Skocz do zawartości

Język angielski na formularzu rejestracji


peterek64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

W związku z tym, że mieszkam w Anglii, mam sporo anglojęzycznych znajomych. Dużo im opowiadałem na temat działalności forum no i pojawił się problem: kilku z nich potrzebuje pomocy, lecz ich starania rozbijają się o barierę językową. Co prawda mógłbym ich przeprowadzić przez proces rejestracji, napisać za nich posta, wykonać odpowiednie działania na ich sprzęcie, lecz jest to bardzo kłopotliwe zarówno dla nich jak i dla mnie. Z kolei pośredniczenie w przekazywaniu logów i przesyłaniu informacji nie wchodzi w grę ze względu na charakter zagrożeń, które z tym się wiążą.

 

Pomyślałem więc o jakiejś alternatywie: czy można by do istniejących przycisków oraz nazw kluczowych działów Forum dopisać pod spodem angielskie tłumaczenie?

 

Z doświadczenia wiem, że z komunikacją to raczej problemów nie będzie, ludzie którzy tak dobrze jak Wy wiedzą jak poradzić sobie z kłopotami w systemie, to j. angielski znają również :)

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dużo im opowiadałem na temat działalności forum

Dzięki.

 

 

Pomyślałem więc o jakiejś alternatywie: czy można by do istniejących przycisków oraz nazw kluczowych działów Forum dopisać pod spodem angielskie tłumaczenie?

? .... Forum ma dwa pakiety językowe zainstalowane, angielski i polski. Wystarczy, że na spodzie forum w lewym dolnym rogu w menu przestawią język na English. Forum objawi się w 99% w języku angielskim (wszystkie przyciski | opcje | dialogi interakcyjne), z wyjątkiem tekstów wtórnych. Na takiej postaci forum działa przecież Luuk, bo inaczej by się zgubił od razu. :P

 

Nazwy działów i opisy będą niestety polskie, ale hasła "Malware", "Windows" czy "Hardware" w sumie identyfikują sprawę..... W przeciwnym wypadku można szybko wskazać prywatnie. Jeśli rzeczywiście zaistniałaby potrzeba stworzenia duplikatu opisu po angielsku, zrobi się. Póki co, na razie brak komunikacji obcojęzycznej.

Inna sprawa: zasady działów. Niestety, ktoś musiałby w skrócie naprowadzić....

 

 

z komunikacją to raczej problemów nie będzie

Mogę mówić tylko za siebie, ale dla mnie prowadzenie pomocy w języku angielskim w działach które osobiście prowadzę (Malware i Windows) nie stanowiłoby trudności.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki:)

 

A już myślałem że post nie poszedł bo wczoraj dostałem info zwrotne SQL error.

 

? .... Forum ma dwa pakiety językowe zainstalowane, angielski i polski. Wystarczy, że na spodzie forum w lewym dolnym rogu w menu przestawią język na English.

Heh, starość nie radość - ślepota :P Z drugiej jednak strony ciężko znaleźć coś co objawia się gdzieś na "szarym" końcu. Można by było to przenieść gdzieś obok szukajki? Tylko symetrię szlag trafi... :(

 

 

Pozdrawiam:)

 

edit: no działa super hiper ładnie pięknie, ale ci moi Anglicy to za cholerę się nie połapią w kwestii zasad działów jak i konfiguracji softu diagnostycznego. Cóż, czeka mnie trochę męki, by , jak powiedziałaś, "za rączkę" poprowadzić...

Odnośnik do komentarza

A już myślałem że post nie poszedł bo wczoraj dostałem info zwrotne SQL error.

Tak, był SQL error, forum odleciało na ~10 minut. To niestety incydenty od strony naszego dostawcy. Jesteśmy na współdzielonym hostingu i od czasu do czasu zdarza się zaburzenie przepustowości na skutek aktywności jakiejś szui w klastrze, mimo obecności regulacji na zajęcie pasma. Z tym nic nie jestem w stanie zrobić. W bliżej nieokreślonym czasie i tak przekwalifikuję serwer na dedykowany, ale to jeszcze nie teraz.

 

 

Z drugiej jednak strony ciężko znaleźć coś co objawia się gdzieś na "szarym" końcu. Można by było to przenieść gdzieś obok szukajki? Tylko symetrię szlag trafi...

Wszystkie IPB mają menu językowe na spodzie i tego nie będę zmieniać, biorąc pod uwagę większość użytkowników (nie korzystają z opcji wcale, bo są polskojęzyczni). Relokacja na górę nie wydaje mi się trafiona też ze względu na aspekty wizualne.

 

 

EDIT:

 

edit: (...) ale ci moi Anglicy to za cholerę się nie połapią w kwestii zasad działów jak i konfiguracji softu diagnostycznego. Cóż, czeka mnie trochę męki, by , jak powiedziałaś, "za rączkę" poprowadzić...

Jeśli chodzi o zasady działu Malware, to przynajmniej z logami OTL nie widzę aż tak dużego problemu, ponieważ OTL uruchamia się w języku zgodnym z locale systemu. Oni będą widzieć wszystkie opcje po angielsku i wystarczy uściślić, że wszędzie ma być "Use Safelist" + "Run Scan".

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Oki, jak by co to adres już mają, ciekawe tylko czy któryś się odważy zarejestrować :) Na marginesie, obydwaj padli ofiarą infekcji w tym samym czasie. Nie wiem tego na pewno, ale podejrzewam infekcję z pendriva. Jeden z nich usunął "coś" antywirkiem i teraz ma wielkie ikony i nie może zmienić rozdzielczości ekranu.

 

Jeszcze raz dzięki, myślę, że można zamknąć :)

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...