Skocz do zawartości

Firefox - PluginContainer i za duże zużycie procesora i pamięci


darq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Więc od początku,zrobiłem format komputera (win 7 64bit-procek intel i3 radeon hd4650 )zainstalowałem foxa wer.7 do tego tylko dwa pluginy adblock i grasmonkey.Odpalam przeglądarkę i po kilku minutach wyskakuje monit o temperaturze procesora 95C.Patrzę w menadżera a tam plugin container użycie procesora 60% i zużycie pamięci 400mb.Po ubiciu procesu temp. od razu zaczęła spadać.Nie wiem w czym rzecz ponieważ komputer świeżutko po formacie wgrane tylko sterowniki do płyty ,grafiki i audio nic więcej.Może ktoś wie w czym leży problem.Jeżeli potrzebne jakieś informacje to proszę napisać niezwłocznie zamieszczę jakieś logi itp.Na załączonym zrzucie nie ma co prawda zużycia procka(wskakiwał do 30 i spadał do 4%-ale czasami też wkakuje do ponad 60%) ale pamięć ram się zapełnia.Dzieje się gdy w przeglądarce jest włączona strona która korzysta z adobe flash player.Może problem leży w samej wtyczce?Wcześniej nigdy mi się tak nie zdarzyło.Proszę o pomoc

zrzuthu.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Raczej nie wierzę aby ta wtyczka była usprawiedliwieniem dla takiej temperatury.Jesli nawet spadła to podejrzewam że niewiele i wciąż jest za wysoka -podaj co to za procesor i jaka jest temperatura (bez uruchamiania FF).Najlepiej będzie jeśli dasz zrzut z czytnikami temperatury dla wszystkich komponentów tj. też dla karty grafiki oraz dysku.

Odnośnik do komentarza

Więc uczyniłem jak w poradniku do którego podałeś linka.Tą pozycję zmieniłem na "false" dom.ipc.plugins.enabled ,pozostałych wpisów nie miałem w configu.I teraz plugin-container się nie włącza.FF zżera więcej ramu, bo po odpaleniu kilku zakładek plus gry we fleszu też ponad 400,za to procek jest spokojny i temp. nie rośnie powyżej 50C.

 

26797059.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie, to temperatura procka jest za wysoka nawet na starcie. Sprawdź mocowanie radiatora, czy nie jest zabity kurzem i czy nie ma problemów z pracą wiatraka. Ewentualnie wymień pastę.

BTW

Masz box'owe chłodzenie?

 

Co do flash'a sprawdź w ustawieniach wtyczki, czy korzystasz ze sprzętowej akceleracji. Jeśli używasz inne wtyczki możesz je tymczasowo zdeaktywować (przynajmniej będzie wiadomo czy sam flashplayer też tak się zachowuje). Ewentualnie wypróbuj wersję Flash 11 (klik).

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem już wszystkie elementy wcześniej jest ok.Komp czyściutki.Pastę wymieniałem jakieś dwa miesiące temu.Tak mam box`owe chłodzenie.Problemy zaczęły się po formacie czyli od wczoraj.

.Mimo wszystko temp w bez obciążenia pomiędzy 40/50 stopni to chyba nie jest dużo.Niewiem jak było z temperaturą wcześniej bo jakoś nigdy nie patrzyłem.

Chyba faktycznie wina wtyczki Flash bo na wersji 11 tak się nie dzieje,wcześniej miałem 10.Nawet ram się tak nie zapełnia doszło do 120mb i tak sobie wisi.

Jeszcze pomęczę kompa troszeczkę i zobaczę co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza

@ up Nie ma takiej możliwości na tej płycie.Zero OC.Nic nie zmieniałem.

 

 

Więc narazie problem chyba zażegnany,po wgraniu flasha w wersji 11 przestały się zapychać ramy i temperatura też utrzymuje się na stałym poziomie około 40/50 stopni.

Pytanie jeszcze tylko o temperaturę w stresie np. włączona gra bfbc2 temperatura wynosi około 70C ale nie dochodzi do 80 czy to nie jest zbyt dużo?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...