Skocz do zawartości

Pomoc z instalacją Systemu Windows z pliku .GHO


dober

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w związku z moim poprzednim problemem, który jest już chyba ciężko rozwiązać Klik pisze ten temat z prośbą o pomoc z zainstalowaniem systemu z pliku .GHO który mam wgrany na dysk C, ale jest jeden mały problem gdyż nie posiadam dyskietki startowej, która jest obowiązkowa do zainstalowania kopi czystej wersji systemu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
pomoc z zainstalowaniem systemu z pliku .GHO który mam wgrany na dysk C, ale jest jeden mały problem gdyż nie posiadam dyskietki startowej, która jest obowiązkowa do zainstalowania kopi czystej wersji systemu

 

Jeśli brak dyskietki, to może wersja bootowalna USB: How to Ghost install XP.GHO (USB Drive version)

 

PS. Widzę, że poprzedni temat nie został nawet przez Ciebie skomentowany, nawet nie wiadomo czy podejmowałeś się podanych tam kroków ....

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Teraz system mi padł zupełnie po napisaniu tego tematu - nie chce się załadować, cały czas jest okienko wczytania windowsa i nic, czekałem na rozruch około godziny i lipa, tryb awaryjny nie odpowiada, jakaś rada na zainstalowanie systemu z poziomu bioos? dodam iż nie posiadam płyty windows. Kiedyś miałem oryginalną, ale komuś pożyczyłem, zawsze swój system przywracałem z pliku .GHO ale do czasu gdy posiałem dyskietkę startową. Wiadomośc tą piszę z komputera chrzestnego.

Odnośnik do komentarza
Teraz system mi padł zupełnie po napisaniu tego tematu - nie chce się załadować, cały czas jest okienko wczytania windowsa i nic, czekałem na rozruch około godziny i lipa, tryb awaryjny nie odpowiada

 

Mógłbyś podać log wygenerowany z poziomu płyty OTLPE, bo może coś się z raportu da wyczytać i ewentualnie naprawić, by uzyskać dostęp do systemu. A tak poza tym, to płyta OTLPE pozwoli w wygodny sposób skopiować plik GHO na jakieś alternatywne medium (by mieć po prostu jego kopię zapasową), bo z tego co teraz widzę obraz systemu masz tylko jeden i to uwięziony na tym samym dysku co zainstalowany system, a przy ogólnej awarii dysku odcinasz sobie drogę do zrzucenia Windows z obrazu.

 

 

jakaś rada na zainstalowanie systemu z poziomu bioos? dodam iż nie posiadam płyty windows.

 

Ale przecież w sumie masz już dane. W linku są instrukcje jak zrobić bootowalny USB (z tą różnicą, że instrukcja uwzględnia umieszczenie pliku GHO na USB, ale to nie jest konieczne). Czyli: robisz ten USB wg instrukcji, bootujesz z USB na niestartujący komputer, uruchamiasz Ghosta z USB i wskazujesz mu do zrzucenia plik GHO z dysku twardego.

 

 

.

Edytowane przez picasso
23.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...