Skocz do zawartości

Kłopoty z kopiowaniem na pendrive


kitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Szukałem i szukałem - nic. Dlatego zwracam się do was o pomoc. Problem jest dość dziwny i dotyczy kopiowania na pena spod Windows 7 64-bit. Otóż, po pierwsze, po włożeniu do portu usb pojawia się propozycja naprawy. Teraz już ignoruję ten komunikat, bo wiem, że i tak nie naprawi. Następnie próbuję skopiować coś na pena i zaczyna się przygotowanie (wyszukiwanie czegoś tam) i trwa. Następnie bardzo powoli zaczyna kopiować i po kilku, może kilkunastu, sekundach - koniec. System przestaje widzieć urządzenie. To jest Kingston DT 8GB. Zaznaczam od razu, że na pozostałych dwóch kompach z XP tenże Kingston hula sobie aż miło. Ostatnio ktoś przyszedł z jakimś innym penem (Corsair) - było podobnie, ale udało się skopiować parę mega. Teraz najciekawsze: mam też innego Kingstona (DT 101 II USB), który cały czas śmiga u mnie bez problemu. Wygląda więc na to, że system wybiera sobie urządzenia z którymi chce współpracować. Na koniec może uprzedzę jeszcze kilka pytań:

1) Sterowniki do chipsetu - najnowsze ze strony Asusa (płyta M4A79XTD EVO)

2) Nie chodzi o ten konkretny port USB - ale o wszystkie

3) Jak już wspomniałem - szukałem na forach i trafiłem na kilka podobnych przypadków, ale rozwiązania tam oferowane nie działają u nikogo, a drastyczne w stylu "przejdź na 32 bity" mnie nie interesują (problem, chyba zawsze dotyczy 64-bit)

4) FAT32 czy NTFS - bez znaczenia, to samo

 

Gdyby ktoś miał pomysł - bardzo będę wdzięczny.

post-203-12761031911498_thumb.png

post-203-12761031983834_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W Menedżer urządzeń usuń całą gałąź Kontrolery Uniwersalnej magistrali Szeregowej + restart.

Czy teraz się odbudował?

Jakie drivery instalowałeś ze strony Asusa?

I nie napisałeś czy to coś pomogło.

 

Całej gałęzi się nie da. Po kolei wszystkie podgałęzie?

Drivery AMD_Chipset_V13049_Win 7 - nowszych nie ma. Nie pomogło w niczym.

Odnośnik do komentarza

Nie korzystaj z driverów Asusa (prehistoria) chyba, że używasz bajerów płyty.

Porównaj mój obrazek MU ze swoim w górnej części obrazka.

Zacznij od pobrania ze strony: http://game.amd.com/...s_catalyst.aspx plików:

South Bridge Driver (oczywiście dla swojej wersji systemu W7 x64) oraz AHCI Driver jak niżej:

 

ATI1.JPG

 

Odinstaluj driver Chipsetu Asusa + restart.

Zainstaluj kolejno - South Bridge Driver oraz AHCI Driver i restart lub restarty.

Pokaż obrazek z MU - Widok wg. połączeń.

 

Czy Bios ze strony Ausa nowy?

Odnośnik do komentarza

Właściwie to nie mogę się dobrać do sterowników chipsetu. W panelu oczywiście go nie ma. Ten instalator ze strony Asusa odpala menedżera Catalist (chyba w ogóle nie modyfikowany przez Asusa) i pokazuje mi do odinstalowania jedynie sterownik ekranu. Ściągam więc i instaluję South Bridge Driver ze strony AMD, zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza

Dobra, już po instalacji. Menedżer wygląda już inaczej, niestety problem się nie rozwiązał.

Widzę, że odtworzył się plik INFCACHE.1

Czy u ciebie też pokazuje sterownik Microsoftu do kontrolera z 2006 r.?

