Skocz do zawartości

Czarny ekran z kursorem podczas uruchomienia


kosa351

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przed południem zamykałem system wszystko było OK. Chciałem teraz uruchomić, ale niestety po początkowym "uruchamianiu systemu Windows" zamiast wyboru użytkownika mam tylko czarny ekran i aktywny kursor. Próbowałem uruchomić w trybie awaryjnym, ale ten sam efekt.

Uruchomiłem dystrybucje live cd Windows XP, przeskanowałem scandiskiem, który znalazł problem i go naprawił. Niestety ponowne uruchomienie i efekt ten sam. Włożyłem więc płytę z Windows 7, bootowanie i funkcja napraw komputer. Wybieram "Przywracanie systemu". Mam punkt 08.06.2010 06:53:53 Windows Update, Aktualizacja krytyczna. Dalej i wyskakuje błąd aplikacji rstrui.exe z komunikatem: Instrukcja spod 0X73828f18 odwołuje się do pamięci pod adresem 0x000000004. Pamięć nie może być read.

 

Wybieram "Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania". Nie wykrywa żadnego problemu.

 

Już nie wiem, co robić?! W ostatecznym wypadku czy jest możliwość reinstalacji systemu, ale zachował dotychczasowe programy i rejestr?

 

Macie jakąś koncepcje, jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problemów w systemie wywołujących takie objawy może być sporo.

 

1. Rzadko są to błędy RAM. Raz może 2 razy w życiu miałem kontakt z problemem taki spowodowanym przez RAM. Tak cyz siak warto go przetestować, W7 ma do tego program dostepny pod F8(podczas bootowania) o ile dobrze pamiętam/.

2. Bledy zwiazane ze sterownikami.

3. Robactwo.

 

U Ciebie niby rstrui.exe stwarza problem. Czyli Microsoft restore console, można by ją spróbować reinstalować.

 

Najważniejsze jednak co może bardzo pomóc, przypominasz sobie czy coś nowego instalowałeś? Czy przypadkiem nie były to aktualizacje? Oraz czy teraz masz jakikolwiek dostęp do systemu, czy możesz na nim pracować? Warto było by także przeskanować komputer anty virusami, malware, spyware etc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz pod ręką płytę Hiren's Boot CD to uruchom z niej komputer, następnie wybierz z listy "Disk partition tools..." a następnie "Acronis Disk Director Suite" i sprawdź czy partycja z której chcesz startować system jest ustawiona jako aktywna.

 

Inną przyczyną tego stanu rzeczy mogą być przestawione ustawienia bootowania w BIOS.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...