Skocz do zawartości

Vista nie pamięta godziny po włączeniu komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich od dwóch dni mamkłopot z poprawnym wyświetlaniem mojego czasu. Otóż za każdymrazem kiedy wyłącze komputer i uruchomię go ponownie to muszęręcznie ustawiać prawidłową godzinę (tylko czas datę nie)jest to dość męczące.

 

Zmiany jakie pamiętam z dwóchostatnich dni to wczoraj podłączyłem nowy dysk z zainstalowanymubuntu działa świetnie jestem bardzo zadowolony myślę że to niema związku, ale w historii aktualizacji z dnia 24.08.2011 mamzainstalowaną poprawkę KB2570791 pamiętam ją i zezwoliłem na jejinstalowanie dotyczyła jakiś przepisów o strefach czasowych hmmkojarzy mi się to z czasem a z tym mam właśnie kłopot ale czy toto? Nie mam pojęcia proszę więc was bardzo o pomoc,ewentualnesugestie co zrobić :( ?

 

Dziękuję Jarek

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Możliwości sporo:

1.Sprawdź czy masz takie ustawienia:

 

Panel Sterowania>>Region i język>>Lokalizacja:Polska

oraz Region i język >>Administracyjne>>Zmień ustawienia regionalne systumu:Polska

 

2.Start>>Uruchom>>services.msc

 

i upewnij się że Usługa czas systemu Windows jest ustawiona na RĘCZNY i da się uruchomić

 

3.Sprawdź czas w BIOSie jaki jest,jeśli zły to popraw jeśli mimo wprowadzonych zmian w BIOSie problem powraca to problem jest z bateryjką CMOS...

Odnośnik do komentarza

1ok

2 mam na automat nie zmieniłem jeszcze na ręczy zaraz wyjaśnię dlaczego coś zaobserwowałem

3 bios ok czas prawidłowy

Zmiany jakie pamiętam z dwóchostatnich dni to wczoraj podłączyłem nowy dysk z zainstalowanymubuntu działa świetnie jestem bardzo zadowolony myślę że to niema związku chyba jednak związek jest:

posiadam 3 dydki twarde ten trzeci to od wczoraj 80GB tylko z ubuntu opisuję czynności uruchamiania mojego kompa

A. włączam i nie robiąc nic uruchamia się ubuntu

B. chcęc uruchomić Vistę przy włączeniu trzymam F12 pojawia mi się ekran niebieski z opcjami wyboru moich dysków tzw chyba boot menu i wybieram: dysk pierwszy wchodzi vista drugiego nie ruszałem nie ma na nim przecież żadnego systemu a jak wybiorę ten trzeci to wiadomo uruchomia się ubuntu ale nie ma takiej potrzeby ponieważ boot menu włączam tylko wtedy gdy chcę korzystać z visty bo po uruchomieniu komputera ubuntu uruchamia się jako pierwszy (a szkoda) ale ja nie o tym ....

Podsumowując zaobserwowałem że kiedy tylko cały czas odpalam Vistę bez uruchamiania ubuntu i wyłączę kompa nawet z prądu i uruchomię ponownie po kilku minutach to trzyma poprawny czas, lecz jak zacznę tylko prace z ubuntu i ponownie znów uruchomię Viste to muszę poprawić w niej czas jak by ta czynność przełączania się na inny dysk z ubuntu powodowała ten problem z czasem hmm nie wiem czy udało mi się to opisać wystarczająco jasno al mam nadzieję że tak..

Odnośnik do komentarza

Zmień w Ubuntu w ustawieniach czasu synchronizację UTC na "No/Nie". Dokładniej Ci nie powiem gdzie to jest, bo z tej dystrybucji nie korzystam. Ewentualnie spróbuj przeedytować jako sudo plik /etc/default/rcS - tutaj też nie wiem jak to jest aktualnie... a chodzi o edycję wpisu UTC=yes na UTC=no.

