Skocz do zawartości

Windows 8 Release Preview


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A ja przez swoją nieuwagę na Siódemce zainstalowałem "Ósemkę", ale nie "po Bożemu", czyli podczas bootowania instalacja, tylko spod działającego systemu. Zainstalował mi się oczywiście na partycji systemowej, teraz mam pocharatany system i rejestr. Składam jego szczątki i nie planuję reinstalki systemu :P Siódemka działa, choć nie w pełni (musiałem kilka razy z płyty recovery działać).

 

Generalnie idea interfejsu Metro nie za bardzo mi odpowiada, brakuje przesuwności okna za pomocą gestu myszki, trzeba kliknąć strzałkę. Wiem że to wersja dla programistów, ale spodziewałem się drastycznych zmian a nie ukrywania niedoskonałości pod grubym makijażem.

 

A tak BTW po co ktoś jakiś klucz daje, skoro ta wersja ma wbudowaną żywotność do wiosny przyszłego roku?

Odnośnik do komentarza
A tak BTW po co ktoś jakiś klucz daje, skoro ta wersja ma wbudowaną żywotność do wiosny przyszłego roku?

 

Ta niespodzianka z kluczem wyskakuje przy reinstalacji:

 

Windows 8 installation is very easy, the OS will be installed without asking users to enter a product key during installation and in Windows 8 (developer) OS you will not find the product key in a text document in the installation files of the OS.

 

The Problem arises when you need to re-install Windows 8, where users must give a product key to go ahead with the re-installation of OS.

 

 

 

Widzieliście BSOD? :P

 

bsod.png

 

.

Odnośnik do komentarza

Już to pisałem w innym miejscu ale powtórzę.

Styl Metro mnie odrzuca, nie mam nic przeciwko interfejsowi kafelkowemu ale styl graficzny dla mnie nie do przyjęcia, to oczywiście rzecz gustu ale brak możliwości zmiany motywu (myślę, że MS mógłby się pokusić o przygotowanie przynajmniej kilku stylów) zdecydowanie na minus.

Dla mnie przypomina to autobus oblepiony reklamami.

Na dodatek wydaje się, że ta stylistyka przenika większość trzewiów systemu, ta zielenizna na OOBE czy ekranie logowania - coś strasznego.

 

Pewnie zainteresowani już to wiedzą ale warto napisać, że ekran Metro można wyłączyć w kluczu:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer

 

wystarczy zmienną "RPEnabled" ustawić na zero co przywraca domyślny pulpit i standardowe (siódemkowe) menu start.

 

Troszeczkę dziwi mnie też krok w stronę kanciastości w standardowym GUI, zaokrąglenia siódemki były/są całkiem przyjemne, być może docelowo coś się zmieni.

 

Z pierwszych problemów wstępnych, nie udało mi się wyłączyć UAC przez panel sterowania, suwak w dół nic nie dał - musiałem się odwołać do rejestru.

Nie mogę też wyrzucić niepotrzebnej klawiatury (214) a pasek języka (do niczego mi nie potrzebny) mimo ustawienia odpowiedniej opcji nie chce zniknąć.

Oczywiście to beta czy nawet alfa więc jest nadziej na zmiany ale będę szukał dalej co jeszcze nie działa :).

 

Dla zainteresowanych narzędziami do deploingu i obsługi obrazów, wewnątrz boot.wim jest wydzielony katalog "tools" zawierający zaktualizowane narzędzia Waika (imagex, dism itd.).

 

Na tą chwilę podtrzymuję moją wcześniejszą myśl - pierwszy raz od 20-u lat nie czekam z zainteresowaniem na nową wersję systemu :(.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jest wiele sposobów na wyłączenie metro lecz każdy ma skutki uboczne,

 

Ten z rejestrem np. sprawi że pojawi się napis Microsoft Confidential..... i zegarek metro i włącza klasyczny menedżer zadań oraz wyłącza wstążke.

 

Nie wiem jak z zmiana nazwy tam jakiegoś pliku (nie pamietam jego nazwy)

 

http://www.nirmaltv.com/2011/09/16/disable-metro-ui-in-windows-8-with-metrocontroller/ ten sprawia że menedżer zadań się pojawi (ten z metro) ale nie pokazuje jego zawartości. Nadal można mieć wstążkę i menu start z 7 oraz orb z 7

 

jest też program Windows 8 Start menu changer (chyba tak się nazywa) lecz robi on to samo co mozna zrobic z rejestrem z tym że chyba sie ten napis Microsoft Confidential.... nie pokazuje

Odnośnik do komentarza

Nowy Task Manager można odpalić z nazwy "tm.exe", dodatkowo zmienna "RPEnabled" może przyjąć inne wartości niż 0 i 1.

Ustawienie jej na 2 powoduje efekt podobny jak 0 ale właśnie z nowym tm.

 

Natomiast ustawiając zmienną "RPEnabled" na 0 ale w kluczu HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer możemy się pozbyć tych "paskudnych" ekranów logowania i wylogowywania (ciekawe czy nowy BSOD też znika, jakoś nie chce mi się zawiesić :) ).

Co ciekawe, do okienek wracają wtedy również zaokrąglenia.

 

Jeżeli chodzi o wstążkę, to akurat dziwne, że znika choć może jest wartość "RPEnabled" przy której nie zostaje wyłączona (ja osobiście nie używam eksploratora więc pewnie bym nie skorzystał z jej zalet).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Wie ktoś może czy wirusy dla windows7 działają tez na windows8 ? Jaki jest dobry antywirus działający dobrze na windows8 ? Z tego co sprawdzałem to niektóre nie działają albo wogóle nie chcą sie instalować.. Jak narazie testowałem bitdefender 2013 działał dobrze ale za bardzo spowalniał gre wow musiałem odinstalować.. Mam teraz tylko Anvi smart defender nie spowalnia gier jest bardzo lekki ale do niego potrzebuje jeszcze normalnego antywirusa...

Odnośnik do komentarza

Jaki jest dobry antywirus działający dobrze na windows8 ?

Proponuję zostawić na razie wbudowamy Windows Defender (z tego co widzę, to jest Microsoft Security Essentials po prostu przemianowany na Defendera), ewentualnie zainstalować wersję beta Kaspersky Internet Security. Sam system przecież jest w wersji podglądowej, więc na dzień dzisiejszy raczej niewiele zagrożeń jest wymyślanych bezpośrednio na niego.

 

Wracając do wątku - mam nadzieję, że do oficjalnej wersji jeszcze sporo się zmieni, bo jedyne co mi się w nim podoba, to nowy styl obramowania okien - pomijam już fakt, że wewnątrz okien zaczyna mi przypominać MS Office'a. Nawet aplikacje w Metro UI nie chcą mi działać na netbooku (za niska rozdzielczość), a przecież jest on dedykowany do urządzeń mobilnych! Pozostaje tylko poczekać i przekonać się na własnej skórze czy tradycja wydawania bubli jako co drugi system, zostanie utrzymana.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...