Skocz do zawartości

"XYZ jest nieprawidłową aplikacją systemu Win32"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu próbując uruchomić przeglądarke Google Chrome napotkałem bardzo niezadowalający błąd: "C:\Program Files (x86)\ Google\Chrome....chrome.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32." Z biegiem czasu coraz więcej aplikacji zaczął ogarniać ten problem oraz komputer zaczął sie dziwnie zacinac co jakis czas wiec zrobiłem gruntowny skan programem Emsisoft Anti-Malware (który nie wiele pomógł) oraz uruchomiłem ComboFix'a (ComboFix.txt) Sądząc po "zgoogle'owanych" informacjach jest to jakis bardzo niefajny wirus i w tym momencie pojawia się moja prośba o waszą pomoc za którą z góry dziękuje.

 

Załączam logi z OTL:

Extras.Txt

OTL.Txt

 

 

Oraz skan Security Check:

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.24

Windows 7 x64 (UAC is enabled)

Internet Explorer 8 Out of date!

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

Java™ 6 Update 29

Adobe Flash Player ( 10.0.45.2) Flash Player Out of Date!

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

Programy Emsisoft Anti-Malware a2service.exe

Programy Emsisoft Anti-Malware a2guard.exe

Symantec Norton Online Backup NOBuAgent.exe

``````````End of Log````````````

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach brak znaków infekcji dopasowanej do efektów, ale objawy sugerują wirusa w plikach wykonywalnych. Jednakże w związku z posiadaniem platformy x64, infekcja (o ile jest) powinna tyczyć tylko 32-bitowych plików - natywne 64-bitowe pliki nie zostaną zniszczone. Spróbuj skanera Kaspersky Virus Removal Tool. Jeśli znajdzie infekcje, przeklej te wyniki (nie podawaj wyników typu OK/Archive/Packed/Password Protected).

 

Dodatkowa uwaga, masz zainstalowany General Downloader, a jego obiekty są klasyfikowane jako kwestionowalne: KLIK / KLIK / KLIK.

 

O2:64bit: - BHO: (Plugin for GeneralDownloader) - {AD4DF010-E2FD-43CE-864A-6BD1EDC59AC2} - C:\Users\Mateusz\AppData\Roaming\General Downloader\Extensions\IEPlugin64.dll (General World)

O2 - BHO: (Help the General-Search Project) - {CA4520F3-AE13-4FB1-A513-58E23991C86D} - C:\Users\Mateusz\AppData\Roaming\GENERA~1\EXTENS~1\GenCrawl.dll ()

 

========== Chrome ==========

 

CHR - Extension: General Downloader plugin = C:\Users\Mateusz\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\gkcbebbklfkjeocpmoamnopdllfekind\1.0.1_0\

CHR - Extension: SoundCloud Downloader = C:\Users\Mateusz\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ndmjkapccdjaajegggkopajaabdkjmag\0.31_0\

CHR - Extension: General Crawler = C:\Users\Mateusz\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\paghhfjmdbbioiilongloblgfaaggfdj\1.6_0\

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Przeskanowałem 2 razy i Kaspersy wykrył wszystko na "OK"

 

A czy w konfiguracji skanera (prawy górny róg) ustawiłeś skanowanie wszystkich obszarów? Domyślnie Kaspersky jest ustawiony na ekspresowe skanowanie.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
16.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...