Skocz do zawartości

Brak dźwięku tylko w przeglądarkach


Pavilion

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

Mam lap. hp pavilion dv5, vista 32-bity, nowo wgrana vista i kis2011, oryginalne. Na początku był nie było dźwięku w FF tylko czasami, tzn. gdy po włączeniu komputera nie było to restart pomagał. Teraz już nawet restart nie pomaga, nie instalowałem żadnych nowych rzeczy oprócz podstawowych takich jak sterowniki czy vista codec package.

 

Moje działania (pomijam wszelkiego typu restarty czy sprawdzanie głośności FF w mikserze itp.):

a.) Utworzenie nowego profilu FF.

b.) Próba odtworzenia na IE. - również brak

c.) Odinstalowanie i ponowne zainstalowanie Adobe Flash player 11 ze strony adobe. - instalacja zakończona pomyślnie -nadal brak dźwięku.

d.) Sprawdzanie sterowników dźwięku wszystko ok, każdy dźwięk spoza przeglądarki jest odtwarzany

e.) Sprawdzenie aktualności wtyczek - każda jest aktualna, zainstalowane: Adobe Acrobat 10.1.1.33, Java development toolkit 6.0.290.11, Java ™ Platform SE 6 U29 6.0.290.11, Shockwave Flash 11.1.102.55, Windows Presentation Foundation 3.5.30729.1 - wyłączona, włączona również brak efektu.

 

Przeglądarka czasami wyrzuca błąd, że wtyczka adobe flash uległa awarii, zainstalowałem adobe jeszcze raz przed chwilą, dźwięku niema, FF sie zacina a wtyczka ulega awarii.

Otworzyłem IE, wyświetlił komunikat o aktualizacji flasha, więc pobrałem jeszcze raz zainst. zakonczono pomyślnie i efektem było: brak dźwięku, komunikat o błędzie IE, że zostanie zamknięty (obraz cały czas leci na yt) a także wyświetlił się taki oto komunikat w małym okienku, Codec About, LAME MP3, codec v 0.9.2-3.98.4 LGPL License, Steve Lhamme+LAME developers URL, icon: Lucas Granito

To chyba nie jest wina oprogramowania bo żadnego zewnętrznego w zasadzie jeszcze nie zdążyłem zainstalować, oprócz kis'a kodeków, winrar'a czy podobnych. A aktualizacje visty już robiłem, nie ma nowych.

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc, Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

2 link widziałem, pierwszy mi umknął - ważniejszy, ale zastosowałem się do poniższych wskazówek m.in. sprawdziłem czy KIS dodał plugin-container.exe do zaufanych, dodał. Czyściłem cache itp. i nic. zdesperowany, pacnąłem przywracanie od ostatniej aktualizacji windy, "it works :)" nie wiem czego dotyczyła ta aktualizacja i czy była opcjonalna czy nie, ale ewidentnie to było powodem bo po uruchomieniu FF nie chciał się uruchomić, startował crash'em, w kółko, dopiero nowa instalacja pomogła, zero problemu, tylko mi usunęło wszystkie zapamiętane hasła... ale ważne, że się udało, dzięki za pomoc Panowie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...