Skocz do zawartości

CoreTemp - Zmiana ExecutionLevel


peterek64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem zwykłym użytkownikiem komputera, nie posiadam żadnej wiedzy odnośnie programowania, języków programowania itp., co skłoniło mnie do założenia tego tematu celem uniknięcia problemów po operacji którą chciałbym wykonać.

 

Na moim domowym kompie mam zainstalowanego Windowsa XP + SP3 32bit. Nie wiem, czy to istotne, ale w pudle siedzi mobo: Asus M4A785TD-V EVO; CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition; GPU: Asus ATI HD5770.

Mam też założone dwa konta: jedno jako administrator służy mi do przeprowadzania operacji finansowych i zarządzania komputerem, drugie jako użytkownik, które traktuje jako centrum rozrywki czyli buszowanie w sieci, edycja i oglądanie filmów oraz gry FPS.

Żadne osoby trzecie nie mają dostępu do tego komputera.

 

 

Jako posiadacz w/w procka muszę pilnować, by jego temperatura nie przekroczyła 62 stopni i w tym celu zainstalowałem właśnie CoreTemp. Niestety, program ten świetnie działa na koncie admina, lecz po zalogowaniu jako user zwraca błąd :(. Nie chcę wymieniać tego softu na inny z banalnej przyczyny: idealnie komponuje się na pulpicie pod jedną ze skórek Rainmetera.

 

Moje pytanie brzmi:

Czy wystarczy zmienić ExecutionLevel na "false", by CoreTemp chodził też na koncie usera? Jeżeli nie, to jak i czym można tego dokonać?

 

 

coretempc.jpg

 

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

CoreTemp jest domyślnie instalowany w Program Files co może rodzić problemy dla użytkownika z ograniczeniami. Na twoim miejscu spróbowałbym zainstalować program w jakiejś lokalizacji do której użytkownik z ograniczeniami ma pełne prawa - choćby na Pulpicie. Prościej natomiast będzie przyznać większe prawa folderowi w którym zainstalowany jest CT. Jeżeli Windows który masz to Professional to we Właściwościach folderu w zakładce Zabezpieczenia użytkownik z ograniczeniami musi mieć pełen prawa do tego folderu. Pokażę porównanie na obrazkach pierwszy to jak jest a drugi to tak jak powinno być (przykład jest wzięty z 7 ale u Ciebie będzie to wyglądać podobnie)

 

post-1006-0-97306600-1312301306_thumb.jpg

 

post-1006-0-26479300-1312301326_thumb.jpg

 

Jeżeli masz wersję Home to musisz najpierw ściągnąć i zainstalować to

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy takie rozwiązanie będzie Ci pasować bo trzeba trochę pokombinować. Można stworzyć poświadczenie, które będzie na zwykłym koncie uruchamiało program "jako administrator" z zaszyfrowanym hasłem. RUNASSPC.

 

1. Otwierasz runasspcadmin podajesz ścieżkę do pliku wykonywalnego, oczywiście znaznaczone konto administratora + wpisujesz hasło, następnie generujesz poświadczenie:

 

post-24-0-90941000-1312305733_thumb.png

 

2. Wklejasz runasspc razem z poświadczeniem crypt.spc do System32 czy do każdego innego katalogu który jest wymieniony w zmiennej środowiskowej systemu i uruchamiasz poświadczenie:

 

post-24-0-52170400-1312305741_thumb.png

 

Tworzysz sobie plik .BAT i odpalasz np. z pulpitu:

 

@echo off
runasspc.exe /cryptfile:"crypt.spc" /quiet

Odnośnik do komentarza

@MatiK Nie wiem o jakim CoreTemp piszesz, wszystkie wersje które znam, nie posiadają instalatora, a uruchamianie polega na wypakowaniu paczki do dowolnego katalogu i odpaleniu aplikacji. Po uruchomieniu w opcjach możemy zdecydować czy np. program ma startować z systemem, lecz nie możemy zdjąć praw admina potrzebnych do uruchomienia. Mimo to zobaczę co da się zrobić z tym softem, który podałeś.

 

 

@KolegaDudysa - dzięki, to ma większy sens, lecz zanim zacznę cokolwiek robić w temacie, spróbuję przestawić wpis i podmienić exeka. Zobaczymy co się stanie... Jak by nie było - dam znać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

MatiK dzięki, dzięki też do KolegiDudysa, problem rozwiązany.

 

Zrobiłem po prostu to, co opisałem w ostatnim poście, czyli zmieniłem wpis z "requireAdministrator" na "false", podmieniłem plik .exe i działa jak trzeba bez potrzeby instalowania dodatkowego softu i pisania skryptów :D .

 

Jak ktoś chcę podejrzeć mój pulpit to może to zrobić klikając w link. Na szczęście nieobowiązkowe :P.

 

W związku z powyższym temat do zamknięcia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...