Skocz do zawartości

Trzaski podczas odsłuchu i nagrywania


Asparte

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zapuściłem sobie odsłuch nagranego wcześniej materiału jednocześnie patrząc na czerwoną diodę. Z mojej obserwacji wynika, że gdy dioda się nie świeci są zakłócenia. Jeszcze sprawdzę pod obciążeniem i dam znać.

 

EDIT: Dyski mam dwa. Jeden stary 160gb i jeden nowy 500gb. Partycje ze starego są oznaczone literami d, e, f, natomiast reszta to ten 500gb.

 

EDIT2: http://screenshooter...8923/asparte_48

http://screenshooter...8923/asparte_49

 

EDIT3: Jak crystaldiskiem zapuściłem test, to podczas odczytu zwiększyła się ilość trzasków. nie dużo, ale słychać różnicę. Torturowałem partycję na której leży odsłuchiwane mp3.

Edytowane przez Asparte
Odnośnik do komentarza

Wrócę do nagranego materiału.

Czy próbowałeś odsłuchiwać ten materiał również z linku i czy jest różnica?

Ja praktycznie nadal niczego złego nie słyszę. Integra - zestaw Microlaba. I łącze Netia 10 Mb.

Jak pobrać ten materiał na dysk bo chcę to obejrzeć w WaveEditorze? Jakoś nie potrafię.

 

Ponawiam prośbę ze swojego postu #36:

3. Zlinkuj dwa te same nagrania zrobione w tym samym czasie - z kompa i np przy pomocy telefonu (przy słuchawce).

 

To może bardzo ułatwić diagnozę bo będzie to materiał porównawczy.

Zastanawiają mnie opinie różnych userów, którzy słyszą coś w różnych miejscach. Może to kwestia łącza.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Zastanawiają mnie opinie różnych userów, którzy słyszą coś w różnych miejscach. Może to kwestia łącza.

 

Wiesiu, kwestia sprzętu (być może ucha), ja słyszę to wyraźnie w konfiguracji którą podałem (dopiszę, że w 24bit i 192KHz) ale np. na głośnikach już muszę się bardzo starać (ta sama karta i program > zestaw technicsa) i gdyby nie to, że mam świadomość występowania jakiegoś zakłócenia w takim przypadku bym to kompletnie zignorował.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
EDIT3: Jak crystaldiskiem zapuściłem test, to podczas odczytu zwiększyła się ilość trzasków. nie dużo, ale słychać różnicę. Torturowałem partycję na której leży odsłuchiwane mp3.

To chyba mozna przyjac, ze maggreg podjal sluszny trop i jesli nie ma innych przyczyn czego wykluczyc nie sposob (np; zasilacz - nie chodzi oczywiscie o moc) to mozesz temu jakos zaradzic (pewnie wymieniajac dysk, ale czy to pomoze?) tylko jak?.

Moze info z postu 50-go.

Co do

Ja praktycznie nadal niczego złego nie słyszę. Integra - zestaw Microlaba. I łącze Netia 10 Mb.
tak to jest z integrami niestety, post 42
Odnośnik do komentarza

Chyba czas wrócic do źródeł.

Od kilku dni męczy Mnie pewien brzydki problem. Mianowicie, gdy coś nagrywam za pomocą mikrofonu, lub czegoś słucham(czegokolwiek) to słyszę trzaski. Jeszcze kwestię odsłuchu mógłbym jakoś przemilczeć, tak kwestii nagrywania nie mogę, bo jestem lektorem w pewnej grupie.

 

Ludzie maja lepsze sluchawki i tez slysza trzaski.
W tym sęk, ze trzaski raz są a raz nie.
NI ruszałem w zasadzie nic od ostatniego posta, ale zauważyłem że z dnia na dzień jest coraz gorzej. Dzisiaj doszło do tego, ze gdy czegoś słucham np na youtube to w pewnych momentach dźwięk jest jakby mocno ściszany, do tego ilość trzasków znacząco się zwiększyła.

To w temacie linkowanego nagrania:

Tylko z mojej perspektywy to wiekszosc nagrania byla znieksztalcona.

 

Nie sądzę, aby autor zakładał temat z błachego powodu. Chyba, że ma artystyczne ucho.

Według mnie bez materiałów porównawczych (post #55) tak naprawdę możemy tylko gdybać.

Faktycznie może być tak, że On ma duże zakłócenia (trzaski) całkowicie inne niż odsłuchujemy z linkowanego materiału.

 

Zwracam uwagę na pierwszy cytat.

 

EDYTA

 

@MarekB

 

Potraktuj to tylko humorystycznie:

tak to jest z integrami niestety,

skoro tak to może integry są lepsze bo filtrują zakłócenia. :P :lol:

Ale On chyba też używa integry.

 

Powtarzam @asparte daj dwa nagrania - porównam zapis i pokażę obrazek. Jakość nagrania nie ma znaczenia - liczy się tylko treść.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Zastanawiają mnie opinie różnych userów, którzy słyszą coś w różnych miejscach. Może to kwestia łącza.

Na tym nagraniu z wrzuty ja słyszę co najmniej 3 trzaski, w 1, 3 no i tak jakby w 6 sekundzie, no ale trudno jest określić co to może być, możliwe że dysk, wyglądają jakby równomierne co 2 sek. Można brać pod uwagę zakłócenia zewnętrzne, tu jest pytanie, czy jest listwa zasilająca, czy z uziemieniem, czy i jakie urządzenia są podłączone do listwy.