 

Postanowiłem po tej instalce jeszcze raz odinstalować tego pena i po ponownym podłączeniu stała się rzecz dziwna: zainstalował się jako dysk w stacjach dysków a nie jak do tej pory w kontrolerach USB. Niestety nie poprawiło to jego kondycji - nadal się rozłącza.

post-203-12761207197781_thumb.png

post-203-12761226975842_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Z tego wygląda, że wina 100% leży po stronie Widnowsa. Jednak jak sam stwierdzasz inny pendrive chodzi dobrze. Miałem ochote zaproponować zerowanie kingstona z ktorym jest problem ale widzę, że raczej większego sensu by to nie miało. Sprawdź jeszcze czy pendrive

we właściwościach a dokładnie zasadach nie ma zaznaczonej opcji większa wydajność.

 

Infcache wskazywał by na problem ze sterownikiem systemowym. Więc proponuje na początek odbudować ten właśnie plik. Podłącz pendrive'a i odinstaluj jego sterowniki z właściwości (twój 1 screen) po czym odłącz urzadzenie. Jeżeli jesteś adminem ustaw we właściwościach pliku Infcache pełną kontrole po czym go usuń. Teraz podłącz pendrive'a, windows powinien sam zainstalować sterowniki.

 

Dobrze było by też sprawdzić pendrive'a u kogos na 7 64 bit. Kiedys mialem problem z tdk trans-it'em, po podlaczeniu pod W7 64bit widoczny byl jako urzadzenie uszkodzone - mimo, że pod xp chodził idealnie. Jakiś dziwaczny konflikt na lini w7 - tdk sie utworzyl. Wymieniłem go i dziala.

Odnośnik do komentarza

Z tego wygląda, że wina 100% leży po stronie Widnowsa. Jednak jak sam stwierdzasz inny pendrive chodzi dobrze. Miałem ochote zaproponować zerowanie kingstona z ktorym jest problem ale widzę, że raczej większego sensu by to nie miało. Sprawdź jeszcze czy pendrive

we właściwościach a dokładnie zasadach nie ma zaznaczonej opcji większa wydajność.

 

Infcache wskazywał by na problem ze sterownikiem systemowym. Więc proponuje na początek odbudować ten właśnie plik. Podłącz pendrive'a i odinstaluj jego sterowniki z właściwości (twój 1 screen) po czym odłącz urzadzenie. Jeżeli jesteś adminem ustaw we właściwościach pliku Infcache pełną kontrole po czym go usuń. Teraz podłącz pendrive'a, windows powinien sam zainstalować sterowniki.

 

Dobrze było by też sprawdzić pendrive'a u kogos na 7 64 bit. Kiedys mialem problem z tdk trans-it'em, po podlaczeniu pod W7 64bit widoczny byl jako urzadzenie uszkodzone - mimo, że pod xp chodził idealnie. Jakiś dziwaczny konflikt na lini w7 - tdk sie utworzyl. Wymieniłem go i dziala.

 

Jestem już.

Ustawienia w zasadach próbowałem wcześniej zmieniać - bez rezultatu.

Zrobiłem dokładnie jak mówiłeś. Podłączyłem ponownie, zainstalował urządzenie i od razu zapytał czy naprawić dysk. Dałem tym razem skanuj i napraw - nie znalazł problemów. No i znów to samo. Przy kopiowaniu: najpierw trwa obliczanie, potem zrywa połączenie. Po tym jak zniknie z mojego komputera pendrak cały czas szybko miga, nie wiem co robi.

W międzyczasie przypomniało mi się, że kumpel kiedyś przyszedł ze swoim penem (nówka, jakiś noname). Było to samo i wtedy mu poradziłem, żeby wyrzucił go szerokim łukiem. Byłem pewien, że u mnie wszystko gra, bo wcześniej na tym kompie był długo XP i nigdy nie było problemów z portami USB.

post-203-1276189263685_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Próbował na innych portach.

 

@Kitek

 

1. PPM na penie -> Właściwości i pokaż : Zasady i Wypełniony Wolumin

2. Sprawdź czy nie jest wykorzystywany jako ReadyBoost

3. Sprawdź czy nie jest dla niego włączone indeksowanie

4. W MU PPM na Główny Koncentrator USB pod który jest podpięty ten pen -> Właściwości i pokaż: Zasilanie, Zaawansowane i Zarządzanie Energią.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...