Skocz do zawartości

BSOD + b. długie logowanie


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niestety mój problem z powolnym logowaniem przybrał nieco inny rozmiar w stosunku do poprzedniego TEMATU. Postaram się nie rozpisywać (jak to zwykle bywa :P).

 

Teraz było tak, że gdy załadował się sam Windows (trwało to ok. 20 sekund wg mnie dość szybko), pojawił się standardowo napis "Czekaj" a po chwili "Zapraszamy" (trwało to ok. 20~30 sekund - coś słabo), a potem zamiast pulpitu powitało mnie czarne tło z kursorem myszki (trwało to do ok. 3 minut!).

Dopiero po tym ładował się pulpit i wszystkie aplikacje z autostartu.

 

W ramach testu odinstalowałem CIS (przez długie ładowanie crashował, nie potrafił się załadować), nie zmieniło to sytuacji. Ponownie zainstalowałem, ale znów zaczął się sypać. W związku z tym odinstalowałem CIS, część aplikacji Asusa które startowały z systemem, sterowniki karty graficznej i dodatkowe oprogramowanie do niej (typu AMD Vision Control Center - akurat tego się nie dało usunąć deinstalatorem i zostało), sterowniki dźwięku, i kilka innych rzeczy, które wymagały reinstalacji lub były to sterowniki/ aplikacje do obsługi np. Bluetooth, LAN, Wi-fi.

 

Było w porządku, po restarcie usunąłem resztę programów, które przeoczyłem, Windows wyszukał i zainstalował sterownik karty dźwiękowej i zaczął instalować sterownik karty sieciowej. W momencie instalacji chciałem zrestartować system, lecz pojawił się BSOD. Każde uruchomienie kończy się BSOD'em w momencie logowania (ekran z napisem "Zapraszamy") dzieje się tak również w trybie awaryjnym z obsługą sieci, na zwykłym trybie awaryjnym nie.

 

W trybie awaryjnym wykonałem logi z OTL oraz uruchomiłem sprawdzanie plików systemowych (dzień wcześniej uruchamiałem Kaspersky TDDS killer - nic nie wykrył, log skasowałem). Nie instalowałem ponownie tych aplikacji ani sterowników, sfc nie wykrył błędów integralności.

 

Kurczę i się rozpisałem, przepraszam :)

 

Dodaję pliki z podglądu zdarzeń (zakładka Aplikacja i System), zrzut pamięci i log z rejestrowania uruchamiania systemu (ten log był powodem deinstalacji sterownika karty graficznej) oraz zalecane logi z OTL:

 

ntbtlog

 

Aplikacja.evtx

 

System.evtx

 

OTL

 

Extras

 

Memory.dmp

 

Logi z OTL dodam później, bo strasznie długo się robią (OTL niby nie odpowiada, ale powoli w tle działa).

EDIT: Mhmm :emo: Ucieszyłem się na widok końcówki loga z OTL (taki random z mojej strony).

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak, odinstalowanie sterownika + restart rzeczywiście zadziałało (BSOD się nie pojawił), nadal makabrycznie długo się loguje. Windows zaczął sobie wyszukiwać i instalować sterowniki karty sieciowej, podczas instalacji wyskoczył BSOD, na szczęście komputer uruchomił się ponownie bez BSOD'a.

 

W menadżerze urządzeń odinstalowałem sterowniki po CIS i parę innych resztek (nie deinstalowałem na oślep :D).

 

EDIT: Przykładowy błąd krytyczny wywołany długim uruchamianiem komputera http://wklej.org/hash/1abd23702f0/

EDIT 2: http://wklej.org/hash/41fe7f4e4c3/ to odczyt z memory.dmp, ponieważ chcę wyjaśnić pochodzenie sterownika cpudrv64.sys. Pochodzi on (nie pamiętam czy go usunąłem czy nie) ze strony Intela z narzędzia do sprawdzania sterowników do procesora (nie wytłumaczę po co chciałem to sprawdzić, ale to było bez sensu, bo i tak mam procesor AMD. Pamiętam, że jak narzędzie instalowało ten sterownik to pojawił się BSOD - mam chyba jeszcze minidump z tego wydarzenia).

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza

EDIT 2: http://wklej.org/hash/41fe7f4e4c3/ to odczyt z memory.dmp, ponieważ chcę wyjaśnić pochodzenie sterownika cpudrv64.sys. Pochodzi on (nie pamiętam czy go usunąłem czy nie) ze strony Intela z narzędzia do sprawdzania sterowników do procesora (nie wytłumaczę po co chciałem to sprawdzić, ale to było bez sensu, bo i tak mam procesor AMD. Pamiętam, że jak narzędzie instalowało ten sterownik to pojawił się BSOD - mam chyba jeszcze minidump z tego wydarzenia).

