Skocz do zawartości

Błędy eksploratora przy nawigacji między folderami


Wers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

piszę, bo również mam problem z eksploratorem. Po chwili poruszania się po katalogach, klikania "wstecz" i "dalej" pojawia się komunikat, że eksplorator windows przestał działać i się wyłącza. Martwi mnie to, bo komputer mam dość nowy, mam go od 2 tygodni i jedyne co na nim zrobiłem to: odinstalowałem część programów i jakichś gier wgranych fabrycznie, zainstalowałem pakiet office, nortona, firefoxa, thunderbirda i itunesa, oraz pakiet narzędzi canona do obróbki zdjęć. Nie wiem czy przyczyną nie jest to, że odinstalowałem ręcznie Gogle Chrome i przy okazji coś nie namieszałem. Innymi metodami ( przez unistall i przez panel sterowania ) nie dało rady, więc posłużyłem się instrukcją. Przestała mi działać także część przycisków funkcyjnych ( głośność, sterowanie utworami, łączność bezprzewodowa ), ale nie wiem czy to ma związek.

 

Prosiłbym bardzo o pomoc, bo to ciągłe wyłączanie się eksploratora jest dość kłopotliwe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wers proszę się nie dopisywać do cudzych tematów (wydzielam w osobny), każdy powinien mieć własny dla komfortu dyskusji. Nie podałeś rodzaju systemu (tylko można przypuszczać, że skoro dopisujesz się do wątku z Windows 7, chodzi o Windows 7, ale nie wiadomo ilu bitowy on jest). Ponadto, w pomocach działu jest napisane co można podać dla przedstawienia systemu (logi z OTL / ShellExView).

 

 

Po chwili poruszania się po katalogach, klikania "wstecz" i "dalej" pojawia się komunikat, że eksplorator windows przestał działać i się wyłącza. Martwi mnie to, bo komputer mam dość nowy, mam go od 2 tygodni i jedyne co na nim zrobiłem to: (...) zainstalowałem pakiet office, nortona, firefoxa, thunderbirda i itunesa, oraz pakiet narzędzi canona do obróbki zdjęć.

 

Nowy komputer + operacje instalacji aplikacji = należy szukać właśnie w doinstalowanych programach. Efekt ujawnia się przy nawigacji między folderami, czyli podejrzenia się skupiają na rozszerzeniach powłoki i kodekach. Wśród zainstalowanych szczególną uwagę zwraca ów pakiet Canona oraz iTunes. Nie skacząc jeszcze w testowe deinstalacje na chybił trafił, przeprowadź wstępny test, który podawałam w konkurencyjnym temacie:

 

Uruchom ShellExView, poprzez kolumnę producenta ułóż w jednym bloku wszystkie różowe, zbiorowo zaznacz + zdeaktywuj, reset komputera. Wyniki?

I podaj log ze spisem nienatywnych rozszerzenień widzianych w ShellExView.

 

 

Nie wiem czy przyczyną nie jest to, że odinstalowałem ręcznie Gogle Chrome i przy okazji coś nie namieszałem. Innymi metodami ( przez unistall i przez panel sterowania ) nie dało rady, więc posłużyłem sięinstrukcją.

 

Bez związku. Google Chrome nie ma zazębienia z tą partią eksploracji Windows.

 

 

Przestała mi działać także część przycisków funkcyjnych ( głośność, sterowanie utworami, łączność bezprzewodowa ), ale nie wiem czy to ma związek.

 

vs.

 

odinstalowałem część programów i jakichś gier wgranych fabrycznie

 

Wygląda na to, że wśród odinstalowanych była firmowa aplikacja producenta odpowiadająca za działanie przycisków funkcyjnych. Nie podany model komputera, nie podane co konkretnie odinstalowałeś = nie jestem w stanie wskazać co należy przeinstalować.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Przepraszam za to dopisanie się, jestem nowy na forum, mam nadzieję że mi wybaczysz.Mam asusa x53s z windowsem 7 wersja 64 bitowa.

 

Wyniki nieaktywnych rozszerzeń z ShellExView speedyshare.com

 

Problem pojawił się już przed instalacją iTunesa. A z tymi klawiszami funkcyjnymi to wydaje mi się że odinstalowywałem tylko programy co do których byłem pewien do czego służą, ale głowy nie daję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Wyniki nieaktywnych rozszerzeń z ShellExView

 

Nie odpowiedziałeś na pytanie: "Wyniki?". Czy mam rozumieć, że wyłączenie nienatywnych rozszerzeń nie przyniosło rezultatu?

 

I jednak dodaj logi z OTL (główny + Extras), by było wiadome co działa w tle i jaki jest aktualny zestaw zainstalowanych aplikacji, oraz dostarcz Dzienniki zdarzeń.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Dziś odpaliłem komputer i wygląda na to że już wszystko gra.

