Skocz do zawartości

Dziwne urządzenie AH1Y97L3 IDE Controller


kruppek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

ostatnio zauważyłem dodatkową partycje na swoim komputerze, jest ona pusta, nic z nią nie można zrobić ponieważ odmawia dostępu. Windows'owski Disk Managment w ogóle jej nie widzi.

Partycja ma przypisaną literkę Q.

 

pojawił mi się nie znane urządzenie w menadżerze urządzeń, w sekcji Storage Controllers o zmiennej nazwie, tzn przy każdym ponownym usunięciu i wykryciu tego urządzenia nazwa się zmienia w tej chwili jest to AH1Y97L3 IDE Controller. Do którego nie mogę znaleźć sterowników. Zaktualizowałem wszystkie sterowniki a problem jest cały czas.

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

 

Pozdrawiam

Kruppek

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dodatkowo mniej więcej w tym samym czasie pojawił mi się nie znane urządzenie w menadżerze urządzeń, w sekcji Storage Controllers o zmiennej nazwie, tzn przy każdym ponownym usunięciu i wykryciu tego urządzenia nazwa się zmienia w tej chwili jest to AH1Y97L3 IDE Controller. Do którego nie mogę znaleźć sterowników.

To zapewne jest losowe urządzenie będące pochodną aktywności sterownika SPTD od emulatora wirtualnych napędów (Alcohol / DAEMON Tools). Dla porównania: KLIK.

 

DRV - [2010-12-06 16:49:17 | 000,436,792 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

Przy każdym restarcie jest generowane losowo urządzenie "SCSI" o zmiennej nazwie usługi i powiązanego pliku *.SYS (pliku nie znajdziesz na dysku, za to w programach typu GMER widać ślady po jego aktywności). Tu poglądowo z mojej wirtualnej maszyny co się dzieje po zainstalowaniu Alcohola (oczywiście akmlsgsa to tylko jedna ze "złapanych nazw", po restarcie widać już całkiem inną składnię):

 

scsi.png

 

To urządzenie będzie (i po usuwaniu wróci) czynne dopóki działa główny sterownik SPTD.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...