Skocz do zawartości

Padnięta usługa Windows Audio


krypa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wyłączyłem usługę harmonogram klas multimediów, ona z kolei wyłączyła usługę audio bo nie sprawdziłem zależności.

Po zrozumieniu błędu przywróciłem harmonogram klas i wszystko inne co wyłączyłem wcześniej, żeby zacząć optymalizować od nowa,

ale usługa audio dalej nie daje się uruchomić i pozostaje wyłączona. Gdy klikam uruchom usługę, dostaję komunikat

"Błąd 1079:Konto podane dla tej usługi różni się od konta podanego dla innych usług działających w tym samym procesie"

Znacie jakieś wyjście z tej sytuacji ?

Pracuję na orginalnym windows 7 home premium.

 

Pozostaje chyba format i postawienie na nowo systemu. :confused:

Nic nie dają przywracania systemu nawet z odległych czasów,

audio jak nie odpala tak nie odpala.

Tak dla ścisłosci to mam dwa dyski i na tych dwóch dyskach ten sam system, :cheer:

na jednym jest wszystko ok, na drugim nie. Musiałem coś nieżle nagmerać. :D

 

Jeszcze jedna dźiwna sprawa, po wgraniu wczorajszych poprawek nie mogłem się połaczyć z BGŻ

komp, twierdził, że mam nie aktualny certyfikat, po deinstalacji poprawki KB2563227 wszystko wróciło do normy na obu dyskach i jest ok.

Co jeszcze zauważyłem to to, że na jednym dysku została zmieniona data systemowa na 01-01-2002.

Na drugim zaś poprawki windows z 10-08-2011 maja też zmienioną date na 01-01-2002.

System instalowany był w 2011 roku

Czary!!!

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gdy klikam uruchom usługę, dostaję komunikat

"Błąd 1079:Konto podane dla tej usługi różni się od konta podanego dla innych usług działających w tym samym procesie"

 

Wyeksportuj klucz usługi do weryfikacji (przy okazji również jej nadrzędne zależności), w OTL ustaw wszystkie opcje na Brak + Żadne, a w polu Własne opcje skanowania / skrypt wklej co podane niżej i klik w Skanuj

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\Audiosrv /s
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\MMCSS /s
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\AudioEndpointBuilder /s

 

Dodatkowo, w Dzienniku zdarzeń widać i takie błędy:

 

Error - 2011-08-10 10:58:15 | Computer Name = Marek-Domowy | Source = Application Popup | ID = 1060

Description = Ładowanie sterownika \SystemRoot\SysWow64\Drivers\GEARAspiWDM.sys

zostało zablokowane z powodu niezgodności z tym systemem. Skontaktuj się z dostawcą

oprogramowania w celu uzyskania zgodnej wersji sterownika.

 

Error - 2011-08-10 10:58:47 | Computer Name = Marek-Domowy | Source = Service Control Manager | ID = 7026

Description = Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego

lub systemowego: AFPAnsi FO_PAnt

Wg OTL to są okropnie stare sterowniki:

 

DRV - [2006-09-19 12:44:04 | 000,015,664 | ---- | M] (GEAR Software Inc.) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\SysWOW64\drivers\GEARAspiWDM.sys -- (GEARAspiWDM)

DRV - [2003-07-17 13:56:32 | 000,089,216 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Stopped] -- C:\Windows\System32\Drivers\FO_PAnt.sys -- (FO_PAnt)

DRV - [2002-10-09 14:53:54 | 000,043,904 | ---- | M] (Alfa Corporation) [Kernel | Boot | Stopped] -- C:\Windows\System32\Drivers\AFPAnsi.sys -- (AFPAnsi)

Należy się tego pozbyć, ale deinstalacją w menedżerze urządzeń + usuwaniem usług zajmiemy się potem. Najpierw dostarcz dane na temat konfigu usługi Audio.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
to tylko ten otl.txt czy jeszcze coś??

 

Mój skan automatycznie podaje wyniki z konfiguracji rzeczonych usług i nic więcej nie trzeba.