W logu Extras tego nie widać, a z logu OTL wynika...

DRV - [2009-12-18 10:58:52 | 000,017,864 | ---- | M] () [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files (x86)\SystemRequirementsLab\cpudrv64.sys -- (cpudrv64)

 

Jak to usunąć chyba siedzi tutaj > http://svc.systemreq...g/Docs/faq.html

Can I delete the downloaded ActiveX/Java browser applet after System Requirements Lab has finished analyzing my computer?

Yes. To delete the downloaded ActiveX/Java browser applet and all of its components, navigate to your Control Panel, select Add or Remove Programs and look for "System Requirements Lab". Select "System Requirements Lab" and click Remove. Make sure you ONLY remove this entry.

 

BTW

Zdaje się, że z tego narzędzia korzysta także Nvidia przy automatycznym wyszukiwaniu sterowników.

Odnośnik do komentarza

@peter2012

Już wcześniej wyłączałem wszystkie programy startowe i usługi niesystemowe, nic to nie zmieniło. Potem część włączyłem, teraz przed wykonaniem logów znów wyłączyłem i nie włączę dopóki nie rozwiążę tego problemu.

Logi OTL:

OTL

Extras

 

@3oo

Tak, tak, moja pomyłka z tym cpudrv64, że to od Intela, zapomniałem o System Requirements Lab (ręcznie skasowałem, nie było tego w dodaj/ usuń programy).

Odnośnik do komentarza
Malowniczo zabiłeś sobie system. Próby naprawy mijają sie z celem. Szkoda czasu. Format.

cudowna rada na całe zło :)

Proszę equinox stosuj się do zasad działu (=nie ty tu udzielasz porad).

 

Przeinstaluję sterowniki i zedytuję post :)

 

Dysk (SATA) jest ustawiony na IDE-->AHCI, zainstalowałem sterownik SATA od AMD (AMD INF Update Driver) oraz AMD NB Filter Driver (dla PCI).

Po zainstalowaniu tych 2 wyżej wymienionych - bez zmian.,

Instaluję: AMD Graphics & INF Update Driver, AMD High Definition Audio Device (oba są z kategorii chipset na stronie support.asus), Azurewave Wireless Lan Driver and Application, Azurewave NB290 Wireless LAN Driver and Utility, ASUS Wireless Switch (Wireless Console3) Utility [było zalecane do instalacji przed sterownikami od wi-fi], Keyboard Device Filter Utility.

 

EDIT: A nie zaniepokoiło cię to:

[color=#E56717]========== Alternate Data Streams ==========[/color]

@Alternate Data Stream - 130 bytes -> C:\ProgramData\Temp:638E6F6B

??

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza

W menadżerze urządzeń w urządzeniach niezgodnych z plug&play znalazłem DrvAgent64 , Fs_Rec które są zszarzone (urządzenia nie są podłączone) - nie wiem czy odinstalować te sterowniki czy nie (ten pierwszy może być resztką po CIS).

Jakieś sugestie gdzie szukać przyczyn długiego uruchamiania (wręcz zawieszenia)?

 

EDIT: W dzienniku zdarzeń w kółko pojawiają się 3 błędy (wygląda na to, że generowane są podczas uruchamiania):

wininit (kod 11): Na potrzeby każdej aplikacji ładowane są niestandardowe biblioteki DLL. Administrator systemu powinien przejrzeć listę bibliotek, aby się upewnić, że są związane z zaufanymi aplikacjami.

Service Control Manager (kod 7022) Usługa Host usługi diagnostyki zawiesiła się podczas uruchamiania. [występują 2 błędy jeden po drugim]

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza

equinox

 

Zostałeś zaraportowany przez dwóch użytkowników i w pełni się z tym zgadzam. Tu jest forum innego gatunku z inną poprzeczką, takie odpowiedzi nie wnoszące nic do tematu nie mają tu racji bytu. "zabiłeś sobie system" = zachowujesz się jak wróżbita, zero argumentów. Lubisz formaty = formatuj sobie a nie innym. Skoro użytkownik, jak widać bardziej zaawansowany niż format, tego nie czyni, powinno dać Ci to coś do zrozumienia.

 

 

Grisza

 

wininit (kod 11): Na potrzeby każdej aplikacji ładowane są niestandardowe biblioteki DLL. Administrator systemu powinien przejrzeć listę bibliotek, aby się upewnić, że są związane z zaufanymi aplikacjami.

