Skocz do zawartości

Nie mogę zainstalować systemu XP


keramti

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę zainstalować systemu Windows XP Home Edition , instalator dochodzi do miejsca w którym Jest wybór partycji do instalowania systemu, partycja poprzez przycisk "D" została usunięta i utworzona na nowo jako surowa. Gdy klikam Enter=Instaluj przenosi mnie na kolejny krok a w nim mam napisane" Aby zainstalować system Windows XP na wybranej partycji, Instalator musi zapisać niektóre pliki startowe na następującym dysku: Dysk :76317 MB o intentyfikatorze1, magistrala ) na atapi(MBR) Na tym do ekranu wyboru partycji i utwórz na powyższym dysku partycję zgodną z systemem Windows X. Jeżeli na tym dysku nie ma wolnego miejsca , usuń istniejącą partycję , a następnie utwórz nową!

Aby powrócić do ekranu wyboru partycji, naciśnij klawisz Enter.

 

I pomimo powrotu zastosowanie się do komunikatu nadal zwraca sie do mnie ten sam komunikat.

 

System stawiam na nowo po " nie można uruchomić systemu Windows,ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony:

\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM"

Możesz podjąć próbę naprawy tego pliku.W tym celu uruchom Instalatora Systemu Windows z orginalnego dysku CR_ROM i wybierz "r" na pierwszym ekranie aby rozpocząć naprawę".

 

Chciałem zrobić nakładkę systemu, ale się nie powiodło!

 

W czym problem? Co schrzaniłem na własne życzenie? Jak wybrnąć z tej sytuacji? Dysk C w sumie tam był goły system, i go bez żalu poświeciłem ale na dysku D,E,F są materiały których nie chciałbym stracić!!!

Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

System postawiłem!!! Dawno nie miałem takich problemów z postawianiem nowego systemu XP Professional. Nie udało mi się nakładki zrobić ani naprawić!!! Był problem z formatowaniem partycji systemowej z spod płyty Instalacyjnej systemu. Najważniejsze sterowniki wgrane teraz czas na próbę odzyskanie kilku plików z partycji "C ". Jakieś sugestie co do odzyskania kilku plików tekstowych napisanych w Wordzie i Excelu(najlepiej po polsku)

Odnośnik do komentarza

Należałoby zacząć od tego, że jeśli zamierza odzyskiwać cokolwiek z partycji systemowej to przede wszystkim nie powinien na niej nic instalować, w szczególności nawet nie powinien uruchamiać systemu... bo to tylko ogranicza szansę odzyskania czegokolwiek.

Jeśli te pliki są takie żywotne, to chyba prościej byłoby w takiej sytuacji użyć TestDisk'a i spróbować odzyskać poprzednią partycję, skopiować co się da z użyciem jakiegoś LiveCD (windows lub linux), a potem popnownie postawić system.

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...