Skocz do zawartości

NSS Labs: Test ochrony przeglądarek internetowych przed złośliwym oprogramowaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Natrafiłem dziś na ciekawy test przeglądarek internetowych od NSS Labs . Polega on na ochronie przed złośliwym oprogramowaniem wykorzystującym inżynierię społeczną. Raport jest z maja, lecz na stronę wrzucony nie dawno.

 

W teście brały udział przeglądarki wszystkich renomowanych firm :

 

Apple Safari ver . 5

Firefox 4

Internet Explorer 8 i 9

Chrome 10

Opera 11

 

Screen z wynikami :

 

SEM2011graph-v2-small.gif

 

Szczegółowy raport dostępny jest w języku polskim :

 

http://www.nsslabs.com/assets/noreg-reports/2011/nss_labs_q2_2011_browsersem_polish.pdf

 

:)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ale bzdury...IE to dziurawy shit...dzieci w przedszkolach o tym wiedzą :lol:

 

Test nie dotyczył szczelności, lecz blokowania niebezpiecznych witryn. Filtr SmartScreen w IE sprawuje się bardzo dobrze dlatego ta przeglądarka wygrała. Opera jest na końcu ale w przeciwieństwie do IE jest najszczelniejsza. Ja używam Opery + HIPS z piaskownicą i firewallem.

Odnośnik do komentarza

Test nie dotyczył szczelności, lecz blokowania niebezpiecznych witryn. Filtr SmartScreen w IE sprawuje się bardzo dobrze dlatego ta przeglądarka wygrała. Opera jest na końcu ale w przeciwieństwie do IE jest najszczelniejsza. Ja używam Opery + HIPS z piaskownicą i firewallem.

Jak zwał tak zwał Jura :) ...szczelność czy blokowanie witryn...chodzi o efekt końcowy...laik nie rozróżnia detali-zainstaluje-a potem może być zonk.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...