Skocz do zawartości

Ostatnie dni zapisów na Tauron


Rekomendowane odpowiedzi

Można już tylko odliczać do ostatniego dnia zapisów na akcje spółki Tauron. Patrząc na poprzednie debiuty, zainwestowane pieniądze powinny się zwrócić już w dniu emisji. Grzechem jest nie skorzystać z takiej opcji, tak samo jak było z PZU niedawno;]. Z ciekawości chciałem się dowiedzieć ile ludzi z fixitpc skusi sie na to.

 

http://www.parkiet.com/artykul/939319_Pewny_zysk_na_debiucie.html

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Złożyłem już zamówienie na maksymalny pakiet akcji. Czekam teraz aż podadzą dane o cenie i ewentualnej redukcji.

 

A co do pewności zysku - na giełdzie nigdy nie ma pewności :) Ja zamierzam sprzedać na debiucie, pomny na sytuację z PGE. Mam tylko nadzieję, że pracownicy się nie rzucą wyprzedawać swoich akcji od razu.

Odnośnik do komentarza

podobnie jak w przypadku PZU redukcji ma niby nie być. a co do pewności zysków to racja ale cena nawet jak osiągnie (pesymistycznie) 0,80gr przed scaleniem to i tak zysk lepszy niż z lokaty

 

wszystko na to wskazuje, że będzie to kolejny udany debiut na giełdzie. do tego jeszcze ma wejść na wig20 więc jestem dobrej myśli

http://www.parkiet.com/artykul/939932_Tauron_moze_wejsc_do_WIG20_5_lipca.html

Odnośnik do komentarza

podobnie jak w przypadku PZU redukcji ma niby nie być. a co do pewności zysków to racja ale cena nawet jak osiągnie (pesymistycznie) 0,80gr przed scaleniem to i tak zysk lepszy niż z lokaty

 

Resplit jest planowany przed wejściem na GPW, więc cena za akcję nie osiągnie 80 gr nigdy :P Przy braku redukcji i utrzymaniu ceny maksymalnej pierwszego dnia będziemy startować od 9*0,70=6,30 zł za akcję.

 

A te 0,80 gr przed resplitem to by było przecież 14% zysku, a to wcale nie mało i to moim zdaniem jest wariant optymistyczny, bo analitycy przewidują wzrost ok 7-10% na debiucie. Z najlepszej lokaty na rynku (6% w millenium chyba) w tym samym czasie (zakładając dwa tygodnie od kupienia do debiutu) dostałbyś 0,23%, a więc stosunek jest ponad 60:1.

 

Parkietu w sumie nie czytam za dużo, za to polecam www.stockwatch.pl , mają duże forum i ciekawe analizy na portalu.

 

Rozumiem, że kolega też się zapisał na Taurona? Jak tak to pozostaje nam teraz tylko trzymać kciuki za wzrosty :)

 

EDIT: Napisałem 'split' zamiast 'resplit' sam nie wiem czemu :P

Odnośnik do komentarza

Gdzieś czytałem, że akcje Tauronu są specjalnie zaniżone żeby więcej indywidualnych inwestorów się rzuciło na nie.

 

Wiem o resplicie tylko łatwiej mi było operować mniejszymi cenami ;] ale ok, poprawniej będzie powiedzieć że oczekuję w dniu debiutu 9*0,80= 7,20zł a potem to już tylko w górę

 

Na Tauron się zapiszę pewnie jutro, chce jeszcze KGHM sprzedać. Trochę przegapiłem wczorajsze 97zł i czekam na chociaż 95zł..

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ech, trochę kiszka :)

 

Ale mam nadzieję wciąż że to wszystko przez: wczorajsze duże spadki na światowych giełdach+ akcje pracownicze + zagraniczni inwestorzy + panikarze.

 

Mam nadzieję, że się jeszcze odbije, liczę na to że KGHM będzie skupował jak obiecał. W sumie na tą chwilę cieszę się z redukcji, bo ograniczyła mi ewentualne straty :D

Odnośnik do komentarza

zapowiada się, że stany aż takiego minusa jak wczoraj nie zaliczą więc jeszcze tylko niech japońce się postarają i może zaczynać robić się pięknie ;]

 

kghm obiecał, że kupi jak będzie dobra cena dla niego.. tylko czy czasem 4,90 nie jest dla niego dobrą ceną.. wtedy będzie trzeba trochę poczekać na jakieś zyski

 

ps. schowałem do szuflady moje marzenia o 10% zysku na starcie ;]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...