Skocz do zawartości

Fixitpc.pl | Facebook


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Już od dłuższego czasu "temacik" chodził mi po głowie  :lol:  - trochę serio, trochę z przymrużeniem oka ;)

Nie tak dawno były URODZINY FORUM KLIK i podziękowania:
 

Ogromne podziękowania należą się wszystkim użytkownikom, którzy przysłużyli się do popularyzacji adresu


I teraz pytanie, czy forum już jest wystarczająco popularne, czy też nadal popularyzacja jest potrzebna, czy od strony technicznej forum jest w stanie sprostać napływowi nowych Użytkowników ?

Co prawda padło kiedyś zdanie KLIK:
 

Nie róbmy z tego miejsca Facebooka.

 
ale z drugiej strony "to miejsce" jest na Facebooku KLIK - zapewne w celu POPULARYZACJI i chyba jest to oficjalna strona forum ;)

więc tak sobie myślę, że te 29 osób, które kliknęło "Lubię to !" na 2351 Użytkowników wg dzisiejszego stanu to dość marny wynik i wygląd Fixitpc na Facebooku bardziej przypomina "tablicę upamiętniającą" zamiast stanowić "żywą reklamę" - po prostu nic tam się nie dzieje.

Zmierzam do tego, że może przydałoby się od czasu do czasu coś dorzucać do tego miejsca, żeby na Tablicy coś się działo, np. jak były urodziny forum, można było zamieścić link do tematu świętującego to wydarzenie itd...
nie chodzi o nadanie reklamie "odpustowego" charakteru, ale raz na kilka miesięcy jakaś ważna informacja, czy link odświeżyłyby stronę pozwalając na ponowne klikanie "Lubię to !" ... a jest to jakiś potencjał, bo ciągle jeszcze są Osoby, które dopiero "raczkują" i chętnie sprawdzają, co lubią inni ...

Myślę, że @Picasso i część Moderatorów nie ma czasu zawracać sobie głowy takimi ubocznymi sprawami jak Facebook, ale są Moderatorzy, którzy lubią spędzać czas np. w Relaxation Room  ;), więc może wygospodarowali by trochę wolnego czasu .... czy nawet zadanie można przydzielić niektórym co mądrzejszym i sprawdzonym Użytkownikom ... :)

Jeśli natomiast moje sugestie kłócą się z wizją Administratorów - to tematu nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

I teraz pytanie, czy forum już jest wystarczająco popularne, czy też nadal popularyzacja jest potrzebna, czy od strony technicznej forum jest w stanie sprostać napływowi nowych Użytkowników ?

Popularyzacja jak najbardziej pożądana. Co do "sprostania": nie zakładałabym forum wcale, gdyby to nie wchodziło w grę.

 

 

wygląd Fixitpc na Facebooku bardziej przypomina "tablicę upamiętniającą" zamiast stanowić "żywą reklamę" - po prostu nic tam się nie dzieje

Ciekawa byłam kto pierwszy publicznie to poruszy. :P

 

Zacytuję co komuś na PW napisałam:

 

 

fanpage'a fixitpc (...) nie wygląda on zbyt zachęcająco - raczej trochę jak porzucony w trawie but nie do pary albo pusta butelka

To komplement usłyszeć to. Widzisz stronę w sposób w jaki ją skonstruowałam. Tu nie ma być żadnej "zachęty" ani kolekcjonerstwa, to tylko krótka notatka należna sieci, że jestem i nic poza tym. Notatka owa miała mieć więcej tekstu opisowego, ale tak małą uwagę poświęcam temu "elementowi", że nigdy nie znajduję na to czasu i szczerze wątpię czy kiedykolwiek ruszę ręką.

Ty to widzisz jako "jeden but", a mnie się cholernie ta wizytówka podoba, jest taka nędzna i minimalistyczna (aka prezentuje cechy docelowe forum) i odstaje od innych "na niekorzyść", prawda?  :P  Doskonale. Jakie forum, taka wizytówka. Obie rzeczy zaś są niezależne, tylko jedna ma działać i wiadomo która.

 

Użytkownicy tu na forum nawet nie zostali przeze mnie poinformowani o istnieniu tej wizytówki, a maczkowy link na spodzie ułożony z premedytacją po cichu, by nie kierować tam uwagi. Kto wynalazł, no to ma dobre oczy, miło mi = konkluzje? Podobnież: IPB w wersji którą tu oglądasz ma kupę natywnych integracji Facebook (logowanie na forum via FB, hook w sidebarze z fanami, wall FB w profilu forum), które z rozkoszą wyłączyłam. Mnie Facebook nie interesuje:

 

 

miejscem na propagowanie różnych idei oraz pozyskiwanie nowych użytkowników - nie skorzystanie z jego potencjału w kontekście możliwości jakie daje jest cokolwiek zagadkowe... cóż jest tego powodem - brak zasobów do obrobienia poletka? czy też może organiczna niechęć do zuckerberga - wojującego obrońcy prywatności?

