Skocz do zawartości

Problem z DVD ROM'em


pawel2906

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. ostatnio moja nagrywarka dvd(LiteOn SOHW 1653S) przestała czytać płyty. Rozkręciłem ją i przeczyściłem optykę jednak to nic nie pomogło(wcześniej jak nie czytała wystarczyło przeczyścić i grało). W większości nie czyta płyt DVD, czasami przeczyta za 100 razem. Kiedy umieszczę nośnik w nagrywarce słyszę coś takiego :

http://w768.wrzuta.pl/audio/aKGPs2VHlWI/dvd_rom

Co do pracy nagrywarki (nie słychać tego dokładnie) działa ona w ten sposób jakby chciała rozkręcić płytę, nagle zatrzymuje się i jest ten dźwięk co na nagraniu. Robi takie 3 podejścia po czym miga tylko zielona dioda a DVD przestaje chodzić.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zawsze możesz wymienić jeszcze taśmę lub przepiąć ją na inny kontroler. Poza tym zaktualizować BIOS (firmware) tej nagrywarki, chociaż trudno tu mówić o jakimś aktualnym wsparciu dla niej. http://www.cdrinfo.pl/hardware/4366143648-LiteOn-SOHW-1653S

 

is7f.th.png

Jeśli napęd działa na tej samej płycie głównej co chciałeś wymieniać RAM to możesz zainwestować w nagrywarkę SATA (masz dwa porty SATA, na obrazku zaznaczono czerwoną ramką). Kolejność w BIOS-ie będziesz musiał tylko później zmienić chcąc bootować z CD/DVD. Być może konieczne będzie też włączenie odpowiedniej opcji w BIOS-ie i wgranie sterów. Nic trudnego. A zapewne wyjdzie taniej niż naprawa tego co masz.

Odnośnik do komentarza

Nagrywarki CD/DVD mają 2 lasery i widocznie ten od DVD szwankuje.

Elementy optyczne najlepiej czyścić alkoholem izopropylowym.

Tak jak napisał marekW przy obecnych cenach to szkoda się motać-za mniej niż 100 PLN można kupić nową nagrywarkę.

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...