Skocz do zawartości

Sterowniki Toshiba Satellite A200-14D


Tivan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam laptopa marki Toshiba Satellite A200-14D i mam takie pytanie ponieważ laptop kupiłem używany i wcześniejszy właściciel nie dał mi płytki z sterownikami ani nic;/ mam teraz Vistę Home Premium i nie wiem jakie sterowniki instalować z strony producenta Tutaj chodzi mi o to żeby nie spowalniać systemu bez potrzeby tylko zainstalować to co potrzebne by wszystko chodziło. Pozdrawiam i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak dojdziesz który dokładnie model A200 masz (to powinno pisać gdzieś na na nim) bo jest 6 do wyboru sugerowałbym ściągnąć wszystko co ma driver w nazwie - począwszy od Control Driver skończywszy na Wireless Lan Driver, oprócz tego sprawdzić czy jest coś nowego z sekcji Firmware Update oraz BIOS Update. Możesz też sprawdzić ile jest "żółtych" urządzeń w Menadżerze Urządzeń i ściągnąć drivery tylko do nich zostawiając gdzie się da drivery windowsowe.

Odnośnik do komentarza

Camera Software- sterownik+oprogramowanie do kamerki. Wkurzające jest to oprogramowanie, bo wysuwa się okienko z boku ekranu. Chyba też interfejs ma coś wspólnego z Flash-em.

Config Free- program narzędziowy do połączeń sieciowych. Zainstalować, sprawdzić i samemu podjąć decyzję. W zależności od intensywności korzystania z różnych połączeń sieciowych, może być pomocny. Ale rozwiązania systemowe (Visty) też są niezłe.

Flash Cards Support Utility- kontrowersyjny soft. Wyskakująca belka u góry ekranu w momencie naciśnięcia Fn. Moim zdaniem zamulacz.

TEMPRO- bardzo niemiły program automatycznie aktualizujący sterowniki i oprogramowanie Toshiby. Bywał odpowiedzialny za 5-10 minutowe włączanie się systemu oraz "bombardowanie komunikatami". Ponieważ sterowniki i soft do tego laptopa ma już status "archiwalny" więc raczej updatów nie będzie. Po dwakroć nie ma sensu tego instalować.

Touch Pad Driver- osobiście nie używam softu do touchpada, jeśli system sam go wykrywa. Ale jeśli w tej tośce siedzi Alps, to raczej będziesz zmuszony. Trzeba potem pogrzebać w ustawieniach, żeby trochę przeszkadzajek zdezaktywować. Jeśli synaptics, to Windows powinien sam wykryć. No chyba, że zależy ci intensywnie na strefie przewijania na Touchpadzie.

 

Pozostałe do odpuszczenia: WinDVD, DVD Movie Factory- da się zastąpić ciekawszym softem.

Updaty BIOS- do przemyślenia. Najczęściej miały wpływ na charakterystyki wentylatora. Jeśli laptop będzie przyjemnie pracował, to nie wgrywać nowszych Biosów. Jeśli wiatrak będzie irytujący, to można spróbować po kolei. Podejrzewam, że poprzedni właściciel miał aktywny program TEMPRO, więc raczej i tak najnowszy Bios już jest. A instalacja starszych wersji raczej nie jest prosta.

Odnośnik do komentarza

No więc osobiście zainstalowałbym takie sterowniki:

karta graficzna http://www.nvidia.pl/object/geforce_notebook_winvista_win7_179.48_beta_pl.html (przebolawszy to że to wersja BETA bo NVidia ją poleca na swojej stronie a przecież jej ufamy)

Fingerprint Software (jeżeli masz tam czytnik odcisków palców i zamierzasz go używać)

Camera Software (jeżeli zamierzasz używać)

Flash Media Driver

LAN Driver

Modem Driver

Sound Driver

Wireless Lan Driver

Może tak się zdarzyć że Windows sam będzie mieć nowsze wersje tych sterowników - w takim wypadku nie ma co się bawić i zostać na sterownikach windowsowych. Gdyby po tym wszystkim zostało Ci jakieś niezidentyfikowane urządzenie w Menadżerze Urządzeń to daj znać. Jeżeli BIOS nie jest uaktualniony to tym też bym się zajął. Update Firmware-u dotyczy kompatybilności z płytami CD/DVD więc jego też bym zainstalował ale to już jest trochę trudniejsze i trzeba trzy razy sprawdzić wszystko.

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie może się tak zdarzyć że Windows będzie mieć "lepsze" sterowniki (bo nie będzie chciał zaktualizować tych które ma). Jeszcze informacja dotycząca karty graficznej. NVidia oferuje automatyczne wyszukiwanie driverów jeżeli tylko wejdzie się na ich stronę przez Internet Explorer i wybierze z Opcji nr 2 Sterowniki Graficzne http://www.nvidia.pl...ex.aspx?lang=pl

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...