Ale jaka zagadka w kontekście moich długoletnich zachowań. Inny target. Alergia na tę metodologię. Infantylizm (no proszę Cię ... jakieś bezmyślne klikanie) i bełkoty na Tablicach. Śmietnik. Obecnie także siedlisko malware.

 

Forum i Facebook = nie widzę tu żadnej zbieżnej na moim wykresie, fakt oba zaczynają się na "F" ale moje nazwisko też :lol: . A wysłużenie się drugim, by naciągnąć na pierwsze to zbyt tani jak na mnie chwyt. Moim celem jest odpodobnienie, takich Facebook-forów od groma.

 

Mam w rękach wszystkie Facebook-narzędzia, nie sztuką byłoby ich użyć, sztuką jest ich nie użyć. :P

 

 

Jeśli natomiast moje sugestie kłócą się z wizją Administratorów - to tematu nie ma

Temat przydatny do przedstawienia punktów widzenia oraz rozwiania wątpliwości na temat prezentacji wizytówki (celowość a nie niedoróbka).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

I teraz pytanie, czy forum już jest wystarczająco popularne, czy też nadal popularyzacja jest potrzebna, czy od strony technicznej forum jest w stanie sprostać napływowi nowych Użytkowników ?

Forum sprosta zdecydowanie większej ilości użytkowników.

I nie ukrywam, że z wielką przyjemnością sprosta. :P

 

Co prawda padło kiedyś zdanie KLIK

To nie jest tylko moja opinia. Według mnie nie ma sensu przenosić forum na fb, wystarczy spojrzeć, jak pokracznie idzie to nowej "odmłodzonej" ekipie SE.

 

ale są Moderatorzy, którzy lubią spędzać czas np. w Relaxation Room  ;) , więc może wygospodarowali by trochę wolnego czasu

Zdaję sobie sprawę, że w tym przypadku chodzi o mnie.

 

Oczywiście jestem gotów prowadzić profil Fixitpc.pl w Imperium Zuckerberga, nawet mam tam konto (!), ale - jak wspomniałem - IMHO mija się to z celem. Poza tym, wolę poświęcić czas na pisanie tutoriali / artykułów / pomoc techniczną, a nie na wklejanie jakichś notek na FB. Jak wpływa to na "autorytet i profesjonalizm" pokazał, m. in. nasz twitterowy minister (R. Sikorski). Jego wpisy są najczęściej obiektem kpin, zarówno mediów, jak i politycznych adwersarzy.

Odnośnik do komentarza

Dziwna sprawa ale nie mam zdania  :)  Facebook jest przereklamowany, zresztą chyba mają go wyłączyć Anonimowi więc po co tam się pchać? Z drugiej strony, zawsze jakaś forma promocji. Ostatnio, dość sceptycznie podchodzę do promocji w internecie, opartej na społecznościówki. O wiele bardziej konkretne są rezultaty działań wizytówkowych czy wlepkowych  ;)  Na Allegro za grosze można zamówić pakiety, dać fanom jako gadżet w konkursie i jazda na miasto.
http://allegro.pl/wizytowki-100-szt-projekt-z-szablonu-gratis-fv-i1759430744.html
http://allegro.pl/etykiety-wlepki-naklejki-dwa-kolory-50mmx25mm-druk-i1734614778.html

Odnośnik do komentarza

Jak wspomniał kolega Unicorn Anonimowi mają zniszczyć facebooka dlatego zamiast się reklamować na nim radziłbym kasować stamtąd konta  :P  Mają naprawdę wielkie szanse bo nie takie stronki padały po ich atakach m.in udany atak na NATO , SONY, policje , Apple . Czemu miałoby im się nie udać z FB skoro są tam wykrywane luki?  :)  Po 2 widoczny jest spadek zainteresowania Facebookiem w innych krajach, ludzie kasują konta , przejadł im się z deczka . Ja jestem zdania,że nie trzeba tam mieć konta , forum bez niego sobie radzi . W ciągu roku zarejestrowało się ponad 2000 użytkowników. Inne fora w dłuższym odstępie czasu z promocją na Fb nie mogą pochwalić się takim wynikiem . FixitPc nie musi być takie jak reszta(popularyzowanie przez twarzo-książkę ) , trza się czymś wyróżniać a nie postępować jak konkurencja , to tyle Ave! :P

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...