 

Edit:

A i próbowałem przy pomocy korektora w Aimp-ie jakoś bardziej wyciągnąć te dzwięki ale nie daje rady.

Edytowane przez marcinkowski
Odnośnik do komentarza

Jest kilka miejsc gdzie slysze "przerwania" nie tylko tam gdzie jest najwyrazniejsze. Moim zdaniem to konflikty sprzetu czyli; integra dzwiek, moze zasilacz, moze dysk, sprzet audio lub wszystko razem. Ostatnio lutowalem plytke w starych glosnikach 2.0 bo zaczely przerywac. Luty calkiem odpadly w kilku miejscach, a sciezki pordzewialy. To oczywiscie tylko przyklad. Podlacz te swoje klamoty do jakiegos innego komputera i zrob troche nagran testowych. Cos wtedy wykluczysz.

Ustawienia w BIOS-ie polecane post wyzej jak najbardziej dotycza takze dzwieku, ale poprawy bym nie oczekiwal po tym zabiegu.

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj, że pomoc jest wirtualna. Szczególnie w takim specyficznym przypadku - jakość dźwięku.

Co niby ma znaczyć ten Twój post? Że masz problem - to wynika z założonego tematu.

Były już różne propozycje działań. I w zasadzie nie widzę konkretnej odpowiedzi, że coś zrobiłeś (fakt - "zwiększyłem miejsce na dysku"). Więc jak Ci pomóc?

 

Ponownie przywołuję Twój post #1 i mój #58 - "OD KILKU DNI ....".

Co było istotnego przed tym faktem (instalowałeś coś) bo z tematu wynika, że problem pojawił się nagle.

 

EDYTA

 

Tu masz powiększenie cytowanego wyżej nagrania.

 

 

 

Wyraźnie widać kompletny brak sygnału. Popatrz w lewo i w prawo na niskich poziomach.

Merdałeś wtykami i to podobno nic nie pomogło.

Podejrzewam konflikt kodeków lub przeciążenie systemu.

Piłka po Twojej stronie.

Odnośnik do komentarza

Podałem też Wam liste zainstalowanych kodeków i log z OTLa dodatkowo zdefragmentowałem dyski twarde i posuwałem trochę zbędnych programów. Zadziwiający jest też fakt, iż gdy nagrywam frapsem gameplay z gry z komentarzem to nie ma ani przekłamań ani jakichkolwiek trzasków. Co do przetaszczenia mica pod innego pc to nie mam w tej chwili takiej możliwości. Jedyne co się w tamtym dniu stało to wyłączyłem i włączyłem komputer. Nic nie instalowałem ani nic nie deinstalowałem.

Odnośnik do komentarza

W tej sytuacji to raczej zdecydowanie problem związany z software. Nie znam tych programów.

Czy usunąłeś z Panel Sterowania - Programy i funkcje - (widoczne) dodatkowe kodeki ?

Co z aktualizacją systemu do wersji SP1?

 

To, że nikt nie ocenił logów - znaczy nieobecność osób kompetentnych (w tym temacie) lub brak czasu.

Ja pisałem, że się nie podejmuję z powodu nieznajomości dużej części softu.

Skoro wykonałeś działania czyszczące system to myślę, że potrzebne są nowe logi.

 

I miałeś propozycje naprawy (może częściowe - @Belfegor) na podstawie logów. Wykonałeś?

 

Dodatkowa propozycja.

 

Uruchom wcześniej Menadżer Zadań - Wydajność i ustaw to - Zawsze na wierzchu.

Zacznij nagrywanie i obserwuj obciążenie procka pod kątem występowania problemów.

 

EDYTA

Wydaje mi się, że były tu stosowane cracki.

Pokaż obrazek z Zarządzania dyskami.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Minęło troszkę czasu(coś koło 1 miecha). Sorki, że się nie odzywałem, ale nie bardzo miałem czas.

Kłamiesz.

 

Dlaczego odpowiadasz selektywnie?

Co z SP1?

Czy temat oczyszczanie dysków + defragmentacja realizowany? Zobacz ilość wolnego miejsca.

 

Wrócę jeszcze do Twojego posta #29:

NI ruszałem w zasadzie nic od ostatniego posta, ale zauważyłem że z dnia na dzień jest coraz gorzej. Dzisiaj doszło do tego, ze gdy czegoś słucham np na youtube to w pewnych momentach dźwięk jest jakby mocno ściszany, do tego ilość trzasków znacząco się zwiększyła. I teraz nie wiem czy to dźwiękówka, czy to coś w systemie.

 

EDIT: Teraz jestem skołowany, bo na czystym win8 dalej jest ten sam problem(dwa systemy obok siebie).

 

Wykonaj test dysków z wykorzystaniem mhdd.

Odnośnik do komentarza

W Bios mojej płyty to pierwsza strona i Storage Configuration. Podaj dokładny model płyty lub po prostu poczytaj manuala.

Jeżeli kontroler będzie w trybie AHCI to mhdd nie rozpozna dysku. Dla dysków ATA mhdd wymaga MASTER.

 

I po wszystkim pokaż zdjęcia efektów pracy mhdd oraz SMART dla obu dysków.

 

TU masz opis.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...