Skocz do zawartości

Bledy podczas instalacji Windows


Emzet

Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptopa bez napedu CD, probuje od jakiegos czasu zainstalowac na nim Windows 2000 lub XP z pendriva, ale podczas rozpakowywania plikow instalacyjnych z pendriva na HDD wystepuja bledy w kopiowaniu plikow (w przypadku 2000 jakies 5 bledow, w XP jakies 30). Kontynuuje instalacje mimo to, ale juz przy restarcie i bootowaniu z HDD instalator wywala blad (np. "Plik cdrom.sys jest uszkodzony") i nie chce dalej instalowac, tylko restartuje kompa. Ciagle chodzi o te same pliki, tak jakby wystepowal jakis konflikt sprzetowy. Sprawdzalem dysk w poszukiwaniu bledow czy bad sectorow - nic nie znalazlem. Myslalem o wyciagnieciu jednej z kosci pamieci, ale to ostatecznosc - laptop jest tak skonstruowany ze musialbym go praktycznie calego rozbierac.

 

Czy istnieje np. jakis parametr pozwalajacy na mozliwosc instalacji mimo bledow?

 

Prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Co to za laptop?

2. Był cały czas normalnie użytkowany?

3.

ale podczas rozpakowywania plikow instalacyjnych z pendriva na HDD wystepuja bledy w kopiowaniu plikow (w przypadku 2000 jakies 5 bledow, w XP jakies 30)

+

Skonczylem wlasnie robic Memtesta, pamiec sprawna.

Ile trwał test?

4.

Myslalem o wyciagnieciu jednej z kosci pamieci, ale to ostatecznosc - laptop jest tak skonstruowany ze musialbym go praktycznie calego rozbierac.

Ja bym wyciągnął obie (bo tyle masz?)+przeczyszczenie styków i slotów.
Odnośnik do komentarza

1. Co to za laptop?

Panasonic Toughbook CF-27E. Pentium II 300 MHz, 128 MB RAM, 6 GB HDD.

 

2. Był cały czas normalnie użytkowany?

Naprawde nie wiem, kupiony niedawno na eBayu, ale jest to "pancerny" notebook o specjalnej konstrukcji, wiec raczej uszkodzenia mechaniczne mozna wykluczyc. W dodatku przesylka byla solidnie zapakowana. Ma bardzo malo sladow uzytkowania jak na 10-cio latka.

 

3. Ile trwał test?

3 i pol godziny, 7 petli.

 

4. Ja bym wyciągnął obie (bo tyle masz?)+przeczyszczenie styków i slotów.

Tego sie wlasnie obawialem - ze bede go musial rozkrecac. Jesli nie ma innego rozwiazania to chyba sie za to zabiore.

 

Dodam ze udalo mi sie juz na nim zainstalowac wczesniej W98SE bez bledow, ale ta opcja odpada m.in. dlatego ze nie ma do niego sterownikow.

Odnośnik do komentarza

Dodam ze udalo mi sie juz na nim zainstalowac wczesniej W98SE bez bledow, ale ta opcja odpada m.in. dlatego ze nie ma do niego sterownikow.

http://www.toughbookdrivers.com/drivers/CF-27/index.php?dir=MK2%20(CF-27E)/Windows%2098/

 

One były sprzedawane z Windows 98 SE i Windows 2000, sterowniki pod te systemy muszą być :rolleyes:

(nie wiem czy powyższy link jest "najlepszym" źródłem)

 

Co do samego uszkodzenia / problemu:

jest wiele możliwości :P

Wirus(-y?), uszkodzona pamięć (tak, wiem - czytałem posty), błędy programu użytego do kopiowania. Ale mnie jeszcze ciekawi stan dysku, bo nie widzę nigdzie w temacie np. danych SMART.

Odnośnik do komentarza

Jakiego programu użyłeś do przeniesienia instalki Windows na USB.

Zadnego. Skopiowalem plyte instalacyjna na pendriva.

