Skocz do zawartości

Wirus, który ukazuje się po każdym formacie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu mam problemy z wirusem Win32/PSW.Tibia.NCD i z rootkitem Win32/Rootkit.Agent.NTL. I jeszcze jeden, którego niestety nazwy nie pamietam, ukazał się on wcześniej, przed 2 formatami. 1 format strzeliłem mając Windowsa 7 i zmieniłem na XP. Instalacja ESET i problem z wirusami. Tymi samymi, co miałem na Windows 7. Drugi format strzeliłem, bo przypomniałem sobie, że mój komputer nie lubi coś Windowsa XP. Oba systemy są oryginalne :). I znowu te wirusy[!!!]. Ukryte w Program Files\My Applications\vista.sys i Program Files\Temp\temporary1.exe. Jednakże jest jeszcze jeden, denerwujący "Windows Defender Apps Control", który wręcz uwielba wystartować w starcie systemu. Prosi o zgode, klikam nie, ale on swoje! Siedzi w katalogu Program Files\My Applications\...

 

Logi z OTL dałem w załączniku, na strone GMERA nie mogę wejść :(

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Używałeś ComboFix i nie ma o tym ani słowa + brak prezentacji wyników pracy. To jest obowiązkiem tu przedstawiać i nie zatajać, byśmy wiedzieli co było robione / co narzędzie usuwało. Proszę pokazać zawartość C:\ComboFix.txt (nie uruchamiaj narzędzia ponownie! ma być podany log z tamtego uruchomienia.

 

 

na strone GMERA nie mogę wejść

 

Jaki błąd? I przecież w przyklejonym (KLIK) jest do pobrania awaryjna kopia GMER z serwera fixitpc....

 

 

1 format strzeliłem mając Windowsa 7 i zmieniłem na XP. Instalacja ESET i problem z wirusami. Tymi samymi, co miałem na Windows 7. Drugi format strzeliłem, bo przypomniałem sobie, że mój komputer nie lubi coś Windowsa XP. Oba systemy są oryginalne :). I znowu te wirusy[!!!].

 

Wręcz się ciśnie na usta, że sam po formacie je ładujesz. Ta infekcja wchodzi przez uruchamianie jakiś "patchy" / cracków... Coś takiego tu musi mieć miejsce.

 

 

Infekcja "My Applications" przekierowuje systemowy folder Autostart na ten folder. Wstępnie usuwam to co widzę + rekonfiguracja folderu Autostart.

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]
"Startup"=hex(2):"%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup"
 
:Files
C:\Program Files\My applications
C:\Program Files\Temp
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]
 

Rozpocznij usuwanie przyciskiem Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otrzymasz log z wynikami.

 

2. Do oceny: nowy log z OTL zrobiony opcją Skanuj (ale zaznacz Pomiń pliki Microsoftu, gdyż nie muszę już oglądać wszystkich danych) + zaległy ComboFix + wyniki usuwania z punktu 1.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dodaje do swojego postu:

- Mam dysk przenośny [stale podłączony]

- Używałem ComboFixa żeby pozbyć się tego Windows Live coś tam...

 

beztytuuoqr.jpg

Szczegóły:

http://wklej.to/P9qh8

 

 

wszystko jest w załącznikach

 

Wręcz się ciśnie na usta, że sam po formacie je ładujesz. Ta infekcja wchodzi przez uruchamianie jakiś "patchy" / cracków... Coś takiego tu musi mieć miejsce.

 

Z logu ComboFix

I:\install.exe

 

Najprawdopodobniej, w 99% [nie używam patchy i cracków, ja kupuje programy, lub wykorzystuje 30 dniowe trialówki], infekcja pochodzi z tego pliku [dysk "I" jest dyskiem przenośnym, tak jak reszta: G H J.

ComboFix.txt

Log_z_usuwania.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

"GMER przestał działać" = Tak, ponieważ nie wykonałeś przygotowań dla GMER opisanych w ogłoszeniu KLIK. Działa DAEMON Tools Lite i jego sterownik:

 

DRV - [2011-08-12 19:36:16 | 000,232,512 | ---- | M] (DT Soft Ltd) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\dtsoftbus01.sys -- (dtsoftbus01)

 

Z logu ComboFix

 

Nie przeceniaj tego wyniku. To jest przejaw rutyny wbudowanej w ComboFix polegającej na usuwaniu luźnych EXE z root dysku, co powoduje że mogą zostać skasowane prawidłowe pliki. Plik install.exe wcale nie musiał być szkodliwy. Masz go ciągle w kwarantannie C:\Qoobox (pod zmienioną nazwą *.vir), możesz go rzucić na Virus Total. Jedyny wynik, który wygląda na powiązany z infekcją, to oczywiście ten:

 

(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((   Usunięto   )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

.

.

c:\program files\My applications\Windows Live Control.exe

Tylko ComboFix nie uzgadnia rejestru i nie naprawia skierowania folderu Autostart na folder "My applications", dlatego folder po usuwaniu i tak wraca. To korygowałam skryptem OTL, wg wyników prawidłowo wykonanych.

 

R3 vista;vista;c:\program files\My applications\vista.sys [x]

ComboFix nie usunął sterownika tej infekcji. Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator i wpisz komendy:

 

SC STOP vista

SC DELETE vista

 

------- Sigcheck -------

Note: Unsigned files aren't necessarily malware.

.

[-] 2011-08-11 . 7BD7F45FF37FA0669CD32CA0EF46E22C . 811520 . . [6.1.7600.16385] . . c:\windows\System32\user32.dll

Jest odnotowane także w ComboFix, że ten plik nie ma sygnatury MS. Sprawdź system przy użyciu komendy sfc /scannow, przefiltruj wyniki do znaczników [sR] i przedstaw log: KLIK.

 

 

Najprawdopodobniej, w 99% [nie używam patchy i cracków, ja kupuje programy, lub wykorzystuje 30 dniowe trialówki], infekcja pochodzi z tego pliku [dysk "I" jest dyskiem przenośnym, tak jak reszta: G H J.

 

Na razie nie ma tu żadnych wskazówek skąd ładujesz infekcję po formacie.

 

 

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
16.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...