Skocz do zawartości

Jaki Antywirus najlepszy na kompa na którego dużo się ściąga itp ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spróbuj zmienić na Kasperskyego z linii 2011. KAV 2009 to staruszek. Jak pakiet jest lekki sam Av tym bardziej powinien być. 2 wariantem jest Norton 2010. Jak nie chcesz, aby był nie irytujący, pełen automat , lekki to wybór na niego. 3 opcja to Panda Cloud. Również lekka, i nie powinno mieć z nią kłopotów. Wszystkie Av są skuteczne , dwa pierwsze płatne, Panda za Free :P

Odnośnik do komentarza

Spróbuj zmienić na Kasperskyego z linii 2011. KAV 2009 to staruszek. Jak pakiet jest lekki sam Av tym bardziej powinien być. 2 wariantem jest Norton 2010. Jak nie chcesz, aby był nie irytujący, pełen automat , lekki to wybór na niego. 3 opcja to Panda Cloud. Również lekka, i nie powinno mieć z nią kłopotów. Wszystkie Av są skuteczne , dwa pierwsze płatne, Panda za Free :P

no nic sproboje KIS 2011 bo 2010 na xpku całego kompa zacinał -.-

a po 2 ja mam obecnie KIS 09 a nie KAV 09

 

no nic KIS2011 + MBAM full wersja ( ochrona rezydenta itp ) nie będą się gryść ?

 

a do KIS2011 bedzie dzialac key z KIS 09 ?

Odnośnik do komentarza

To,że miałeś Kisa 2009 to można powiedzieć,że gorzej jeśli chodzi o zasoby komputera. Oprócz standardowego trzonu ochrony antywirusowej jest dokoptowany Fw z Hipsem. Naturalnym zjawiskiem będzie większe zapotrzebowanie na zasoby komputera. Kis 2009 i Kav 2009 bazuje na tym samym silniku, ta sama technologia tylko jak wspomniałem Kis ma więcej bajerów ochronnych. Ci do Kisa 2011 w duecie z Mbam to nie powinno być konfliktów między aplikacjami. Tak wógole nie wiem po co Ci wersja Pro Mbam. Wystarczy free od czasu do czasu przeskanować kompa jako skaner na żądanie i będzie. Co do keyów z wersji 2009 to wątpię by działały w Kasperskym 2011. W wersji 2010 działy się niezłe numery z keyami z proma. Miałem legalnego keya z proma na wersje 463 CF1 a na wersje CF2 736 już nie przyjmowało . Tak samo miałem keya na wersje 736 ENG a na ten sam build , ale wersje Pl nie przyjmowano. Tym bardziej ze starszej wersji nie powinien łapać, ale na wszelki wypadek sprawdź mogę się mylić. Może Kaspersky Lab zrobił się dobroduszny i umożliwił wstukiwanie danego keya do wszystkich wersji produktu :D

Odnośnik do komentarza

Ziomuś...może doprecyzuj pytanie :) ..."dużo się ściąga" ? Masz na myśli różne bajerki niekoniecznie na legalu ;) ?

NIS 2010 (teraz już 2011) git wykrywa i jest w pełni zautomatyzowany...ale niestety i tak trzeba ściągane pliki osobno sprawdzać...

Po pierwsze żaden AV nie jest w 100% skuteczny a po drugie trzeba się liczyć z FP...

Odnośnik do komentarza

Ziomuś...może doprecyzuj pytanie :) ..."dużo się ściąga" ? Masz na myśli różne bajerki niekoniecznie na legalu ;) ?

NIS 2010 (teraz już 2011) git wykrywa i jest w pełni zautomatyzowany...ale niestety i tak trzeba ściągane pliki osobno sprawdzać...

Po pierwsze żaden AV nie jest w 100% skuteczny a po drugie trzeba się liczyć z FP...

ok doprecyzuje no dokladnie mam na myśli różne bajerki niekoniecznie na legalu ;p

 

Dobra instaluje KIS 2011 I zobaczymy jak

 

a kompa to nie powinno tak żreć nie mam wcale tak slabej maszyny

 

(

 

3 gb ram DDR2 800 mhz Kingston oraz jaka jeszcze innej firmy też 800 mhz

Intel Pentium D 925 3 ghz x2 ( 2 rdzenie)

Geforce 8600 gt

)

 

Wiem że antywirusy nie są skuteczne w 100% lecz zawsze lepiej coś niż wcale ;p

 

No nic dobra mam problem co lepiej NIS 2010/2011 ( chyba Norton internet security ) czy KIS ( kaspersky internet security) 2011 Bo 2010 mi robiło BSODY na starym lapku więc z nim mam zle skojarzenia :P

Odnośnik do komentarza

Spróbuj tego Kisa 2011 bo jest skuteczniejszy : posiada sandboxa(piaskownice) u Nortona brak, posiada klasycznego Hipsa , Norton ma namiastkę w postaci Sonara 2. Wyniki matouseca potwierdzają wyższość Kaspra. Na domyślnych ustawieniach Kasper nie męczy pytaniami,ale zalecam dać na maksa by wycisnąć maks. z programu co daje lepszą ochronę. Na korzyść Nortona stawiam minimalnie jest lżejszy od Kaspra 2011 i kompletnie zautomatyzowany . Jak coś wykryje od razu usuwa nie pytając się użytkownika jaką ma czynność wykonać czy usunąć , czy ignorować itp. Skuteczność Av porównywalna choć stawiam na Kaspra jeśli chodzi o reakcje na nowe zagrożenia . Ogólnie jeśli robisz zaawansowane czynności na kompie( operacje bankowe itp.) to Kis, a przeglądasz wiadomości, pocztę czy grasz to Nis wystarczy .