 

Laptop nie ma opcji startu z USB wiec uzylem dyskietki startowej z wprowadzeniem obslugi dla USB, nastepnie odpalilem smartdrv.exe i winnt.exe /t:c

 

 

One były sprzedawane z Windows 98 SE i Windows 2000, sterowniki pod te systemy muszą być

Owszem do W98SE sa, ale tylko dzwiek/grafika/touchpad, nie ma np. sterownikow do portow USB i PCMCIA ktore sa mi niezbedne. Znalazlem stery do USB na jednej stronie ale trzeba za nie zaplacic 3 euro. Zapewne na oryginalnej plycie ze sterownikami by byly, ale jej nie mam. Z reszta W98SE i tak odpada. Do Windowsa 2000 mam komplet sterownikow, natomiast Windows XP wszystkie standardowo juz zawiera.

Odnośnik do komentarza

Emzet

 

Dodam ze udalo mi sie juz na nim zainstalowac wczesniej W98SE bez bledow

Nie wiem czy tu nie ma 'drugiego dna'. Tak czy siak - takie rozwiązanie:

http://www.neowin.net/forum/topic/733706-install-xp-without-a-cd-drive/

 

 

edit:

 

bo nie widzę nigdzie w temacie np. danych SMART.

A właśnie miałem zapytać - jakim programem sprawdzany dysk i czy smart również?

Odnośnik do komentarza

10ms: 14805

50ms: 34942

 

Nie mam jak teraz zrobic foto;

 

Val Worst Raw

1: Read error rate: 104 100 0

2: Throughput performance: 100 100 0

3: Spin up time: 100 100 2893

4: Number of spin-up times: 79 79 21734

5: Reallocated sectors count: 100 100 0

8: Seek time performance: 100 100 0

9: Power-on time: 88 88 17714089

10: Spin-up retries: 253 100 0

12: Start/stop count: 100 100 13084

220: Disk shift: 100 100 4122

222: Loaded hours: 97 97 4873247

223: Load retry count: 100 100 0

224: Load friction: 100 100 0

225: Load cycle count: 74 74 263806

226: Load-in time: 100 100 438

228: Power-off retract count: 100 100 175

Odnośnik do komentarza

Tak naprawde to nadal mysle ze wystepuja jakies konflikty sprzetowe.

 

Nie ma moze jakiegos parametru dla instalatora zeby ignorowal bledy? To by zalatwilo sprawe, a przynajmniej w przypadku W2000 gdzie tych bledow jest doslownie kilka. System bylby sprawny bez tych paru plikow.

 

Moglbym pokombinowac z ta nakladka XP na W98SE, ale raz ze 98 mam niemieckiego a XP polskiego, a dwa ze przy kopiowaniu instalki XP z pena na HDD tez wystepuja bledy.

 

Juz nie wiem co mam robic :( Dzieki za dotychczasowa pomoc, moze cos jeszcze wymyslimy.

Odnośnik do komentarza

Juz nie wiem co mam robic

Wymontuj moduł/y ze slotów i przeczyść styki alkoholem (wiem, że memtest nie pokazuje błędów ;)) . Sloty też przeczyść (najlepiej sprężone powietrze).

To samo dysk - wymontuj+czyszczenie, itd.

To już dziadek, także zrób generalne porządki.

 

edit:

 

Zrób taki test >> przekopiuj coś (pliki, flim, etc) co odpowiada 'wagowo' instalce. Zobacz czy będą błędy.

Odnośnik do komentarza

:ph34r: Emzet

 

Skopiowalem plyte instalacyjna na pendriva

Przenieś zawartość CD instalacyjnego na "drugą / kolejną" partycje dysku.

 

uzylem dyskietki startowej z wprowadzeniem obslugi dla USB, nastepnie odpalilem smartdrv.exe i winnt.exe /t:c

Z poziomu DOS uruchom program smartdrv.exe i przejdz do skopiowanej instalki na dysku (katalog i386\winnt.exe).

Odnośnik do komentarza

Nowy dzien, nowa energia do walki ;)

 

Dzisiaj rano rozebralem dziadka, okazalo sie ze w srodku jest kompletnie czysty (obudowa jest hermetyczna, bez wentylatora, oddaje cieplo przez obudowe ze stopu magnezu). Mimo to przeczyscilem styki alko i przedmuchalem sloty.

