Skocz do zawartości

Upgrade Vista Home Premium do Windows 7


sarenka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam takie pytanie - jest w zasadzie w tytule maila:

 

Mam Vistę Home Premium Edition Service Pack 2 32-bit, miałam prawo do bezpłatnego upgrade'a na Win 7, ale wygląda na to ze juz jest po czasie.

 

Zastanawiam sie nad zakupem Win 7. Wiem, że jest możliwość zainstalowania Win 7 64 bit na moim komputerze, tak mi napisal program Doradca uaktualnienia systemu Windows 7. Czy warto? A może pozostac przy 32 bit? Przypuszczam, że instalacja wersji 64 bitowej bedzie bardziej skomplikowana i dluzsza, no ale co poza tym? /Nie jestem bardzo zaawansowanym uzytkownikiem, no ale chyba sobie dałabym rade z taką instalacją, jesli byłaby dobra instrukcja./

Pewnie powinnam podać jakieś parametry swojego PC, ale które?

 

Drugie pytanie: Vista działa bez zarzutów, poza bluescreenem od czasu do czasu, nic powazniejszego sie nie dzieje. Czy jest w ogóle sens zmieniac ja na Windows 7, zwłaszcza płatną? Może po prostu lepiej poczekać?

 

Pozdrawiam,

Ewa

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z tego co wiem to Windows x32 bit nie da się zainstalować na procesorze stworzonej w architekturze 64 bitowej i na odwrót. Myślę, że jeżeli Vista aż tak bardzo ci nie przeszkadza to możesz przy nie sostać. Wystarczy popatrzeć na wersje jądra: Vista- 6.0 Seven- 6.1 Instalacja 64bitowej 7 nie różni się w ogóle od instalacji X32.

Najważniejsze co powinnaś podać procesor+ ram.

Jeżeli chciałabyś zmienić X32 na X64 to raz, że czekałoby Cię kupno nowych części do komputeraale w zamian dostajesz większą wydajność niż ma to miejsce w systemach X32

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem to Windows x32 bit nie da się zainstalować na procesorze stworzonej w architekturze 64 bitowej i na odwrót.

Częściowo to jest nieprawda.

Większość, a może nawet i wszystkie obecnie produkowane procesory do użytku domowego obsługują architekturę x86-64, czyli można instalować, a nawet używać jednocześnie (np. układ system-host i maszyna wirtualna) systemu 32 i 64-bitowego.

Więc z dużą dozą prawdopodobieństwa tak znacząca zmiana sprzętu nie będzie w ogóle potrzebna.

 

Pewnie powinnam podać jakieś parametry swojego PC, ale które?
No właśnie. Przede wszystkim potrzebne są info nt procesora i ilości RAM-u.

Poza tym jeśli na tym komputerze bez problemów sobie radzi Windows Vista, to i 7 powinien bez problemu się zadomowić.

 

Natomiast aktualizacja z systemu x86 do x64 jest niemożliwa. Trzeba usunąć system 32-bitowy, by zainstalować w jego miejsce 64-bitowy.

Odnośnik do komentarza

Witam :)

 

Dziekuję za odpowiedz. Załączam raport w Notepadzie z aplikacji Doradca uaktualnienia systemu Windows 7. Jak na moje niedoświadczone oko, to program mi nie napisał, że nie można zmienic 32 na 64? Mogłyby być problemy ze sterownikami, ale nic nie jest napisane o tym, że taka instalacja jest niemożliwa?

 

Poza tym wklejam link z informacją z Windowsa. oni tez kierują do aplikacji "Doradca...", o ile dobrze rozumiem.

 

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/help/upgrading-from-windows-vista-to-windows-7-custom

 

Raczej nie będę się w to bawić, bo skoro wszystko działa, to po co? Ale, hipotetycznie, jestem ciekawa... Czy to byłoby możliwe? Albo - jeśli to jest niemożliwe, to czego nie rozumiem :).

 

Procesor: Intel® Core 2 Duo CPU T5900 @ 2.20 GHz

Pamięć RAM 4,00 GB.

 

Nie do końca rozumiem to:

 

"Wystarczy popatrzeć na wersje jądra: Vista- 6.0 Seven- 6.1 Instalacja 64bitowej 7 nie różni się w ogóle od instalacji X32."

 

Vista ma 6.0 a Win 7 ma 6.1. to rozumiem, no ale skoro instalacja 64 bit 7 nie rózni się od instalacji 32 bit to dlaczego piszesz że "Windows x32 bit nie da się zainstalować na procesorze stworzonej w architekturze 64 bitowej i na odwrót"?

Bo mi się wydaje ze 64 bit można zainstalować na 32 bit, ALE na odwrót NIE.

 

Ciekawość mnie zżera. I niewiedza :)

 

Pozdrawiam,

Ewa

uaktualnienie do win7.txt

Odnośnik do komentarza

sprostowanie: o procesorach nie ma tam informacji. Chodzi o RAM - mój jest minimalny.

 

E.

 

Pamięć większa niż 4GB nie jest wymagana do działania systemu 64-bitowego jako takiego. Bardziej należałoby zwracać uwagę na wymagania systemu i cel, w jakim ma on być używany.

Oficjalnym minimum dla 64-bitowej siódemki są 2 GB RAM-u. Więcej info: KLIK

 

Ok, bardzo dziękuję za pomoc :)

 

Pozdrawiam,

Ewa.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam Vistę Ultimate i jestem bardzo zadowolony. Dwa lata działałem na 64bitach ale wróciłem na 32bity tylko dlatego że kilka programów nie działało poprawnie na 64bit, gdyby nie to nigdy bym do 32 bitów nie wrócił.

 

Dzięki za odpowiedź. Ja chyba przejdę na Ubuntu jeszcze się zastanawiam.

Pozdrawiam,

E.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...