Skocz do zawartości

NIS i przypomnienie o odnowieniu 30 dni przed końcem


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Czy jest możliwość wyłączenia tego upierdliwego przypomnienia i jeżeli tak to gdzie?

Mam NIS`a na trzech kompach i problem jest powtarzany w każdym roku.

Pani z Supportu Nortona odpowiedziała, że w tym typie tak musi być bo gdybym zapomniał to wszystkie wirusy by mnie zeżarły.

A strasznie się tego boję bo od DOS 3.0 nie spotkałem się z infekcją.

Dla nierozważnych takie działanie powoduje w każdym roku skrócenie subskrypcji o miesiąc.

Mam tak, że odnawiam pod koniec roku bo wówczas pojawiają się nowe wersje.

 

Będę wdzięczny za wszelkie pewne porady. Ciekaw jestem czy Pani miała rację.

 

Problem raczej związany jest z rejestrem jeżeli wogóle jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak już bedziesz wiedział który plik nortona sie uruchamia i wwywołuje powiadomienie o licencji, tworzysz nową regułe sciezki.

 

Wchodzisz do Zasad i w rubryce po prawej rozwijasz Zasady ograniczeń oprogramowania.

PPM na Reguły dodatkowe > Nowa reguła ścieżki > w oknie które się pojawi wprowadzasz ścieżkę do pliku, który wywołuje dymek. (najpewniej bedzie to jakiś pliczek.exe). Poziom zabezpieczeń zostawiasz na Niedozwolone > a w opisie możesz wpisać np. blokada licencji NIS. To wszystko. Od tego momentu nie powinno pojawiać się okienko powiadomień.

 

Ale wyczytałem teraz, że jest możliwość wyłączenia dymków, ale na czas określony. Maksymalnie do 6 godzin.

Spróbuj tak:

 

PPM na ikone NIS na pasku. Wybierz Włącz Silent Mode

 

post Yasso Kuuhl http://community.nor...dle/td-p/187289

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy o to chodzi, ale na wszelki wypadek - https://www.mynortonaccount.com/amsweb/help/help.jsp

 

Usługa automatycznego odnawiania — informacje

==============================================

Aby wyłączyć usługę automatycznego odnawiania:

 

Zaloguj się na konto Norton Account.

Kliknij pozycję Automatyczne odnawianie.

Wyczyść pole wyboru produktu marki Norton, dla którego chcesz wyłączyć automatyczne odnawianie.

Kliknij przycisk Aktualizuj.

Produkt marki Norton będzie wyświetlać monit o ręczne odnowienie subskrypcji, gdy zbliży się czas jej wygaśnięcia.

Odnośnik do komentarza

Również bardzo cenna informacja. Wyłączyłem tryb dyskretny.

Czekam na okienko przypomnienia. Jak się pojawi spróbuję porad i dam info.

 

Pzdr

 

EDYTA

 

Niestety jest tylko tak:

 

http://wstaw.org/m/2...1/11/Norton.JPG,

 

@Bonifacy

Przeczytałem teraz linka i tam wg mnie właśnie piszą o moim problemie, który będzie aktywny przed upływem subskrybcji.

Czyli to co mam bo pewnie domyślnie (i tak jest na dole okna NIS) nawet po nowej instalacji jest sugestia - Odnów. :angry:

Odnośnik do komentarza

Sprawdź czy masz takie pliki

symwsc.exe - odpowiada za centrum zabezpieczeń symantec

 

symwscno.exe

 

ponoć w nich jest ulokowany popup, ale tego nie jestem na 100% pewien

 

Myslę, że znalezienie procesu, który to powoduje jest pewnym rozwiązaniem.

 

Tak byłoby najlepiej. Ale skoro jesteś w Silent Mode, chyba sie nie dowiemy z process monitora co wywołuje komunikat

Odnośnik do komentarza

Na pocieszenie - nie jesteś sam:

http://mybiggestcomp...o-renewal/2257/

No ale tu samo biadolenie tylko...

 

EDYTA do Wiesława (poniżej)

Nie wiem czy mnie Wiechu dobrze zrozumiałeś - "biadolenie" odnosiło się do cytowanego przeze mnie linku :)

A że w tym dziale większość userów uprawia słodkie pierdzenie, to insza para kaloszy.

Biegając za Twoim problemem trafiłem na info, że jeśli teraz przedłużysz subskrypcję to jest ona automatycznie przedłużana o okres jaki faktycznie pozostał Ci do jej zakończenia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...