Odnośnik do komentarza

Jak w temacie

 

Obecnie używam MBAM+KIS 09 Lecz ten KIS 9 coś ostatnio wariuje i się robi irytujący ...

 

Antywirus może być płatny byle był dobry i nie irytujący :)

 

W przypadku pobierania dużej ilości nieznanych plików, bardzo dobrym rozwiązaniem jest HIPS z piaskownicą (GeSWall lub DefenseWall). Wiadomo, że nawet najlepszy antywirus, nie jest w stanie wykryć wszystkich wirusów i powinien stanowić tylko jeden z uzupełniających elementów ochrony. HIPS z piaskownicą izoluje w wirtualnym środowisku, wszystkie pobrane pliki za pośrednictwem aplikacji niezaufanych i dodatkowo, blokuje im dostęp do najważniejszych plików systemowych i wpisów w rejestrze, nie obciążając przy tym komputera (przy odpowiedniej konfiguracji bez jakichkolwiek pytań). GeSWall, czy DefenseWall, uniemożliwiają jednak instalację większości zaizolowanych programów,dlatego jeżeli ktoś instaluje nieznane softy (czego nie polecam), to powinien je najpierw przetestować za pomocą programu do wirtualizacji dysków, wirtualnej maszyny, lub piaskownicy.

 

Godnym polecenia jest także pakiet Comodo Internet Security Premium, zawierający ochronę proaktywną w postaci automatycznego sandboxa z HIPS oraz piaskownicy do testowania nieznanych programów.

Odnośnik do komentarza

Maksymalną ochronę poszczególnych mechanizmów przestawiasz w ustawieniach programu , to proste nawet w wersji ENG. Wchodzisz w settings znajduję się w prawym górnym menu programu. Masz 4 podziały na zakładki Protection Center, Scan, update i advanced settings. W pierwsze zakładce Protection settings w:

General settings Nic nie zmieniaj jest wszystko tak jak powinno być

File Antivirus wejdź w tej zakładce na custom-- settings i daj w heuristic analysis na deep scan( maks) lub optymalnie na medium. To masz w 2 dziale Performance. W 3

Additional w opcjach skan technologies zaznaczasz iSwitft technology oraz ichecker technology.

 

W Web Antivirus nic nie zmieniaj, domyślne ustawienia są okej. Heurystyka na medium, pozostałe opcje w tym dziale są zaznaczone tak jak powinno być. Zostaw na recommended.

 

Im antywirus dajesz heuristics analysis na medium wystarczy. W opcjach scan methods muszą być zaptaszkowane wszystkie opcje

 

W Proactive Defense dajesz settings i zaznacz tam wszystkie zagrożenia jakie ma wykrywać tą metodąproaktywną.

 

W tej zakładce podałem Ci te moduły ochronne które trzeba było przestawić. Takie jak Mail AntiVirus czy AntiBanner, czy Anti-Spam niech zostaną jak są.

 

2 główna zakładce Scan zaczynamy od Full skanu( pełnego)

 

Wchodzisz w ustawienia otwiera Ci się ustawienia. W kategorii Scope zaznaczasz w Type Files all files. Niżej w Scan of coumpound files zaznaczasz wszystkie opcje oprócz parse emial formats.

W additional 2 kategoria heurystykę daj na medium/ high. Zaznacz pod tym medtode rootkit scan, w scan technologies zaptaszkuj iSwift technology oraz iChecker.. W kategorii run mode nic nie zmieniasz.

W Critical Areas Scan zaznacz tak samo jak w w Full skanie. W każdej kategorii tak samo.

W customs scan tak samo jak wyżej i styknie.

W dziale Update zostaw jak jest.

W advanced settings też nic nie zmieniaj, Na domyślnych w tym dziale jest dobrze ustawione. Chyba ,że kategorii Threat and exclusion jak będziesz miał jakiś plik do wykluczeń to dodasz w opcjach Rules-- Trused Aplication. Self defense jest wszystko zaznaczone, reszta do dodatki nie wnoszące za bardzo do ochrony.

 

W sumie za dużo ustawienia nie ma, jak w wersjach wcześniejszych. Już na domyślnych ładnie ustawili program:) Wcześniej zaniżali ochronę, trzeba było praktycznie większość opcji skonfigurować od siebie,aby ochrona była optymalna.

 

Co do piaskownicy to masz w menu głównym programu opcje safe run( bezpieczne uruchamianie, piaskownica). Masz tam Safe Run for website. Czyli uruchamiasz przeglądarkę w piaskownicy. Jak będziesz chciał wyczyścić ją dajesz clear.

 

Safe Run for aplication uruchamiasz aplikacje w piskownicy. Programy są izolowane , bezpieczne

 

No i najniżej Virtual Keyboard- Wirtualna a klawiatura. Wstukejsz hasła, kody itp do przeglądarki itp. i hakerzy Ci ich nie przychwycą chyba,że będziesz miał w systemie trojana co posiada opcje screenLogger, ale od tego masz Hipsa co zareaguje o każdej zmianie, piaskownice i Av wiec problemu nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...