Skocz do zawartości

Wyłączenie automatycznego uruchamiania niektórych procesów przy starcie systemu


CoUsT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tym razem przychodzę do was z pytaniem, jak ustawić, mianowicie wyłączyć autostart niektórych procesów.

Chciałbym wiedzieć, gdzie to można zrobić.

 

I chcę zaznaczyć, że nie chodzi mi tu o automatyczne wyłączenie procesu po jego włączeniu, tylko po prostu wyłączenie autostartu.

 

Chcę wyłączyć autostart niektórych procesów takich jak: armsvc (Adobe Acrobat Update Service), nvvsvc (NVIDIA Driver Helper), NvXDSync (NVIDIA User Experience Driver Component) i może kilka innych.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Tym razem przychodzę do was z pytaniem, jak ustawić, mianowicie wyłączyć autostart niektórych procesów.

 

Np. za pomocą aplikacji Autoruns.

 

 

Chcę wyłączyć autostart niektórych procesów takich jak: armsvc (Adobe Acrobat Update Service), nvvsvc (NVIDIA Driver Helper), NvXDSync (NVIDIA User Experience Driver Component) i może kilka innych.

 

Obiekty armsvc i nvvsvc to usługi, czyli manipulacja na ich starcie albo w systemowej przystawce services.msc albo w Autoruns w karcie Services. Natomiast gdzie jest NvXDSync nie wiem, ponieważ w raportach widzę go tylko jako załadowany proces i nie ma pasujących do niego wpisów startowych ani w usługach ani w innych partiach. Z tego co wyczytałam, ten proces jest sprzężony z apletem kontrolnym nVidia i startuje wtedy, gdy ten aplet jest uruchomiony (z menu kontekstowego lub w Panelu sterowania). Możliwe, że wyłączenie usługi nvvsvc ma wpływ na zanik również NvXDSync.

 

Inna sprawa: jaki powód / uzasadnienie dla wyłączania procesów nVidia?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za program.

 

Chodzi mi o zaoszczędzenie zasobów, bo po starcie Visty na sucho mam załadowane około 40% pamięci RAM przy 4 GB, które później spada do około 25-30%, chociaż nie zawsze co jest denerwujące przy dłuższej pracy z komputerem. Ten Driver Helper niczego nie zmienia, więc jest bezużyteczny, tak samo Adobe Updater. Jeżeli się mylę, to mnie popraw.

 

Jeszcze bym prosił o małe porady, co mogę wyłączyć, a czego nie mogę, ewentualnie objaśnienie i sam zdecyduję, czy coś mi się przyda czy nie.

Mój Autorun jest w raporcie/przeglądzie wygenerowanym przez program Autoruns w załączniku (nie jestem pewien, czy jest to raport i czy będzie prawidłowo wyświetlał mój autostart).

 

Zauważyłem że mam dużo sterowników i kodeków. Większość (przynajmniej kodeków) jest chyba niepotrzebna do ładowania ich przy starcie.

 

Ps. Jeżeli jeszcze chodzi o tą nVidię, to powiem szczerze że mi te procesy od 3D nie są wcale potrzebne, bo nie mam jak włączyć trybu 3D. W sumie nie wiem, czemu je w ogóle instalowałem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Mój Autorun jest w raporcie/przeglądzie wygenerowanym przez program Autoruns w załączniku (nie jestem pewien, czy jest to raport i czy będzie prawidłowo wyświetlał mój autostart).

 

Nie widzę tu żadnego Załącznika.....

Edytowane przez picasso
Autor poprosił o zamknięcie tematu. Toteż kluczyk. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...