Skocz do zawartości

Instalacja nienadzorowana


fdd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym automat dla instalacji ale jednocześnie uniwersalny co nie pozwala na wpisanie klucza do pliku instalacji nienadzorowanej. Wpisanie klucza powoduje ze znika możliwość wybrania edycji systemu - jest ona ustala na na podstawie podanego klucza. Jednocześnie chciałbym pominąć okno wpisywania klucza i wybierania automatycznej aktywacji, przy instalacji. Da się te dwa założenia jakoś pogodzić ?

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Głowy sobie uciąć nie dam jak to jest w Viście ale klucza raczej nie pominiesz, natomiast aktywację powinno się dać pominąć, przychodzi mi do głowy coś takiego:

sekcja "<SkipAutoActivation>true</SkipAutoActivation>" w odpowiednim przebiegu.

 

Z kluczem możesz też spróbować pustej sekcji, czasem setup przyjmuje takie pomimo, że dokumentacja o tym milczy, czyli coś takiego:

 

           <UserData>
               <ProductKey>
                   <Key></Key>
               </ProductKey>
               <AcceptEula>true</AcceptEula>
           </UserData>

 

Oczywiście w końcu trzeba będzie klucz podać, można zbudować jakiś skrypt który zrobi to z autoamtu w zależności od wersji i podłączyć w przebiegu OOBE ale (wg. mnie) dla Visty szkoda czasu :).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

W Viscie nie trzeba wpisywać klucza - instaluje się na "tymczasowym" Niestety przy pustej sekcji instalka się wywala. Wymyśliłem ze można jeszcze zrobić kilka plików Unattended różniących się wpisanym kluczem tymczasowym co od razu nam wybierze odpowiednia wersje Visty. Co do czasu tez myślę ze nie warto ale czego się nie robi dla sportu :) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...