Skocz do zawartości

Przekierowanie portów w routerze ADW 4401


Kris1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś mógłby mi napisać prostym językiem jak w ruterze Planet ADW 4401 przekierować porty aby być widocznym na zewnątrz sieci?

znalazłem na YT film dotyczący przekierowania porów,ale jest on trochę źle zmontowany ( nie widać szczegółowo co ustawić)

Może ktoś by mi przełożyć na język pisany co na tym filmie ( w ruterze) konkretnie ustawić?

Film z pokazaną metoda przekierowania portów w ADW 4401

 

http://www.youtube.com/watch?v=JhbWTis8N4g

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zaloguj się do routera, wejdź w Advanced Setup -> NAT -> Virtual Server.

Podajesz numer reguły (bez znaczenia), zakres portów do przekierowania (jeśli jeden port to obie wartości mają być identyczne) oraz adres lokalny komputera. Jeśli masz włączone przydzielanie adresu po DHCP, to musisz z Panelu sterowania ustawić sobie statyczne IP. Nie podałeś, jaki masz system, więc nie jestem w stanie dokładnie tego opisać.

 

Podaj raport z Net-log (ustalimy IP) oraz screen z Interface setup -> LAN ze strony konfiguracyjnej routera.

 

Opisuję konfiguracje w oparciu o interfejs routera przedstawiony w TEJ instrukcji, więc jeśli masz inną konfigurację (na filmiku z YT są pewne różnice), to nie pozostaje mi nic innego, jak prosić o szczegółowe zrzuty ekranu.

Odnośnik do komentarza

No ok, ale IE musi być zaktualizowany do najnowszej wersji. Internet Explorer jest integralną częścią systemu i ma wpływ na jego bezpieczeństwo. Poza tym, wiele innych programów korzysta z IE. Wspomnę tutaj chociażby komunikator AQQ oraz pakiet Microsoft Office i Outlooka. W przypadku Windowsa XP zainstaluj wersję 8.

 

Adres mam po DHCP, rozumiem że statyczne IP w tym wypadku lokalnego mojego kompa mam ustawić we właściwościach swojego połączenia?

Tak. Albo "Assign static IP" w ustawieniach routera, ale Twój sprzęt chyba tego nie posiada. Zostaje więc pierwsza opcja.

 

Wejdź w Panel sterowania, znajdź Połączenia sieciowe. Następnie znajdź własne połączenie, kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz "Właściwości". W zakładce "Ogólne", na liście wykorzystywanych składników znajdź "Protokół internetowy TCP/IP" lub "Protokół internetowy TCP/IP w wersji 4". Nie interesuje nas teraz TCP/IP v6! Zaznacz wybrany element, potem kliknij "Właściwości". Tutaj wszystko ustawiasz. Dokładniejsze informacje (czyli co wpisać) podam, gdy dostarczysz raport z Net-loga.

 

Oczywiście, jeśli czujesz się na silach, możesz to sam skonfigurować, bez mojej pomocy. :)

 

I taka drobna uwaga na koniec. Nie przydzielaj statycznie adresu z puli przypisanej DHCP (najczęściej 192.168.1.100 - 192.168.1.150, ale ustawienia mogą być przeróżne), gdyż mogą powstać różne dziwne problemy, związane z dublowaniem się adresów IP w Twojej sieci LAN. Pulę DHCP możesz sprawdzić w konfiguracji routera.

Odnośnik do komentarza

DawidS28: Dziękuje ci za pomoc, dzięki instrukcji udało mi się samemu dojść do tego, przynajmniej wiem co i jak i gdzie na przyszłość.

Pulę DHCP miałem 192.168.1 x i ustawiłem w ruterze i w połączeniach sieciowych, była dosłownie minuta - dwie roboty z przekierowaniem portów

 

Dzięki za wskazówki jeszcze raz :cheer:

Edytowane przez DawidS28
Ok, nie ma sprawy. Temat zamykam jako rozwiązany.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...