 


Usługa Audio ma złe konto skonfigurowane:

 

"Start" = 2

"DisplayName" = Windows Audio

"Group" = AudioGroup

"ImagePath" = %SystemRoot%\System32\svchost.exe -k LocalServiceNetworkRestricted -- [2009-07-14 03:14:41 | 000,020,992 | ---- | M] (Microsoft Corporation)

"Description" = @%SystemRoot%\System32\audiosrv.dll,-201

"ObjectName" = LocalSystem

"ErrorControl" = 1

"Type" = 32

"DependOnService" = AudioEndpointBuilderRpcSsMMCSS [binary data]

"ServiceSidType" = 1

"RequiredPrivileges" = [binary data over 100 bytes]

"FailureActions" = 80 51 01 00 00 00 00 00 00 00 00 00 03 00 00 00 14 00 00 00 01 00 00 00 60 EA 00 00 01 00 00 00 C0 D4 01 00 00 00 00 00 00 00 00 00 [binary data]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\Audiosrv\Parameters]

"ServiceDll" = %SystemRoot%\System32\Audiosrv.dll

"ServiceDllUnloadOnStop" = 1

 

Domyślnym kontem usługi jest LocalService a nie LocalSystem.

 

1. Start > w polu szukania wklep regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator > w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\Audiosrv

 

Dwuklik w wartość ObjectName i zamień figurujące tam LocalSystem na NT AUTHORITY\LocalService. Ponadto skoryguj wartość DisplayName zamieniając tam widoczne aktualnie Windows Audio na @%SystemRoot%\system32\audiosrv.dll,-200

 

2. Zresetuj system i zobaczymy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Jaka może być przyczyna tak złego skonfigurowania?

Czyżby moje grzebanie w usługach :confused:

 

Możliwe, że wyłączenie usługi zależności + ponowne jej włączenie spowodowało odziedziczenie parametrów konta przez usługę podrzędną, gdyż nadrzędne usługi mają właśnie LocalSystem a nie LocalService.

 

 


Możemy się zająć resztą, czyli zakreślonymi przeze mnie błędami w Dzienniku:

 

1. Start > w polu szukania wpisz devmgmt.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. W menu Widok włącz pokazywanie ukrytych. Pojawi się lista Sterowników niezgodnych z Plug and Play. Na tej liście szukaj sterowników: GEAR ASPI Filter Driver (nazwa systemowa GEARAspiWDM) + FotoOffice VirtualDisc Driver (FO_PAnt) + G-DATA Ukrywacz Ansi (AFPAnsi). Co znajdziesz podświetl i odinstaluj, restart kompa.

 

2. Dokończenie usuwania usług. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej co podane niżej i klik w Wykonaj skrypt:

 

:OTL
DRV - [2006-09-19 12:44:04 | 000,015,664 | ---- | M] (GEAR Software Inc.) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\SysWOW64\drivers\GEARAspiWDM.sys -- (GEARAspiWDM)
DRV - [2003-07-17 13:56:32 | 000,089,216 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Stopped] -- C:\Windows\System32\Drivers\FO_PAnt.sys -- (FO_PAnt)
DRV - [2002-10-09 14:53:54 | 000,043,904 | ---- | M] (Alfa Corporation) [Kernel | Boot | Stopped] -- C:\Windows\System32\Drivers\AFPAnsi.sys -- (AFPAnsi)

Z tego usuwania powstanie log, wystarczy że tylko ten mi pokażesz.

 

3. Na liście zainstalowanych jest G DATA FotoOffice. Jak widać powyżej aplikacja wprowadziła bardzo stary sterownik, którego system nie może w ogóle uruchomić. Całkowicie odinstaluj.

 

 

PS. I jeszcze mam propozycję zamiany ciężkiego GG10. Aplikacja alternatywna lepiej zgrana z 64-bit (natywna wersja), z dobrą obsługą GG10 i importem archiwum GG10 oraz całkowicie pozbawiona reklam to WTW. Opis znajdziesz w moim artykule: Darmowe komunikatory.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Foto office żeczywiście jest stary podczas uruchamiania monituje o błedzie sejfu.Ale dalej działa dobrze.

 

System mieli błędy w Dzienniku, ta aplikacja jest niezgodna z systemem Windows 7 i pozbądź się jej.

 

 

antywirus zainsalowałem od nowa.

 

Ale to niepotrzebne. Te sterowniki, które wyliczam, nie są związane z antywirusem. I tak masz do przeprowadzenia akcje ręczne na wyliczanych sterownikach.