 

Po poskladaniu wykonalem test:

 

przekopiuj coś (pliki, flim, etc) co odpowiada 'wagowo' instalce. Zobacz czy będą błędy.

Film 350 mb i folder z roznymi smieciami wazacy 400 mb przekopiowaly sie bezblednie.

 

Logicznie wiec pomyslalem ze moze rzeczywiscie cos nie tak z moja instalka i sciagnalem z neta jakiegos W2000 SP4 zeby sprawdzic. Jak sie okazalo, wystapily dokladnie te same bledy podczas instalacji co z moim oryginalnym W2000.

 

Zauwazylem tez jedna rzecz, przyjrzalem sie bledom podczas rozpakowywania instalki z pendriva na HDD i mniej wiecej zapamietalem nazwy zle skopiowanych plikow, po restarcie i bootowaniu instalatora juz z HDD okazalo sie, ze instalatora powstrzymuje nie zaden z tych plikow, a uszkodzony plik cdrom.sys.

 

Przenieś zawartość CD instalacyjnego na "drugą / kolejną" partycje dysku.

Z poziomu DOS uruchom program smartdrv.exe i przejdz do skopiowanej instalki na dysku ( katalog i386\winnt.exe ).

To nic nie daje, efekt jest taki sam jak przy instalacji z pena.

Odnośnik do komentarza

Problem według mnie odnosi się do instalatora który próbuje zacząć ponowna instalacje z cd a nie z pena.

Prawdopodobnie masz rację, skrypt instalatora systemu Windows2000 może mieć w którymś miejscu "na sztywno" ustawione CD jako źródło plików.

Dlatego pojawia się komunikat wskazujący na uszkodzony cdrom.sys, instalator próbuje uruchomić nieistniejący napęd.

Odnośnik do komentarza

Zadnego. Skopiowalem plyte instalacyjna na pendriva.

I tu bym się doszukiwał problemu. Niestety, ale przeniesienie plików bez żadnych dodatkowych zabiegów w przypadku Windowsa XP (i 2000 pewnie również) nie działa. W necie jest kilka tutoriali, jak to zrobić poprawnie. Nie pamiętam niestety adresów do tych, z których ja kiedyś korzystałem. W każdym bądź razie ten i ten wyglądają ok. Co prawda są to tutoriale do XPka, ale Windows 2000 jest bardzo podobny do tego systemu.

Odnośnik do komentarza

Podaj wszystkie pliki o których monituje ci instaler.

Prawdopodobnie są to sterowniki urządzeń massstorage do których nie może on uzyskać dostępu ze względu na ich lokalizację.

Pliki tego typu dla fazy tekstowej i graficznej instalacji powinny wylądować w innych katalogach czego instalator sam z siwbie nie potrafi w przypadku nośników innych niż płyta cd.

 

Niestety dosowy winnt nie obsługuje argumentów /makelocalsource i /syspart: które prawdopodobnie rozwiązały by twój problem dlatego lepiej użyć winpe do uruchomienia instalacji, przy braku startu z usb trzeba by się posiłkować dyskietką z syslinuxem bądź grubem i opcją chainload.

Można też przygotować sobie podstawę instalacji z poziomu systemu i bezczelnie wrzucić ją na docelową partycję np ghostem.

Podstawę robimy sobie spod windowsa na jakiejś wolnej partycji (może być wirtualna, np siódemka ma natywnie obsługę takiej wbudowaną) własnie poprzez winnt32 z odpowiednimi parametrami:

 

winnt32.exe /makelocalsource /noreboot /syspart:litera /tempdrive:litera

 

gdzie "litera" to oczywiście litera twojej partycji roboczej.

Potem należy jeszcze wywalić z niej plik migrate inf i opcjonalnie winnt.sif i przenieść taką partycje (jak już pisałem najwygodniej w formie obrazu) na dysk na którym ma być zainstalowany system.

Oczywiście musimy jakimś narzędziem nadać takiej partycji atrybut botowalnej i systemowej a wtedy instalacja sama ruszy z kopyta.

