Skocz do zawartości

Urządzenie wielofunkcyjne do 300zł lub dobry "luźny" skaner


Krzycho92

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam drukarkę HP LaserJet P1006 (kupiona kilka lat temu). Teraz wiem, że będzie mi potrzebny skaner, i nie wiem czy kupić urządzenie wielofunkcyjne (do ok300zł), które było by tanie w eksploatacji (czytałem, że firma Brother takie produkuje), czy może dokupić skaner? Jeśli coś jest uniwersalne to z reguły jest gorsze, niż oddzielnie. Dlatego jeśli np. taki skaner za cenę taką samą lub niższą miałby mieć lepszą jakość od takiego urządzenia multi funkcyjnego, to wolałbym kupić taki właśnie skaner, bo mam już drukarkę laserową, w której ani razu jeszcze nie wymieniałem tonera. Natomiast Urządzenia wielofunkcyjne te tańsze (w moim pułapie cenowym) są atramentowe, czyli trzeba wymieniać częściej tonery niż w laserowych, a to kosztuje.

Co więc wybrać? Zależy mi głównie na skanerze, bo ksero (występujące w urządzeniach wielofunkcyjnych) jest tym samym, czym zwiększenie ilości kopii tego co się chce wydrukować.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po wstępnych poszukiwaniach:

"Kombajn" http://allegro.pl/canon-mp250-drukarka-skaner-kopiarka-z-tuszami-i1818789526.html LUB Skaner: http://allegro.pl/canon-szybki-skaner-lide-210-lide210-najtaniej-i1822473643.html

Ja wiem, że w w google się szuka, tylko chce wiedzieć czy lepiej kupić kombajn, czy sam dobry skaner (skoro mam już ekonomiczną drukarkę laserową). Jedyna wątpliwość, to czy na studiach wymagane jest drukowanie w kolorze :)? Bo wtedy moja drukarka odpada, bo jest monochromatyczna, i tu lepiej zda się kombajn. Ale z tego co wiem, to głównie kseruje i skanuje się notatki, skrypty etc. Więc tu kolor jest zbędny (chyba, że wykresy).

Odnośnik do komentarza

Krzycho92 trudno mi postawić jednoznaczną opinię. Osobiście używam kombajnu HP Deskjet F2280 "All-in- One" i jestem zadowolony. Nawet drukowałem zdjęcia na papierze foto i jest OK!. Może się przyda w przypadku prac wymagających kolorowych wykresów czy tabel. :rolleyes:

PS. Sprzętu to bym raczej nie kupował na "aledrogo" chociażby ze względu na gwarancję. ;)

Odnośnik do komentarza

Tylko, że jeśli kupię kombajn, to w takim razie po co mi ta laserowa drukarka? Kilka lat temu może nie pomyślałem, bo wtedy mogłem kupić od razu urządzenie wielofunkcyjne. A teraz właśnie jest problem, bo albo jeśli kupię skaner będę miał problem z ewentualnym drukowaniem w kolorze, albo jak kupię kombajn to co zrobię z dotychczasową drukarką? Mógłbym ją sprzedać, ale na niej drukuje się super i bardzo ją lubię. Tylko że po co mi w takim razie dwie drukarki?

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar zakupić Canon PIXMA MP280, ale jest problem, bo to urządzenie stałoby ok. 2m od komputera. Są takie kable usb, które mają 2m, ale tak myślę czy nie lepiej było by kupić kartę WiFi na usb do tego urządzenia, i wtedy w razie czego miałbym kartę WiFi (na przyszłość). Tylko czy nawet jeśli znajdę taką kartę WiFi, która ma odpowiednie złącze USB to czy urządzenia wielofunkcyjne niewyposażone w kartę wifi będą się łączyć przez dołączaną na usb kartę wifi?

Tylko, czy cena takich kart nie jest za droga.

Odnośnik do komentarza

Canon PIXMA MP280 nie ma wbudowanej obsługi WiFi, więc nic z tym nie zrobisz. Nawet gdyby miał to powinien łączyć się bezprzewodowo z ruterem, który udostępnia net.

Możesz spróbować zainwestować w aktywny hub USB (aktywny, czyli z własnym zasilaniem). Ale odnośnie długości kabla USB i zasilacza musiałbyś zapytać u sprzedawcy. Pierwszy lepszy przykład = http://www.dlink.com/products/?pid=152 (zerknij na 'Data Sheet (PDF)').

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...