Skocz do zawartości

Instalka Windows 7 na lapku z preinstalowaną Vista


Aro

Rekomendowane odpowiedzi

Na lapku asus x50v jest vista w wersji holenderskiej (angielskiej) preinstalowana.

Zamiast robic upgrade (bo masa z tym problemow ze sterownikami) to na C:/ zainstalowalem swieza instalke win7 w wersji pl. Tylko ze instalacja trwa b. dlugo, a potem sie wywala i podczas restartu zaczyna sie instalacja od zera.

 

Instalowalem z pendrive: tak samo, instaluje normalnie z zewnetrznego napedu dvd-rom: tak samo......

 

Po-mo-cy

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zniknął. Wszystkie urządzenia zainstalowały się poprawnie, pozostałe 2 ręcznie. Tylko że mam niemiecki win7 od sąsiada. Und alles ist super und schnell, jaaaa. Teraz 3 pytania:

1.Czy jakieś spolszczenie jest dostępne - chodzi mi o czas zanim wymienię płytę na nową?

2. Mam partycję A, na której jest preinstalowana Vista. Mam jeszcze płytką od Asusa z Windows anytime upgrade.... czy to jest to samo co na tej partycji A - tzn. czy mogę z tej płyty zainstalować Vistę, w razie gdyby mi win7 padł?

3. czy lepiej jest ta partycję A sformatować, czy zostawić. Czy nie jest tak ze win7 kiedyś zrobi sobie sam tamże swoje własne recovery?

Odnośnik do komentarza
Tylko że mam niemiecki win7 od sąsiada. Und alles ist super und schnell, jaaaa. Teraz 3 pytania:

1.Czy jakieś spolszczenie jest dostępne - chodzi mi o czas zanim wymienię płytę na nową?

 

Zobacz ten temat http://www.fixitpc.p...dpost__p__39987

 

Trochę mnie zmyliłeś tym sformułowaniem "wymienię płytę na nową".

Dlatego edytuję posta zakładając, że chodzi o płytę instalacyjną W7.

 

2. Mam partycję A, na której jest preinstalowana Vista. Mam jeszcze płytką od Asusa z Windows anytime upgrade.... czy to jest to samo co na tej partycji A - tzn. czy mogę z tej płyty zainstalować Vistę, w razie gdyby mi win7 padł?

 

Wg mnie możesz zainstalować ponownie Vistę z tej partycji tylko pytanie czy chcesz.

 

3. czy lepiej jest ta partycję A sformatować, czy zostawić. Czy nie jest tak ze win7 kiedyś zrobi sobie sam tamże swoje własne recovery?

 

To zależy od wyboru. W7 w trakcie instalacji również utworzy partycję Recovery umożliwiającą przywrócenie systemu ale zawsze później pojawią się problemy związane z SP dla W7.

 

Przy takiej zmianie systemu radzę usuwać partycje i stawiać system od nowa włącznie z formatowaniem z płyty instalacyjnej.

Pozbywasz się zbędnych śmieci.

 

Warunek jest taki, że wcześniej przeniesiesz własne dane na inny nośnik, partycję itp bo przy takiej operacji wszystko tracisz.

Dlatego zawsze warto posiadać minimum dwie pratycje lub dyski (na jednym system a na drugim dane).

To daje komfort przy wszelkich reinstalacjach i innych podobnych działaniach.

 

Nie znam obecnego układu partycji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...