Skocz do zawartości

Tania płyta do DC E5200 do oc na boxie:)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich "niedobitków" z SE oraz nowy narybek fixitpc;)

 

W moim staruszku na AM2 siadła płyta główna i postanowiłem to wykorzystać do zmiany podstawki na LGA775. Gram może 2-3 godziny w tygodniu i kupno nowego sprzętu byłoby raczej bezcelowe. Dziś zakupiłem Dual Core E5200 z boxowym chłodzeniem. Będzie działał razem z (mocno wykręconą) kartą pokroju 8800/9800 GT, ewentualnie HD4850. Myślę tu więc o oc maksymalnie na poziomie 3,4-3,6 Ghz.

 

Zastanawiałem się nad P35 ale procek ma wysoki mnożnik więc P31 też powinno dać radę. Koło nosa przeleciała mi tania ga-p31-ds3l:/ Nie chce mi się już dłużej czekać i myślę o kupnie P31 NEO-F V2. Wyczytałem, że FSB robi na niej 300-330 Mhz co z mnożnikiem 12,5 daje jeszcze zapas. Dzielniki pamięci są tylko dwa: 1:1,5 i 1:1,25 ale daje to oc pamięci na poziomie 900 Mhz co mi zupełnie wystarcza.

 

Mam okazję kupić tą MSI nową (z gwarancją) z zapasów magazynowych za 150 zł z przesyłką. Opłaca się?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co do płytki MSI to znowu ktoś mi ją wykupił:P Ale udało mi się dostać tanią GA-P35 -DS3L Teraz czekam tylko aż do mnie dojdzie.

 

Pozostała tylko jeszcze jedna rzecz - grafika. Jako, że to ogólny dział hardware to nie będę zakładał nowego tematu:) Myślałem o zakupie 8800 GT + nv. silencer rev. 5. Dałoby się go porządnie wykręcić a te chłodzenia chodzą po 20 zł z przesyłką (za nowe). Zastanawiałem się jeszcze nad HD4850 ale widzę jednak, że ogólnie karty teraz drogie jak cholera.

 

Znalazłem takie dwie oferty:

8800 GT - dokupiłbym do tego silencera

8800 GTS 512 - 65 nm 256 bit (czyli porządny GTS:)

 

Myślałem o 8800 GTS. Jeżeli pcb jest takie jak w GT to będę mógł nawet zamontować tego silencera. Tylko czy jest dokładać te 30 zł w porównaniu do GT?

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza

Skończyła się bo ja ją kupiłem:) Pomyślałem, że GTS jako referent ma "sam w sobie" już lepsze chłodzenie od GT więc bardziej się opłaca. A nie chciałem, żeby mnie ktoś znowu uprzedził.

Ale dzięki za radę:)

 

Czy mi się zdaje czy tą kartę różni od GTS 250 tylko proces technologiczny i taktowania? Niby nazwa rdzenia jest inna. Pewnie bios od GTS 250 tam nie podejdzie...:/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...