Skocz do zawartości

Błędy systemu plików


makaveli98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem-podczas sprawdzania w systemie dysku systemowym checkdiskiem odrazu pojawia sie komunikat "na tym dysku występują błędy systemu plików",po zaznaczeniu opcji naprawy przy następnym uruchomieniu odpalam system i nie znajduje żadnych błędów.Natomiast jak sprawdzam z poziomu systemu ciągle ten sam komunikat ze są jakieś błędy....i czasem jakies występują ponieważ juz np. mialem info ze antywirus został uszkodzony i musiałem go reinstalować lub inne podobne,wiec nie wiem o co chodzi??

 

system : windows 7 ultimate sp1

netbook acer ao522 4Gb ram

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
po zaznaczeniu opcji naprawy przy następnym uruchomieniu odpalam system i nie znajduje żadnych błędów. Natomiast jak sprawdzam z poziomu systemu ciągle ten sam komunikat ze są jakieś błędy....

 

To pewnie dlatego są "błędy". Checkdisk uruchomiony spod działającego systemu jest niewiarygodny i mogą nastąpić przekłamania, a dlatego że system plików nie jest ekskluzywnie zablokowany i odbywają się na nim operacje (które wchodzą w kolizję ze skanem checkdisk). Mogą się pojawiać wskazania błędów (np. "błąd mapy bitowej"), które nie są rzeczywistymi błędami. Należy się trzymać tego co mówi checkdisk uruchamiany w izolacji, gdy wolumin nie jest w użyciu.

 

Na wszelki wypadek pokaż te "błędy".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
ok tylko ze za każdym razem jest ten komunikat:) a na innym notebooku tego np. nie ma

 

Tego nie można porównywać. Z pewnością: nieidentyczne konfiguracje, inny układ pracujących w tle procesów, inne czynności na dysku. Checkdisk spod Windows łatwo zmanipulować i nagromadzić false positivy.

 

 

narazie nie mam co pokazać bo nic się złego

 

Mówisz, że komunikat jest "za każdym razem", toteż uruchom checkdisk spod Windows i przeklej z okna to co Ci pokazuje.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nic z tego, checkdisk w ogóle nie chce podać szczegółów o co mu chodzi w trybie spod Windows (nie są nawet pokazane typowe statystyki, które być powinny). Mam pytanie: czy zgodnie z komunikatem zaznaczałeś tylko opcję "Automatycznie napraw..." czy także "Skanuj dysk ..."? Spróbuj raz jeszcze, tym razem w cmd zastartowanym jako Administrator wpisz chkdsk /f /r, zatwierdź uruchamianie przy starcie i restart systemu.

 

Dodatkowe pytanie: czy w tym systemie działa jakieś oprogramowanie zabezpieczające?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...