Jeżeli będzie potrzeba integracji sterowników massstorage to też chętnie służe pomocą jak to zrobić w powyższej metodzie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Znalazłem coś takiego ale dotyczy to xp i potrzebny drugi komp

Instalacja XP z Hdd BEZ CD i FDD , ostatni post .Jeżeli nie możesz pobrać załącznika daj znać na PW .

Problem jest taki, ze mam w domu same laptopy i nie mam gdzie podlaczyc HDD.

 

W każdym bądź razie ten i ten wyglądają ok.

Nie moge skorzystac z tych poradnikow bo moj laptop nie ma opcji startu z USB.

 

Podaj wszystkie pliki o których monituje ci instaler.

admparse.dll.mui

advpack.dll.mui

extmgr.dll.mui

hmmapi.dll.mui

html.iec.mui

icardie.dll.mui

ie4uinit.exe.mui

ieakeng.dll.mui

ieaksie.dll.mui

ieakui.dll.mui

iedkcs32.dll.mui

iedw.exe.mui

ieframe.dll.mui

iepeers.dll.mui

iernonce.dll.mui

iesetup.dll.mui

iew.dll.mui

ieunatt.exe.mui

iexplore.exe.mui

inetcpl.cpl.mui

inseng.dll.mui

licmgr10.dll.mui

msfeedsbs.dll

msfeedsbs.dll.mui

msfeedsbs.bof

msfeedssync.exe

mshta.exe.mui

mshtml.dll.mui

mshtmled.dll.mui

mshtmler.dll.mui

msrating.dll.mui

occache.dll.mui

urlmon.dll.mui

webcheck.dll.mui

winfxdocbj.exe

winfxdocbj.exe.mui

wininet.dll.mui

 

 

Dzisiaj udalo mi sie jakos dotrzec o krok dalej z XP, dotarlem do takiego komunikatu instalatora:

 

Instalator nie moze uzyskac dostepu do dysku CD zawierajacego pliki instalacyjne systemu Windows XP.

 

Aby ponowic probe, nacisnij klawisz ENTER. Jezeli po kilku probach ten komunikat bedzie sie dalej pojawial, nalezy zakonczyc prace Instalatora, nastepnie, w celu jego ponownego uruchomienia, skopiowac pliki instalacyjne systemu Windows XP na dysk twardy.

 

Nacisnij klawisz F3, aby zakonczyc prace Instalatora.

 

Dzieki za fachowego posta maggreg, strasznie to wszystko skomplikowane i juz sie boje, ale postaram sie zrobic tak jak napisales. Sciagnalem winpe i syslinuxa i bede dzialac.

 

A gdybym zdobyl naped CD na USB, daloby to cos?

Odnośnik do komentarza

CD na USB też będzie potrzebował sterowników działających w trybie boot czego niestety nieprzerabiany instalator nie potrafi (a przerabiany potrafi czasami :)).

Myślę, że wybrałeś bardziej skomplikowane rozwiązanie na początek.

Spróbuj najpierw sposoby z instalacją na tymczasowej partycji, jeżeli nie masz miejsca fizycznie to może być to partycja wirtualna, skoro masz inne laptopy to na którymś jest system a sam rezultat możesz przenieść z pomocą pena (nie potrzeba przepinać dysku), jak pisałem najlepiej jako obraz i nie musi to być ghost, obraz dlatego żeby uniknąć problemu konwersji nazw podczas kopiowania w dosie.

W pomyśle z ghostem na pena wrzucasz obraz i exec ghosta (bo pewnie na dyskietkę się nie zmieści) i odpalasz z dyskietki dosowej.

Wirtualną partycję jeżeli nie masz lapka z siódemką można pyknąć choćby prościutkim darmowym filediskiem:

filedisk

Można też zrobić partycję vhd (virtualpc) czy też vmdk (vmware), przy dobrym pokombinowaniu można można takie partycje oznaczyć jako aktywne i zainstalować odpowiedni bootsector np programikiem bootsec, dane te zostaną zachowane przy przenoszeniu partycji w formie obrazu przy większości programów typu ghost czy acronis a programy same zadbają o ich przystosowanie do dysku (partycji) docelowego.

 

pzdr

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...