 

Bez znaczenia. To jest tylko kategoria informacyjna. Produkuje to COMODO i każdy inny antywirus na systemie x64, który wstawia bibliotekę do AppInit_DLLs. Przykład: KLIK.

 

Service Control Manager (kod 7022) Usługa Host usługi diagnostyki zawiesiła się podczas uruchamiania. [występują 2 błędy jeden po drugim]

 

To jest cały czas problem z poprzedniego tematu (KLIK). Dlatego system bardzo długo startuje. I trudno tu zgadnąć dlaczego wiesza się ta usługa, ale sterowniki należy tu podejrzewać. Toteż póki co spróbuj wykonać diagnostykę o której mówi wieslaw531.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Za chwilę wykonam to co polecił kolega wiesław531. Dodatkowo mam radosną informację: powodem makabrycznego czasu logowania jest usługa Klient DHCP. Grupami włączałem po kilka procesów + restart i doszedłem do tego. Początkowo (tzn z pierwszymi uruchomionymi usługami) sam etap bootowania systemu trwał ok. 55 sekund, potem wraz ze zwiększaniem ilości usług zmalał (!) do ok. 42 sekund, a etap logowania podczas tych operacji skrócił się z ok. 21 sekund do ok. 11 sekund. Oczywiście jeśli ustawię uruchamianie Klienta DHCP to problem powraca.

 

EDIT: Już nie wiem o co chodzi. Ustawiłem start z systemem Klienta DHCP (ustawiony na autostart, nie wiem czy tak jest domyślnie) i uruchomił się (całkowity czas ok. 1:30) bez problemów. Jeszcze nie wykonałem polecenia wiesława

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza

equinox, jest wiele przykładów tutaj napraw systemów, które po większych awariach chodzą tak samo jak po formacie. Dopóki nie zdiagnozujesz precyzyjnie usterki, nie możesz stawiasz żadnej diagnozy. Na razie wróżysz z fusów. W taki sposób ja mogę załatwiać każdy temat z BSOD nawet się nie przyglądając na szczegóły, bo po cóż to robić, od razu pchajmy użytkownika w format , nie dając mu gwarancji, że po formacie nie zreplikuje tej samej usterki.

Odnośnik do komentarza

I tak wyjdzie na moje. Podnoszenie systemu po takim crashu mija sie z celem.już nie będzie dobrze działać. Niestety format czasami jest konieczny,

@picasso

Nie jestem miły, ale coś wiem.

 

A ja tylko zadam Ci proste pytanie.

Pochwal się ile razy formatowałeś dysk (partycję) i reinstalowałeś ten sam system. To może być ciekawa informacja.

Odnośnik do komentarza

Z pobieżnego oglądu widać (wg. mnie, że czas analizy jest zbyt krótki) - dodaj do polecenia przełącznik: -postBootDelay 600 (lub mniej bo to 10 minut).

 

Etl.JPG

 

Na obrazku widać, że procesy nadal trwają i nie są zakończone. Stąd moja sugestia wydłużenia czasu rejestracji.

Ale mogę się mylić. Dawno nie testowałem tego narzędzia (ostatnio na Vista x64).

 

Spróbuj wyłączyć indeksowanie dysku.

 

EDYTA

 

Kiedy ostatnio oczyszczałeś dysk i robiłeś defragmentację?

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Usługa indeksowania wyłączona.

Trochę trwało zanim zrobiłem log (pierwszy który robiłem zrobił się nieprawidłowo, bo nie było mnie przy komputerze, gdy UAC pytała się o uruchomienie). Gdy uruchomiłem ponownie laptopa to niestety uruchomił się ale z tym samym problemem = mega długie logowanie (już nie wiem od czego to zależy). Cały czas pada Klient DHCP, ehh

 

LOG (stary automatycznie został nadpisany)

Odnośnik do komentarza

Też tak podejrzewałem (BSOD to akurat pikuś przy tym, bo spowodowany częściowo przeze mnie), hmm mam nadzieję że to nie problem hardware'owy. Nie wiem czy próbować zainstalować sterowniki do karty. Tak wcześniej pisałem, że instalowałem, ale to nie są najnowsze.

 

@up

Wiesz każdy ma swoje metody. Ja wolę się pomęczyć niż formatować, bo z tym jest za dużo zachodu (w innym wymiarze, nie czasowym). Ciekawe czemu ja tylko raz formatowałem dysk? A na laptopie raz przeinstalowałem system (już nie pamiętam co wtedy skopałem, ale było grubo i wolałem przeinstalować system). A może niektórzy wiedzą, że strasznie dużo kombinuję i ingeruję w system. Po za tym wyluzuj się :)

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...