Skocz do zawartości

Powielanie stron w Wordzie


Fajeczny

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Word 2007...

Zapisz stronę jako szablon worda. Nagraj sobie makro - (przycisk uruchamiania i zatrzymywania rejestrowania makra masz na dolnej belce, obok liczby stron) - w sekwencji

1. Wstaw pustą stronę (wstążka Wstawianie > Pusta strona)

2. Wstaw szablon z pliku (wstążka Wstawianie > grupa Tekst > lista rozwijalna Obiekt > Tekst z pliku)

Przeedytuj kod makra wstawiając pętlę, np.

For i=1 To 37

<Tutaj kod makra>

Next i

I pozostaje je tylko uruchomić. Zaś gdybyś chciał interakcyjnie wprowadzać liczbę stron... wystarczy zastąpić pierwszą linijkę (ale to tak bez żadnej obsługi błędów).

For i=1 To InputBox("Podaj liczbę stron")

Szablon zapisany jako nazwa_szablonu.dotx w domyślnej loklizacji (u mnie jest to folder Moje dokumenty). Możesz wybrać opcję kompatybilności ze starszymi wersjami worda. Jest też coś takiego jak szblon z obsługą makr. W Twoim przypadku, jeśli utworzysz szablon przed nagraniem makra, nie będzie Ci to potrzebne. A nagrane makro po dodaniu pętli

Sub Wstaw()

'

' Wstaw Makro

'

'

For i = 1 To 37

Selection.InsertNewPage

Selection.InsertFile FileName:="nazwa_szablonu.dotx", Range:="", ConfirmConversions:= _

False, Link:=False, Attachment:=False

Next i

End Sub

BTW

W opcjach programu excel możesz uaktywnić kartę Deweloper. Są też tam opcje dotyczące makr, ale też znajdziesz menu Szablony. Nigdy z tego nie korzystałem (tzn. z grupy Szablony na tej karcie), więc nie wiem czy da się coś z tego wycisnąć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...