Skocz do zawartości

Komunikat "brak dalszych plików" podczas zapisywania dokumentów


jacekdut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Notebook asus, windows 7 x64 + comodo ISP.

 

Podczas próby zapisu pliku np. z notanika pojawia sie komunikat "brak dalszych plików" i pliku nie można zapisać, w zasadzie nigdzie na notebooku.

powyższe dotyczy praktycznie wszyskich programów, których używa córka no i ja. np. Open office

Podobny komunikat pokazuje się podczas sciągania czegokolwiek z internetu np. OTL.exe.

Plik udaje się sciągnąć jeżeli nie użyję opcji zapisz (używam opery) tylko uruchom. Potem z lokalizacji tymczasowej mogę plik np. OTL.exe przekopować.

Ogólnie operacje kopiowania i wklejania w lokalizacjach, do których nie mogę zapisać np. notatnika działa poprawnie tzn. pliki można wkleić w te miejsca.

 

Nie potrafię określić od kiedy tak sie dzieje, komputer wpadł mi w ręce pod nieobecność córki.

Loguję się na koncie z uprawnieniami administratora.

 

załączam logi:

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie notuję znaków infekcji, temat przemieszczam do działu Windows 7. Tylko skasuj z dysku ten plik instalacyjny Ask Toolbar:

 

[2010/12/05 19:01:31 | 003,056,008 | ---- | C] (Ask) -- C:\Program Files (x86)\Common Files\AskToolbarInstaller.exe

 

Podczas próby zapisu pliku np. z notanika pojawia sie komunikat "brak dalszych plików" i pliku nie można zapisać, w zasadzie nigdzie na notebooku.

powyższe dotyczy praktycznie wszyskich programów, których używa córka no i ja. np. Open office

Podobny komunikat pokazuje się podczas sciągania czegokolwiek z internetu np. OTL.exe.

 

Pierwsze podejrzenie: zdefektowane / zbyt silne ustawienia Defense+ COMODO Internet Security. Przetestuj czy: całkowite wyłączenie tego modułu + restart systemu przyczynia się do poluzowania blokady.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

w C:\ProgramData\COMODO mam tylko:

Cis

CisDumps

Firewall Pro

tmp

 

w żadnym z tych podkatalogów nie ma Comodo Downloader

coś takiego mi sie przypomina na XP. na Win7 moze źle szukam

 

Już się kajam ... przepraszam ślepiec ze mnie.

 

Jest. Zaraz zainstaluję

 

W zasadzie nie o instalatora chodziło z tą dużą paczką. On ciągnie sobie po zainstalowaniu całą bazę sygnatur ok 140 MB.

No ale jest właśnie w trakcie. Za parę .. naście minutek bedzie

 

Dziekuję raz jeszcze za pomoc.

Odnośnik do komentarza
W zasadzie nie o instalatora chodziło z tą dużą paczką. On ciągnie sobie po zainstalowaniu całą bazę sygnatur ok 140 MB.

 

A to niestety jest nieuniknione, ale przynajmniej sam instalator (koło 60MB) nie musi być ponownie pobierany na dysk dzięki kopii z Comodo Downloader.

 

Podstawowy problem z tytułowymi błędami rozwiązany, temat zamykamy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...