 

Jedno z rozszerzeń stanowi problem, po opisie wnioskuję że po deaktywacji w ShellExView nie zresetowałeś systemu (to jest konieczne, by odładować moduły), dopiero teraz to wykonane. Dziennik zdarzeń pokazuje dokładnie które rozszerzenie powłoki jest wadliwe:

 

Zdarzenie 1000 Application Error

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: Explorer.EXE, wersja: 6.1.7601.17567, sygnatura czasowa: 0x4d672ee4

Nazwa modułu powodującego błąd: ASUSWSShellExt64.dll, wersja: 1.1.0.27, sygnatura czasowa: 0x4c7f631d

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x00000000000051da

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x%9

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x%10

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: %11

Ścieżka modułu powodującego błąd: %12

Identyfikator raportu: %13

 

Czyli: ASUSWSShellExt64.dll (ASUS WebStorage). W ShellExView możesz z powrotem włączyć wszystko z wyjątkiem tego Asusowego rozszerzenia. A jeśli z oprogramowania ASUS WebStorage nie korzystasz, całkowicie odinstaluj.

 

 

A z te klawisze funkcyjne dałoby się jakoś przywrócić?

 

Aplikacją odpowiedzialną za to powinien być ATK Hotkey. W spisie zainstalowanych widzę 32-bitowy ATK Package, wg OTL jest załadowany:

 

========== Processes (SafeList) ==========

 

PRC - [2010-10-07 23:05:14 | 000,170,624 | ---- | M] (ASUS) -- C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATK Media\DMedia.exe

PRC - [2010-08-17 23:55:42 | 005,732,992 | ---- | M] (ASUS) -- C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATKOSD2\ATKOSD2.exe

PRC - [2009-12-15 19:39:38 | 000,096,896 | ---- | M] (ASUS) -- C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATKGFNEX\GFNEXSrv.exe

PRC - [2009-06-19 19:29:42 | 000,105,016 | ---- | M] (ASUS) -- C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATK Hotkey\HControlUser.exe

PRC - [2009-06-16 02:30:42 | 000,084,536 | ---- | M] (ASUS) -- C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATK Hotkey\ASLDRSrv.exe

 

========== Win32 Services (SafeList) ==========

 

SRV - [2009-12-15 19:39:38 | 000,096,896 | ---- | M] (ASUS) [Auto | Running] -- C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATKGFNEX\GFNEXSrv.exe -- (ATKGFNEXSrv)

SRV - [2009-06-16 02:30:42 | 000,084,536 | ---- | M] (ASUS) [Auto | Running] -- C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATK Hotkey\ASLDRSrv.exe -- (ASLDRService)

 

 

========== Driver Services (SafeList) ==========

 

DRV - [2010-07-26 22:57:20 | 000,017,024 | ---- | M] (ASUS) [Kernel | System | Running] -- C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATK WMIACPI\atkwmiacpi64.sys -- (ATKWMIACPIIO)

DRV - [2009-07-03 02:36:14 | 000,015,416 | ---- | M] (ASUS) [Kernel | Auto | Running] -- C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATKGFNEX\ASMMAP64.sys -- (ASMMAP64)

 

 

========== Standard Registry (SafeList) ==========

 

O4 - HKLM..\Run: [ATKMEDIA] C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATK Media\DMedia.exe (ASUS)

O4 - HKLM..\Run: [ATKOSD2] C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATKOSD2\ATKOSD2.exe (ASUS)

O4 - HKLM..\Run: [HControlUser] C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATK Hotkey\HControlUser.exe (ASUS)

 

Może:

- wypróbuj tipu z uruchomieniem C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATK Hotkey\HControl.exe: KLIK

- zweryfikuj na stronie ze sterownikami Asus, czy nie ma nowszej wersji do instalacji

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
A po kliknięciu tego pliku exe klawisze się włączają, ale po ponownym odpaleniu komputera znikają, czyli wychodzi na to że każdorazowo musiałbym odpalać tą aplikację? Czy jest na to jakiś sposób?

 

Dodaj wpis startowy ręcznie. Start > w polu szukania wpisz regedit > wejdź do klucza:

 

HHEY_LOCAL_MACHINE\Software\WOW6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

 

Z prawokliku na tło Nowy > Wartość ciągu > wartości przyznaj nazwę ATKHOTKEY a jako jej dane wprowadź "C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATK Hotkey\HControl.exe".

 

Zresetuj system i podaj wyniki, czy to działa.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

To problem UAC, zresztą na forum ASUS opisany: KLIK. Bez ogólnego wyłączania UAC / ograniczania pokazywania komunikatów sposobem na obejście problemu dla konkretnej aplikacji jest start tejże w trybie administracyjnym via Harmonogram zadań. Akcja:

 

1. Skasuj wartość ATKHOTKEY co dopiero dodaną do rejestru.

 

2. Zaplanuj HControl.exe w harmonogramie. Start > w polu szukania wpisz taskschd.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. W prawym panelu Akcje wybierz Utwórz nowe zadanie i skonfiguruj następująco:

 

- W karcie Ogólne jako nazwę wprowadź dowolny rozpoznawalny tekst (np. ATKHOTKEY) i zaznacz opcję "Uruchom z najwyższymi uprawnieniami".

- W karcie Wyzwalacze klik w Nowy i z menu "Rozpocznij zadanie" wybierz "przy logowaniu".

- W karcie Akcje wskaż plik C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATK Hotkey\HControl.exe.

- W karcie Ustawienia zaznacz opcje "Uruchom szybko zadanie, jeśli pominięto zaplanowane uruchomienie" + "Po błędzie uruchom ponownie po...", natomiast odznacz "Zatrzymaj zadanie, jeśli działa dłużej niż..."

 

3. Zresetuj system i przetestuj czy to działa zgodnie z konfigiem.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...