego obiadku.

 

I tak na marginesie, temat nie jest nowy - jeno stary jak świat

https://www.fixitpc.pl/topic/164-tapeta-forum-watek-wstepny/

Odnośnik do komentarza

Grisza, o ile Twoje myślenie na temat znaku graficznego bardzo mi odpowiada, wybrałam propozycję proi, jako najbardziej dopasowaną do kolorystyki forum.

favicon.png

proi, obraz musiałam przekonwertować na prawdziwy format ICO, bo nie akceptował tego Internet Explorer (jako jedyna przeglądarka, pozostałe nie miały problemu). IE jest bardzo czuły na format ICO i nie przełknie formatu który jest zmanipulowany.

Odnośnik do komentarza

A pamięć podręczną ?

 

A tego nie. Sprawdze za chwile. Wyczyszcze wszystko jak leci. :D

 

No jest mały problem z zakładkami. Chyba one odpowidają za taki stan rzeczy. Choć nie jestem do końca przekonany. ma dużo zakładek ze starą faviconą może trzeba to wszystko wywalić i zacząć od podstaw?

reset Fiajerka nie pomógł > czyszcenie tempów nie pomogło > wcią ztronka figuruje na pasku ze starą faviconą. ja się tak nie bawie :)

Wiem, to jest zemsta Picasso :D

 

Dobra temacik załatwiony.

Odnośnik do komentarza

Belfegor na serwerze nie ma już starej favikony, otwierając adres https://www.fixitpc.pl/favicon.ico (CTRL+F5) pokazuje się nowy plik. Widoczność starego w przeglądarce jest więc fałszywa. Jeżeli mówisz o Firefox i pasku zakładek (a nie karcie), to wygląda to na problem po stronie przeglądarki, która nie aktualizuje danych na pasku. Tu ktoś opisuje podobne zjawisko: KLIK. Może spróbuj tego: Delete Bookmark Icons.

EDIT:
 

Dobra temacik załatwiony.


Favikona się zaktualizowała?

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...