Skocz do zawartości

Nieusuwalne pliki graficzne na pendrive


lukasz78

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Podsumowanie: ręcznie i typowymi narzędziami Windows (np. Unlocker) nie da się skasować zawartości (obojętne czy folder czy pojedyncze pliki ze środka), format spod Windows nie dał temu rady, RMPrep nie potrafi sformatować (błąd "writte error returned by RMpartus"), SD Formatted twierdzi "karta jest chroniona przed zapisem i kazał coś przełączyć", Dr.UFD mający wykonać low-level rzekomo to rozpoczął ("niestety powiedział, że mam włożyć usb disk do komputera (...) początek był obiecujący bo rozpoczęło się formatowanie ...."), Linuxowy (!) menedżer plików uruchomiony z boot płyty traktuje te pliki jako tylko do odczytu i nie daje rady ich usunąć. Tak więc prawie wszystkie narzędzia są zgodne - jest tu zablokowany zapis jakimś cudem. Padło, że brak przełączników. Niestety ja nie wiem jak to rozwiązać.

Ja bym stawiał na uszkodzenie np. kontrolera we/wy na pendrive :) Chyba lepiej będzie autorowi kupić nowy za 20zł niż mordować się z tym ;) Z opcji usuwania pozostaje jeszcze 5 Kg młotek ;)

Odnośnik do komentarza

A może to jest czytnik kart SD opakowany ładnie tak by wyglądał na Pen ? Skoro robią go na zamówienie to pewnie maja jakieś obudowy w które wkładają czytniki z włożoną kartą SD. Można zadość uczynić życzeniu dot. pojemności wkładając odpowiednią kartę. No i ta karta, akurat traf chciał ... , ma pstryczek nie w te stronę przesuniętą ?

Odnośnik do komentarza

A może to jest czytnik kart SD opakowany ładnie tak by wyglądał na Pen ? No i ta karta, akurat traf chciał ... , ma pstryczek nie w te stronę przesuniętą ?

może tak jest, no i tyle się nie da to się nie da. Pewnie to mechaniczne uszkodzenie.

Dziękuję wszystkim za chęć pomocy.

Picassa dzięki za ten wywód na temat tego co ja mam. Ważne jest jednak to, że przerobione zostały wszystkie warianty i wyczerpane różne ewentualności.

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam wszystkich.

 

 

 

Mam jeszcze prośbę odnośnie laptopa, naprawdę strasznie mi ostatnio ciężko chodzi, klikam coś i on mieli tym kółkiem w nieskończoność :(

co zrobić, gdzie go przymuliło?

Odnośnik do komentarza
Mam jeszcze prośbę odnośnie laptopa, naprawdę strasznie mi ostatnio ciężko chodzi, klikam coś i on mieli tym kółkiem w nieskończoność

 

Notowałeś bardzo mało wolnego miejsca na dysku (a to może być przyczyna). Czy zrobiłeś coś w tym kierunku?

 

 

 

Picassa dzięki za ten wywód na temat tego co ja mam. Ważne jest jednak to, że przerobione zostały wszystkie warianty i wyczerpane różne ewentualności.

 

Jeśli pijesz do ironii, to nie była takowa. Ja zaznaczam, że urządzenie jest nadal nieznanego typu (podobna obudowa to nie argument) i to ma konsekwencje (niemożność zdefiniowania na 100% jak się do niego dobrać i czy nie należy tego podłączyć w jakiś inny sposób niż to robisz). Robione na zamówienie, toteż nie musi spełniać kryteriów niczego podobnego w sklepach.

 

Nie odpowiedziałeś też na pytanie czy na tym urządzeniu był wykonywany przez Ciebie zapis (mówisz wyraźnie, że plików na nim nie znasz / nie Ty je tworzyłeś). I tak w ogóle w jakim charakterze otrzymałeś ten "pendrive"? Padło "gadżet dla mojej firmy w której pracuję" = to może to jest urządzenie typu "demo" z zablokowaną na nim prezentacją (są na nim pliki robione aparatem cyfrowym), blokada zapisu z premedytacją, gdyż przeznaczeniem tego urządzenia miało być tylko pokazać coś a nie używać go na zasadzie wymiany zawartości. By skrócić nasze spekulacje, konkretnie się wypowiedz w jakim celu otrzymałeś to urządzenie firmowe.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W nawiązaniu do tego:

Robione na zamówienie, toteż nie musi spełniać kryteriów niczego podobnego w sklepach.

 

Nie odpowiedziałeś też na pytanie czy na tym urządzeniu był wykonywany przez Ciebie zapis (mówisz wyraźnie, że plików na nim nie znasz / nie Ty je tworzyłeś). I tak w ogóle w jakim charakterze otrzymałeś ten "pendrive"? Padło "gadżet dla mojej firmy w której pracuję" = to może to jest urządzenie typu "demo" z zablokowaną na nim prezentacją (są na nim pliki robione aparatem cyfrowym), blokada zapisu z premedytacją, gdyż przeznaczeniem tego urządzenia miało być tylko pokazać coś a nie używać go na zasadzie wymiany zawartości. By skrócić nasze spekulacje, konkretnie się wypowiedz w jakim celu otrzymałeś to urządzenie firmowe.

Mam takie pytania:

1. Czy na tym gadżecie nie było innych plików typu oprogramowanie umożliwiające podgląd zapisanych zdjęć a Ty je usunąłeś bo była taka możliwość a chciałeś go wykorzystać jako zwykły pen? Np czegoś w stylu: S-VNX2__-020203WF-EUREN-32BIT_.exe + Autorun.inf.

