Skocz do zawartości

COMODO Internet Security 5.8 Final!


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

COMODO Internet Security nie jest antywirem tylko pakietem zabezpieczającym, opierającym swoje działanie na wielowarstwowej ochronie: HIPS (Defense+ z analizą behawioralną w chmurze), szczelny Sandbox, autosandbox, firewall i antywirus klasyczny oraz w chmurze. Biorąc pod uwagę zawodność wszystkich antywirusów, które nie wykrywają od 40 do 60% najnowszych zagrożeń, tylko wielowarstwowa ochrona może stanowić skuteczne zabezpieczenie, szczególnie w przypadku nieostrożnego używania komputera.

Odnośnik do komentarza

czy sam antyvirus czy HIPS to bez znaczenia w przypadku comodo bo HIPS także blokuje/wrzuca do piaskownicy całkiem bezpieczne programy

problemu by nie było gdyby był to czysty HIPS wtedy wiadomo że się pyta a tak to mając przykładowo 10 plików 5 comodo puszcza bez problemu 5 blokuje z niewiadomego powodu mi taka ochrona nie odpowiada bo klikając przez miesiąc zezwól na nieznanych komodzie plikach w końcu trafie na wirusa któremu też zezwolę

Odnośnik do komentarza

@zord

Uważam że się mylisz, według mnie to bardzo dobrze że się pyta i lepiej jak jest w piaskownicy, lepsze to jak by miał nie pytać i puszczać jako bezpieczne. Po za tym jest coś takiego jak personalizacja, odpowiedni poziom ustawień zabezpieczających, nie muszą to być ustawienia domyślne.

Wracając do tematu to ciekawa sprawa że prześcignął Avasta z fałszywymi ostrzeżeniami, ale Avast jest tylko antyvirusem i można tylko usunąć lub umieścić w kwarantannie i tu ma nad nim przewagę Comodo gdyż można dany plik sprawdzić bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza

no nie wiem czy tak lepiej przez ostatnie pare miesięcy sprawdzałem popularne sterowniki Realtek, Nvidia, ATI prawie zawsze w dniu premiery były blokowane przez comodo i trzeba było czekać aż dodadzą do białej listy...

generalnie nigdy nie wiadomo czy blokuje coś bo jest niebezpieczne czy dla tego że po prostu tego w bazach nie ma

co do avasta ten także ma piaskownice

Odnośnik do komentarza

U mnie autosandbox sporadycznie coś limituje. W Defense+ mam włączone reguły dla bezpiecznych aplikacji i wyłączoną opcję "Traktuj nierozpoznane pliki jako". Używam tylko antywirusa w chmurze, a HIPS jest na poziomie "czystego PC". Jeśli muszę (wyjątkowo rzadko), instalować podejrzany program, to uruchamiam go PPM w piaskownicy, a potem zamykam proces i opróżniam VirtualRoot. Wysłużony blaszak chodzi jak rakieta i nie mam żadnych problemów z wirusami, nawet jeśli czasem bawię się nimi.

Odnośnik do komentarza

@ Omkar

Ja za to mam ustawiony AV na Skanuj przy dostępie, zapora sieciowa na tryb bezpieczny, Defense + (HIPS) na paranoiczny i do tego piaskownica z ustawioną limitacją programów. Nic mi się nie wiesza, pracuje wyśmienicie, nie blokuje wszystkich plików. Co prawda nie bawię się wirusami (bo po co), ale czasem ściągam jakiś program w .rar i wtedy mogą coś dodać do paczki i jakoś nigdy nic się nie dzieje.

 

A co do Twojej sygnaturki to czemu masz na żądanie CCleaner? Bo stojący obok MBAM sugeruje, że CCleaner'em też skanujesz pod kątem infekcji :P

Odnośnik do komentarza

AV Comodo jest ciężki, a tym bardziej przy dostępie. Chmura jest nieodczuwalna i bez sypania FP kasuje wirusy, a biorąc pod uwagę mocną ochronę proaktywną z piaskownicą nie ma sensu szczególnie w przypadku zaawansowanych userów, używać klasycznego AV. Ustawienie Defense+ w trybie paranoicznym nie jest konieczne, szczególnie jeśli używasz autosandboxa, a ewidentnie podejrzane aplikacje testujesz w sandboxie. Po co katować się pytaniami?

 

CCleaner czyszcząc ślady, uważany jest jako jedno z najlepszych narzędzi do ochrony prywatności.

Usunąłem go z sygnaturki, żeby nie robić zamieszania. MBAM także ponieważ właściwie go nie używam i nie potrzebuję

Odnośnik do komentarza

Kocham jak Comodo się mnie pyta :) Wtedy mogę powyzywać mój komputer, a tak często komunikaty się nie pojawiają. Jedynie czasem jak nową rzecz instaluję, a robię to bardzo rzadko.

Być może tryb paranoiczny jest przesadzony, lecz póki co nie mam problemów z wydajnością do codziennego użytku.

AV jest niesamowicie ciężki, wydaje mi się że od tej wersji (5.8) trochę przyspieszył, acz długo zajmuje mu skanowanie plików spakowanych (to dość logiczne). Tak czy siak nie jest demonem szybkości i wykrywalności.

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza

Dzięki za poradę, spróbuję tak. A co na to Centrum zabezpieczeń? Będzie płakać i jęczeć że nie ma AV? Co za kuriozalne pytania, oczywiście, że będzie krzyczeć, żebym włączył lub zainstalował AV, a mnie to będzie irytować. ;]

 

A co do wyzywania to jak mnie denerwuje (bo np. wydam mu za dużo poleceń na raz i się przytnie lub pracuję w AutoCadzie) mówię: de**lu! A tak dla śmiechu :)

Odnośnik do komentarza

A co na to Centrum zabezpieczeń? Będzie płakać i jęczeć że nie ma AV? Co za kuriozalne pytania, oczywiście, że będzie krzyczeć, żebym włączył lub zainstalował AV, a mnie to będzie irytować.

 

Nie będzie krzyczeć jeżeli w centrum zabezpieczeń "ochrona przed wirusami/zalecane" zaznaczysz, że masz program antywirusowy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...