 

 

(G-DATA Ukrywacz Ansi )niedawno ściągnołem i użyłem avcleaner chyba to on nakaszanił w Gdata,

 

Szczerze wątpię. Tu jest problem kompatybilności, to próchna sprzed prawie 8-9 lat:

 

DRV - [2003-07-17 13:56:32 | 000,089,216 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Stopped] -- C:\Windows\System32\Drivers\FO_PAnt.sys -- (FO_PAnt)

DRV - [2002-10-09 14:53:54 | 000,043,904 | ---- | M] (Alfa Corporation) [Kernel | Boot | Stopped] -- C:\Windows\System32\Drivers\AFPAnsi.sys -- (AFPAnsi)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
1. Start > w polu szukania wpisz devmgmt.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. W menu Widok włącz pokazywanie ukrytych. Pojawi się lista Sterowników niezgodnych z Plug and Play. Na tej liście szukaj sterowników: GEAR ASPI Filter Driver (nazwa systemowa GEARAspiWDM) + FotoOffice VirtualDisc Driver (FO_PAnt) + G-DATA Ukrywacz Ansi (AFPAnsi). Co znajdziesz podświetl i odinstaluj, restart kompa.

Brak powyższych plików w zakładce 'sterowniki niezgodne z plug an play

Foto offisa odinstalować??

========= OTL ==========

Error: No service named GEARAspiWDM was found to stop!

Service\Driver key GEARAspiWDM not found.

File C:\Windows\SysWOW64\drivers\GEARAspiWDM.sys not found.

Error: No service named FO_PAnt was found to stop!

Service\Driver key FO_PAnt not found.

File C:\Windows\System32\Drivers\FO_PAnt.sys not found.

Error: No service named AFPAnsi was found to stop!

Service\Driver key AFPAnsi not found.

File C:\Windows\System32\Drivers\AFPAnsi.sys not found.

 

OTL by OldTimer - Version 3.2.26.1 log created on 08112011_135626

Odnośnik do komentarza
Brak powyższych plików w zakładce 'sterowniki niezgodne z plug an play

 

Jeśli ich nie ma, to idź wprost do punktów 2 + 3 z instrukcji.

 

I określ co Ci potrzebne, to może jakiś darmowy nowoczesny zamiennik na FotoOffice się skołuje.

 

EDIT: czy Ty przypadkiem już czegoś (poza antywirusem) nie odinstalowałeś przed uruchomieniem skryptu (lub może skrypt uruchomiony dwa razy)? Usługi były a nagle ich nie ma.

 

.

Odnośnik do komentarza
skrypt uruchomiony dwa razy zgoda.

 

Jeśli rzeczywiście przez "Wykonaj skrypt" (co do czego mam wątpliwości) przepuściłeś dwa razy skrypt, to mnie nie dziwi "not found" w logu. Skrypt jest jednorazowy, jego ponowne wykonanie jest pozbawione sensu, bo nie usunie czegoś co już usunięto pierwszym podejściem. A teraz to co pokazujesz jeszcze bardziej bez sensu, bo wyraźnie mylisz opcję Skanuj z opcją Wykonaj skrypt = raport pokazuje, że wkleiłeś skrypt (który jest przeznaczony do akcji Wykonaj skrypt) jako ... skanowanie.

 

FotoOffice już odinstalowany?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

krypa proszę używaj funkcji "Edytuj", jeśli nikt pod Tobą nie odpisał, zamiast pisać w serii x własnych postów. Posty łączę ....

 

Logów to ja już nie muszę oglądać, bo wynik przetwarzania skryptu w OTL w poście #9 mówi sam za siebie. Wszystkie problemy wyglądają na rozwiązane, jeśli nie masz więcej pytań, temat będziemy zamykać.

Odnośnik do komentarza
Jeszcze jedna dźiwna sprawa, po wgraniu wczorajszych poprawek nie mogłem się połaczyć z BGŻ

komp, twierdził, że mam nie aktualny certyfikat, po deinstalacji poprawki KB2563227 wszystko wróciło do normy na obu dyskach i jest ok.

Co jeszcze zauważyłem to to, że na jednym dysku została zmieniona data systemowa na 01-01-2002.

Na drugim zaś poprawki windows z 10-08-2011 maja też zmienioną date na 01-01-2002.

System instalowany był w 2011 roku

 

Nie wiem tylko co sądzić o samoczynnej zmianie daty i czasu??

 

Tu nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie cóż to za samoczynne zjawisko z przedatowaniem. Choć te objawy i feler z certyfikatem sugerują, ze nastąpiło po prostu przestawienie czasu systemowego (rozsynchronizowana usługa Czas systemu Windows / bateryjka BIOS?).

 

 

Temat zamykam.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...