Skocz do zawartości

Spowolnione działanie systemu


Majaque

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zainstalowałem Battlefield Bad Company 2 i jako wrażliwy na dźwięki napędu podczas gry, sięgnąłem po witaminkę w postaci bootowalnego mdf.

Dzisiaj włączanie komputera trwa nieco dłużej, natomiast oczekiwanie na reakcje explorer.exe po zalogowaniu objawia się czarnym ekranem (kursor jak i menedżer zadań działa i ma się dobrze)

System ma ledwo miesiąc, w razie żądania większej przejrzystości mogę dorzucić log z filtrowaniem 2-tygodniowym.

Wątek umieściłem w tym dziale ze względu na błędy kontrolera dysków, za chwilę dorzucę też raport SMART - pierwotnie chciałem umieścić go w dziale Diagnostyki Malware.

 

/edit:

35k1hc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dysk wyglada w porzadku.Błedy kontrolera odnoszą sie najprawdopodobniej do pendriva (do zignorowania w tym przypadku).Jest narzędzie DD for Windows http://www.chrysocome.net/dd które umozliwi ci zidentyfikowanie o jaki napęd chodzi.Komenda dd --list

 

natomiast oczekiwanie na reakcje explorer.exe po zalogowaniu objawia się czarnym ekranem (kursor jak i menedżer zadań działa i ma się dobrze)

 

Pytanie:

 

Czy masz podłączone jakieś urządzenia na USB?Jeśli tak to wymień jakie.

Odnośnik do komentarza
Dzisiaj włączanie komputera trwa nieco dłużej, natomiast oczekiwanie na reakcje explorer.exe po zalogowaniu objawia się czarnym ekranem (kursor jak i menedżer zadań działa i ma się dobrze)

 

Te objawy dość pasują do problemu oprogramowania grafiki. A błędy relatywne do nVidia owszem były kilka dni wcześniej:

 

Error - 2011-07-24 18:10:41 | Computer Name = Majaque-PC | Source = Application Error | ID = 1000

Description = Nazwa aplikacji powodującej błąd: nvcplui.exe, wersja: 3.7.730.1,

sygnatura czasowa: 0x4dd732f4 Nazwa modułu powodującego błąd: NVCPL.DLL, wersja:

8.17.12.7533, sygnatura czasowa: 0x4dd7391a Kod wyjątku: 0xc0000417 Przesunięcie błędu:

0x0000000000393710 Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x784 Godzina uruchomienia

aplikacji powodującej błąd: 0x01cc4a4e6a1f6093 Ścieżka aplikacji powodującej błąd:

C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Control Panel Client\nvcplui.exe Ścieżka modułu

powodującego błąd: C:\Windows\system32\NVCPL.DLL Identyfikator raportu: c41775a3-b641-11e0-898c-001d7dd3e3e1

 

Error - 2011-07-24 18:11:54 | Computer Name = Majaque-PC | Source = Application Hang | ID = 1002

Description = Program nvcplui.exe w wersji 3.7.730.1 zatrzymał interakcję z systemem

Windows i został zamknięty. Aby zobaczyć, czy jest dostępnych więcej informacji

dotyczących tego problemu, sprawdź historię problemu w panelu sterowania Centrum

akcji. Identyfikator procesu: 590 Godzina rozpoczęcia: 01cc4a4e8ad99fca Godzina zakończenia:

16 Ścieżka aplikacji: C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Control Panel Client\nvcplui.exe

 

Ja bym sprawdziła co się stanie po przeładowaniu sterowników graficznych.

 

 

PS. Skoro tu jest kompleksowy Avast na chodzie, wyłącz w services.msc usługę Windows Defender:

 

SRV:64bit: - [2009-07-14 03:41:27 | 001,011,712 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Windows Defender\MpSvc.dll -- (WinDefend)

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Te objawy dość pasują do problemu oprogramowania grafiki. A błędy relatywne do nVidia owszem były kilka dni wcześniej: (...)

 

Bingo... Na jeden dzień do testów zamontowałem kartę graficzną HD6850 - po wszystkim, sterowniki posiadanej karty przywróciłem za pomocą funkcji przywracania.

Jak widać coś tutaj musiało pójść nie tak - lecz o dziwo, w grach nie było widać żadnych problemów.

 

/pytanie a propos - myślę, że pasujące do tematu i przewijające się przez mnóstwo for - jaki ustawić rozmiar pliku wymiany?

Korzystając ze skryptu:

 

strComputer = "."

Set objWMIService = GetObject("winmgmts:" _

& "{impersonationLevel=impersonate}!\\" & strComputer & "\root\cimv2")

 

Set colPageFiles = objWMIService.ExecQuery("Select * from Win32_PageFileUsage")

 

For Each objPageFile in colPageFiles

Wscript.Echo "Lokalizacja: " & objPageFile.Name

Wscript.Echo "Rozmiar początkowy: " & objPageFile.AllocatedBaseSize

Wscript.Echo "Aktualne wykorzystanie: " & objPageFile.CurrentUsage

Wscript.Echo "Najwyższe wykorzystanie: " & objPageFile.PeakUsage

Next

 

maksymalne zużycie pliku wskazało mi ~1800MB (pod obciążeniem), warto więc zmniejszyć ten plik do 2GiB?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...