Skocz do zawartości

Cyfrowe urządzenie audio nie podłączono


minekirek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem, po podłączeniu kablem HDMI z telewizorem jest obraz ale nie ma dźwięku. Przy pierwszym podłączeniu było wszystko ok, Za drugim razem nie było dźwięku ale przełączyłem (prawym na ikonę głośnika na pasku dalej urządzenia do odtwarzania dalej cyfrowe urządzenie audio HDMI dalej ustaw jako domyślne) i było ok. Teraz ikonka ustaw jako domyślne w przypadku tego cyfrowego urządzenia audio hdmi jest nieaktywna i nic nie mogę zrobić a przy tym jest napisane że urządzenie nie podłączone z czerwoną strzałką. Jak spowodować żeby ta ikona ustaw jako domyślne była aktywna.

 

Próbuje w różny sposób ale nie daje rady, macie pomysł?

post-2-0-51676900-1313095211_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

jest tam opcja takiego jakby testu dżwięku czy coś słychać gdy go włączysz? spróbuj podłaczyc do innego gniazda w TV aktualizuj sterowniki. ? ja u siebie tez nie miałem dzwięku ale w tym tescie on się pojawiał pomogło dopiero przestawienie domyślnego urządzenia odtwarzającego dźwięk w programie tj Windows Media Player w jego ustawieniach zmieniłem urządzenie domyślne właśnie na tv próbuj.

Odnośnik do komentarza

Mógłbyś dokładniej opisać jak zmieniłeś te ustawienia w Windows Media Player (krok po kroku) kabel jest ok, bo podłączyliśmy innego kompa i chodzi ale w tym drugim kompie gdzie działa ta ikonka ustwienia domyślne jest aktywana i tam gdzie ja mam napisane "nie podłączone" jest napisane "gotowe", u mnie też tak było, to chodziło ale po ponownym podłączeniu stało się nieaktywne. Coś po prostu się przestawiło i nie mam pojęcia co. A wszystko było ok. Jak uaktywnić?

 

przywrócenie systemu też nic nie dało, to gdzie szukać? podpowiedzcie proszę, było wszystko ok a coś się przestawiło

Odnośnik do komentarza

jak masz tą ikonkę i naciśniesz prawym i czy jest taka opcja jak włącz ? uzyj jej. Powinna być ikonka testuj też jej użyj i sprawdź czy słychać dźwięk. Rozumiem że podpinasz kartę graficzną do tv przez ten kabel ? jeśli tak to sprawdź w tym panelu grafiki jeśli to nvidia czy tam masz poprawnie zrobione konfigurowanie wielu monitorów itd. WMP jeśli go włączysz i naciśniesz prawym powinno wyskoczyć okno dialogowe w nim -wiecej opcji - zakładka urzadzenia - głośniki i tam jako domyślne ustawiasz sobie tv . z WMP diała tylko wtedy gdy usłyszysz dzwiek po nacisnieciu zakładki testuj o której pisałem wyżej jeśli go nie usłyszysz to nic nie da.

Odnośnik do komentarza

Może, ale jestem zielony w takich tematach, mógłbyś napisać krok po kroku jak to sprawdzić, ewentualnie jak zainstalować nowe sterowniki.Pamiętaj, że to chodziło normalnie i było aktywne. Może Nero coś namieszał bo pamiętam że próbowałem otworzyć film chyba i domyślnie otwierał się przez Nero, ale nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ.

 

W WMP nawet nie widać w ogóle tego (Cyfrowe urządzenie audio HDMI)

post-1129-0-51038700-1313401948_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

podstawowe pytanie nazwa karty graficznej jaką masz w komputerze. sprawdzisz to prawym na mój komputer - właściwości - menadżer urządzeń - karty graficzne ---- i stamtąd podaj nazwę karty ;]

 

ps. próbowałes przez to HDMI podpinać może inny monitor / TV żeby sprawdzić reakcję czy będzie taka sama ?

 

Słuchaj, nie wiem jak to się stało, ale wszystko działa znowu ok może gdzieś było zawieszone, dzięki za podpowiedzi, gdyby się sytuacja powtórzyła to się odezwę

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...