Skocz do zawartości

Kopia zapasowa + WindowsImageBackup?


EQALISER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chyba nazbyt pospieszyłem się z prośbą o zamknięcie tematu dotyczącego błędu 0x80070057 przy tworzeniu kopii, gdyż później wynikły inne sytuacje. Najpierw, przy próbie przywrócenia systemu do danego punktu w czasie przeszłym odezwał się błąd 8007007B, który jednak po kolejnym restarcie nie wystąpił i teraz możliwe jest przywrócenie stanu systemu z punktu w czasie z przeszłości. Nie pisze jednak tego wątku bez powodu... Zawsze, kiedy system wykonywał kopię zapasową tworzył dwa pliki: KOMPUTER i MediaID. Razem do kupy ważyło to kilka GB. Teraz jednak system utworzył także folder WindowsImageBackup, który waży "jedyne" 29 GB. A przecież obraz systemu mam po pierwsze na płytach wypalony po drugie mam do na dysku twardym, bo taką posiadam licencję. Zmierzam do tego, że wygodniej mi było bez folderu WindowsImageBackup na dysku gdzie znajduje się kopia zapasowa... Czy istnieje możliwość, że gdzieś podczas zlecania systemowi wykonania tej kopii zaznaczyłem lub nie zaznaczyłem jakiejś opcji i stąd ten folder? Tak po prostu usunąć go nie mogę bo teraz, gdy on istnieje plik KOMPUTER waży 0 kb - wszystko co z nim związane znajduje się w omawianym folderze prawdopodobnie... Co mogę zrobić?

 

Skąd w tzw. międzyczasie wziął się błąd 8007007B?

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Chyba nazbyt pospieszyłem się z prośbą o zamknięcie tematu dotyczącego błędu 0x80070057 przy tworzeniu kopii, gdyż później wynikły inne sytuacje.

 

To są inne problemy:

 

 

Najpierw, przy próbie przywrócenia systemu do danego punktu w czasie przeszłym odezwał się błąd 8007007B, który jednak po kolejnym restarcie nie wystąpił i teraz możliwe jest przywrócenie stanu systemu z punktu w czasie z przeszłości.

 

Ten błąd figuruje w kontekście: KLIK. Ale można mieć wątpliwości czy to ten przypadek, ze względu na to, że to wystąpienie jednorazowe. Czy odbyło się tu jakieś przetasowanie dysków, które ewentualnie mogłoby ogłupić system Przywracania?

 

 

Zawsze, kiedy system wykonywał kopię zapasową tworzył dwa pliki: KOMPUTER i MediaID. Razem do kupy ważyło to kilka GB. Teraz jednak system utworzył także folder WindowsImageBackup, który waży "jedyne" 29 GB. (...) Zmierzam do tego, że wygodniej mi było bez folderu WindowsImageBackup na dysku gdzie znajduje się kopia zapasowa... Czy istnieje możliwość, że gdzieś podczas zlecania systemowi wykonania tej kopii zaznaczyłem lub nie zaznaczyłem jakiejś opcji i stąd ten folder?

 

Ten folder powstaje, gdy jest egzekwowana kompletna kopia całego Windows. Panel sterowania > System i zabezpieczenia > Kopia zapasowa/Przywracanie > Zmień ustawienia i przestaw sobie na "Pozwól mi wybrać" + wyklucz obraz systemu:

 

bkp1.th.png bkp2.th.png

 

Czy jest tu jakiś problem z taką rekonfiguracją?

 

 

Tak po prostu usunąć go nie mogę bo teraz, gdy on istnieje plik KOMPUTER waży 0 kb - wszystko co z nim związane znajduje się w omawianym folderze prawdopodobnie... Co mogę zrobić?

 

Nic z tych rzeczy. Oto moja kopia zapasowa wykonana na ustawieniach omawianych wyżej (czyli bez obrazu systemu) i porównanie co widzi na temat jej zajętości centrum kopii (ponad 400MB) a jak się prezentuje ów "plik" w Windows Explorer (zero):

 

bkp3.th.png

 

To nie jest "plik" tylko folder, który jest zaaranżowany jako skrót. Dwukliknij na niego, to otworzy dialog reakcji na kopii zapasowej m.in. zarządzanie miejscem. Pokazuje się zero, ponieważ kopie zapasowe są obwarowane specjalnymi restrykcjami dostępowymi (by zapobiec naruszeniu kopii). To jest zero fałszywe. By podejrzeć zawartość:

 

- Oficjalny sposób przeglądania zawartości kopii tego rodzaju: Panel sterowania > System i zabezpieczenia > Kopia zapasowa/Przywracanie > Przywróć moje pliki lub Przywróć pliki wszystkich użytkowników (tak, wbrew pozorom takie opcje, bo dochodzisz tylko do połowy zadania i nic się nie wykona) > Przeglądaj pliki lub Przeglądaj foldery i w wirtualizowanym interfejsie precyzyjnie zobaczysz jakie obiekty zawiera kopia zapasowa:

 

bkp5.th.png

 

- Poza tym, są programy, które bez żadnych kombinacji potrafią wykazać, że zera tu nie ma (ale bez bliższych szczegółów), np. SpaceSniffer wywołany przez Uruchom jako Administrator widzi powyższą sytuację jako:

 

bkp4.png

 

Jak widać, SpaceSniffer pokazuje faktyczną strukturę tego punktu (jakie foldery i pliki są w środku), włącznie z przeliczeniem miejsca. Ale nie pójdzie dalej i co jest w ZIP to > oficjalny sposób przeglądania.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Rzeczywiście nie wybrałem opcji "pozwól mi wybrać" i system zadziałał automatycznie robiąc wszystko. Usunąłem poprzednie pliki i wykonałem kopię od nowa odznaczając Backup i powstały, jak zawsze dotąd, 2 pliki w tym folder KOMPUTER i plik MediaID. KOMPUTER to faktycznie folder... Nie wiedziałem. Nie manipuluję przy kopii zapasowej.

Przeglądanie Panel sterowania > System i zabezpieczenia > Kopia zapasowa/Przywracanie > Przywróć moje pliki lub Przywróć pliki wszystkich użytkowników > Przeglądaj pliki lub Przeglądaj foldery ukazuje faktyczną zawartość KOMPUTERA.

 

Przywracanie systemu jest możliwe, nie pojawia się błąd 8007007B. Nie było żadnego mieszania w dyskach na początku. Kiedy błąd wystąpił zmieniłem lokalizację dla kopii by upewnić się, że w zmienione lokalizacji będzie w porządku i tak też było. Przywróciłem więc pożądaną lokalizację ale od nowa powstał komunikat o w/w błędzie. Później uruchomiłem system ponownie, wszedłem w Panel sterowania > System i zabezpieczenia > Kopia zapasowa/Przywracanie, wykonywanie kopii udało się zainicjować. Po zakończeniu jej wykonywania jeszcze raz System i zabezpieczenia > Kopia zapasowa/Przywracanie > Odzyskaj ustawienia systemu na tym komputerze i możliwe było by cofnięcie się do punktu w czasie.

Jednymi słowy wszystko poszło tak, jak sobie tego życzyłem i bardzo dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...