Albo nie pobieraj spod Ubuntu czasu z internetu.

 

BTW

Nie lepiej byłoby dodać Windows do bootloadera linuksowego? Jaką masz wersję Ubuntu?

Odnośnik do komentarza

Posiadam Niebiańską Nimfę 11.04 (co za nazwa) bootloadera nie dotykam za cieńki jestem to UTC znalazłem dotyczy czasu z innych lokalizacji ale dalej cofa mi czas na viscie o ok 2h:(

 

 

P.s

Różnica po zalogowaniu się do ubuntu a pózniej do visty wynosi równo 2h czyli jestem teraz na viscie i mam prawidłowy czas 0.30 przechodzę na ubuntu i mam też 0.30 przechodzę ponownie z powrotem do visty i już tu mam 22.30 hmm i tak ciągle

Odnośnik do komentarza

Wypróbuj...

http://newbie.linux.pl/?id=article&show=583

http://www.visualsite.pl/readarticle.php?article_id=30

Chociaż wydaje mi się, że raczej pwinieneś włączyć synchronizację czasu pod Vistą i wymusić ją przy uruchamianiu systemu. Jak? Nie wiem (nie używam Visty, a nie wiem czy polecenia z xp coś dadzą).

 

Jeśli chodzi o linuksowego bootloadera wypróbuj poniższe polecenie i sprawdź restartując kompa czy coś się zmieniło.

sudo update-grub2
https://www.fixitpc.pl/topic/4047-windows-7-i-ubuntu-1010-na-2-dyskach/page__view__findpost__p__30083

 

 

BTW

Please, nie cytuj całych wypowiedzi bezpośrednio nad Twoją. Po prostu używaj przycisku 'Dodaj odpowiedź' zamiast 'Odpisz'. No chyba, że odnosisz się do fragmentu wypowiedzi to wtedy 'Odpisz' i cytat redagujesz (nie usuwając tagów quote).

Odnośnik do komentarza

oj mam kłopot 1h szukałem jak włączyć konsole ALT+F2 ale tam wpisuje te polecenia z linku http://www.visualsite.pl/readarticle.php?article_id=30 i niżej wyświetlają się ikony takie jak by koła zębate przypomina mi to jakieś pliki wykonywalne ale jak je uruchomić? jak widzisz sytuacja mam nie za ciekawą bo jestem z ubu kompletnie zielony nie wiem czy dam rade bez pomocy ale wydaje mi się że odnalazłeś przyczynę wszystko się zgadza 2h różnicy to by było to tak myślę

Odnośnik do komentarza

Możesz odpalić graficzną nakładkę. Nie wiem jak wygląda Ubuntu (zapewne środowisko Unity?), bo z tego nie korzystam. Ale jeśli masz tam jakieś menu to będzie gdzieś w Programy > Akcesoria > Terminal. I tam możesz wszystkie polecenia "z palca" wklepywać.

 

 

DragonFire

 

Vista najwyraźniej mu zegara w BIOS-ie nie przestawia (i raczej tego nie zrobi nawet z włączoną synchronizacją, tzn. czas w BIOS-ie przestawi się i tak na aktualny). Jeśli z linuksa korzysta rzadko to co stoi na przeszkodzie wyłączyć tam synchronizację czasu, o ile to rozwiąże problem?

Odnośnik do komentarza

Ale czytając temat,k wychodzi na to, że to Vista ma problem, a nie Linux, a wy pomagacie mu z Linuxem, więc jak to jest?

 

Na Viście może być ustawiona synchronizacja godziny z internetem i w ogóle mogą być złe ustawienia strefy czasowej.

 

Ty chyba człowieku kompletnie nie rozumiesz problemu! To Ubuntu źle ustawia czas - ma przesuniecie 2h względem czasu rzeczywistego.W-sy mają prawidłowe ustawienia czasowe.Z choinki się urwałeś?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...