Skocz do zawartości

Przegrzewający się laptop (pomoc w przeczyszczeniu)


Kondzios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam laptopa. Może nie jest mistrzem wydajności i nawet 5 letnie gry z trudem się na nim odpalają ale, chodzi mi o to że niesamowicie się grzeje oglądam filmik na youtube = procesor 60 stopi, serial w internecie = 60 stopni. Mam zintegrowaną kartę ale bez przesady, powinien bez problemowo wyświetlać takie pierdólki. Od tych 5 lat nie był czyszczony, toteż chcę mu zrobić "operację". Jest to Laptop Dell Inspirion E1505. Proszę o jakiekolwiek porady jak zmniejszyć grzanie się laptopa. Wiem że muszę go wyczyścić, ale jakieś inne sposoby są na zmniejszenie się tych temperatur?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Wyłącz laptopa, zdemontuj tylko akumulator i przytknij rurę do otworów wentylacyjnych.

 

I KONIECZNIE zabezpiecz wiatraczki, bo inaczej stworzysz sobie świetną prądnicę, która może uszkodzić elektronikę.

 

Przy czym polecam raczej sprężone powietrze (do nabycia w każdym sklepie z akcesoriami komp. za grosze), a nie odkurzacz.

 

equinox - posty są bez sensu. nie wnoszą nic do dyskusji, a akurat czyszczenie komputera można spokojnie przeprowadzić samemu. Z uwagi na to, że nie piszę we własnym dziale, wiadomości - zamiast od razu usunąć - zgłosiłem do skasowania.

Odnośnik do komentarza

Do autora problemu. Jesli masz troche manualnych zdolnosci oraz zdrowy rozsadek i cierpliwosc to polecam :

- poradnik do podobnego laptopa http://www.notebookc...pie.3154.0.html

- poradnik DELL-a http://support.euro....en/sm/index.htm

Byla tu dziewczyna pare miesiecy temu. Wymienila paste na CPU oraz GPU i zlozyla ponownie bez problemu.

Pamietaj o zdjeciu ladunkow elektrostatycznych oraz ostroznosci z odkurzaczem.

Wszystko to oczywiscie, jezeli samo przedmuchanie np. sprezonym powietrzem nie da rezultatow.

Odnośnik do komentarza

Więc tak: Najpierw kupię sprężone powietrze i podmucham w każdy wentylator jaki się da, ale podejrzewam że i tak mało to da więc i tak będzie konieczne rozkręcenie laptopa(podejrzewam, że jeden wiatrak tak mocno się zakurzył, że przestał chłodzić :X)No nic jutro wolne to spróbuję to zrobić. Dzięki za dotychczasową pomoc. Odezwę się jutro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kolego przedmuchanie go sprężonym powietrzem nie pomoże, ale mam ciekawą lekturę, aczkolwiek od razu przestrzegam, że nie ponoszę żadnych konsekwencji co do tego jak to zrobisz.

 

http://www.insidemylaptop.com/disassemble-dell-inspiron-e1505-6400-laptop-removing-cooling-fan/

 

Problem polega na tym że trzeba będzie go rozkręcić i wyjąć wentylator następnie odkręcić śruby od radiatorów procesora wymienić pastę termoprzewodzącą i wtedy usunąć warstwę kurzu, która się tam zebrała, (sprężone powietrze i pędzelek).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...