2. Czy przypadkiem nie był to jeden z elementów kompletu (np. dodatek do Ramki z zaszytym softem)?

3. Czy w komplecie nie było czegoś innego typu płyta z softem?

 

Bo jeżeli miało miejsce coś w tym stylu to zakładając temat wprowadziłeś wielu w błąd.

Liczę na szczerą odpowiedź.

 

Karta zdecydowanie była przygotowana na zasadzie kopii karty zainstalowanej w aparacie Nikona.

Na karcie są pliki typu .NEF niezbyt rozpoznawane przez system (0 B i 8,28 MB) co może świdczyć o świadomym zabezpieczeniu przed usunięciem.

Standardowo te aparaty nie ustawiają atrybutów ReadOnly dla katalogów w trakcie formatowania karty.

Odnośnik do komentarza

Notowałeś bardzo mało wolnego miejsca na dysku (a to może być przyczyna). Czy zrobiłeś coś w tym kierunku?

 

to co było zalecone

 

Jeśli pijesz do ironii, to nie była takowa. Ja zaznaczam, że urządzenie jest nadal nieznanego typu (podobna obudowa to nie argument) i to ma konsekwencje (niemożność zdefiniowania na 100% jak się do niego dobrać i czy nie należy tego podłączyć w jakiś inny sposób niż to robisz). Robione na zamówienie, toteż nie musi spełniać kryteriów niczego podobnego w sklepach.

Musi spełniać - bo w takim celu zostało zamówione, by służyło jako pen dla kobiet

 

Nie odpowiedziałeś też na pytanie czy na tym urządzeniu był wykonywany przez Ciebie zapis

nie był wykonywany zapis przeze mnie, dostałem dla żony i taka wtopa, że uszkodzone!

(mówisz wyraźnie, że plików na nim nie znasz / nie Ty je tworzyłeś). no nie ja.

 

może to jest urządzenie typu "demo" z zablokowaną na nim prezentacją - nic podobnego

 

W nawiązaniu do tego:

 

Mam takie pytania:

1. Czy na tym gadżecie nie było innych plików typu oprogramowanie umożliwiające podgląd zapisanych zdjęć a Ty je usunąłeś bo była taka możliwość a chciałeś go wykorzystać jako zwykły pen? Np czegoś w stylu: S-VNX2__-020203WF-EUREN-32BIT_.exe + Autorun.inf. Nie było nic oprócz tego z czym walczyliśmy

2. Czy przypadkiem nie był to jeden z elementów kompletu (np. dodatek do Ramki z zaszytym softem)? Nie, pen był w pudełeczku zapakowany jak biżuteria np pierścionek

3. Czy w komplecie nie było czegoś innego typu płyta z softem? Nie

 

Bo jeżeli miało miejsce coś w tym stylu to zakładając temat wprowadziłeś wielu w błąd. Nie wprowadziłem nikogo w błąd, dużo czasu spędziłem, aby przywrócić urządzenie do normalnego stanu i zależało mi na tym aby to zrobić.

Liczę na szczerą odpowiedź.

 

Karta zdecydowanie była przygotowana na zasadzie kopii karty zainstalowanej w aparacie Nikona.

Na karcie są pliki typu .NEF niezbyt rozpoznawane przez system (0 B i 8,28 MB) co może świdczyć o świadomym zabezpieczeniu przed usunięciem.

Standardowo te aparaty nie ustawiają atrybutów ReadOnly dla katalogów w trakcie formatowania karty. Nie mam pojęcia o tym. Myślałem, że pliki da się usunąć. I taki był cel wątku.

Odnośnik do komentarza
to co było zalecone

 

Ale ile masz teraz wolnego miejsca na dysku?

 

Musi spełniać - bo w takim celu zostało zamówione, by służyło jako pen dla kobiet

 

(...)

 

Nie, pen był w pudełeczku zapakowany jak biżuteria np pierścionek

 

Z tego rozumiem, to miało być jakoby fabrycznie nowe urządzenie, zostało dostarczone w opakowaniu eleganckim. Na urządzeniu są śmieci, tzn. katalog z plikami z cyfrówki niewiadomego pochodzenia. No to tu się nasuwa, że to jakiś "second hand" podrobiony na nowy. Bo skąd taki śmietnik na rzekomo nowym urządzeniu sklasyfikowanym jako "pendrive". Na nowym pendrive można się spodziewać pewnych plików, np. oprogramowanie do szyfrowania, jakiś starter aplikacji czy PDF użytkowe, ale DCIM z dużą ilością plików?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Ale ile masz teraz wolnego miejsca na dysku?

 

7 GB, ale wg Twoich zaleceń powiększę jeszcze dysk. Zapomniałem o tym.

 

Z tego rozumiem, to miało być jakoby fabrycznie nowe urządzenie, zostało dostarczone w opakowaniu eleganckim. Na urządzeniu są śmieci, tzn. katalog z plikami z cyfrówki niewiadomego pochodzenia. No to tu się nasuwa, że to jakiś "second hand" podrobiony na nowy. Bo skąd taki śmietnik na rzekomo nowym urządzeniu sklasyfikowanym jako "pendrive". Na nowym pendrive można się spodziewać pewnych plików, np. oprogramowanie do szyfrowania, jakiś starter aplikacji czy PDF użytkowe, ale DCIM z dużą ilością plików?

 

Tak, chyba po prostu pech

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...