Skocz do zawartości

Dziwny problem z Windowsem XP


starshefa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mój problem polega na tym, że komputer w czasie uruchomiania wydobywa dziwny dźwięk (ale nie zawsze się tak dzieje), po czym po pokazaniu się pulpitu teoretycznie wszystko jest ok, ale nie mogę kliknąć np. na właściwości, bo menu które powinno sie wyświetlić strasznie miga. i tak jest z każdym menu. Jeśli wcisnę klawisz "windows" to teoretycznie pomaga. SP3 nie mam. Dzieje się tak od mniej więcej 2 tygodni.

 

Do tego nie mogę przeciągnąć żadnej ikonki na pulpicie. Nie pomógł format, zmiana Luna na Klasyczny w Active desktop, ani sztuczka z rejestrem. Może to jakiś sprzętowy problem? Np. z zasilaczem? Nie bardzo wiem co robić.

 

Może ktoś mogłby mi pomóc, bo przecież tak nie da się pracować z kompem :(

 

 

1. a więc komp to laptop Asus A6F.

 

Procek - Core Duo T2300E (1.66 GHz)2 MB L2 Cache, FSB 667 MHz,

Chipset płyty - i945 GM

Pamięć - 512 MB DDR2 667 MHz SO-DIMM (1 x 512 MB)

Dysk - 80 GB IDE UDMA100 5400 obr./min.

Karta graficzna - Zintegrowana

Karta dźwiękowa - Intel High Definition audio

 

Tutaj dokładny opis:

http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&back=notebooki&ID=5706&katid=48&grupa=424

 

2. "strasznie miga" = pojawia się i znika co sekundę, tak szybko, że nie zdążę nic kliknąć. Miga tak szybko, że nie abrdzo mogę zrobić print screena :( Czasem w ogole znika i po kliknięciu prawym klawiszem nic już się nie pojawia

 

3. "Uruchom kompa bez myszki (odłącz fizycznie)" - nic nie pomaga, mysz nie jest bezprzewodowa, tylko zwykła optyczna.

 

4. "Przetestuj także czy po naciśnięciu raz lewym klawiszem myszki , po czym użyciu klawisza"menu"

Pomaga na moment

 

5. Po kliknięciu klawisza "-" (słownie myślnik) z kompa wydobyło się charakterystyczne "pstryk", które trwało jakieś 4-5 sekund

 

6. W czasie rozmowy, np. na tlenie, czy gg po wciśnięciu niektórych klawiszy, np. piątka, lewy nawias okienka z rozmową znikają.

 

:(

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Możliwe tematy do sprawdzenia:

zakurzona grafika

rozładowana bateria, stara nie trzyma napięcia

pozostawiona w kieszonce karta pamięci

bateria jest pełna, komp i tak jest podłączony do prądu, karty pamięci w kieszonce brak

 

jeśli chodzi o zakurzoną grafikę to nie bardzo wiem, co z tym zrobić

 

Tak na szybko to możesz jeszcze pokazać screeny z programu Autoruns

a proszę :)

post-266-12760161949457_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

bateria jest pełna, komp i tak jest podłączony do prądu, karty pamięci w kieszonce brak

 

jeśli chodzi o zakurzoną grafikę to nie bardzo wiem, co z tym zrobić

Nie wiem jak długo używasz już laptopa. Chodziło mi o to, że bateria może być stara i nie "trzymać prądu". Wtedy różne hocki klocki mogą występować. Natomiast zakurzony laptop należy wyczyścić (pędzel, sprężone powietrze) po uprzednim odkręceniu dolnej obudowy.

Odnośnik do komentarza

Masz całą masę kodeków i oprogramowania do muzyki (kodery lame i inne przeróżne, nero). Taka mieszanka wcześniej czy później może wybuchnąć. Sprawdź w Podglądzie zdarzeń sekcja aplikacje co generuje błędy.

Usuwałbym wszystko i sprawdzał jakie są efekty. Zakładając, że przyczyną nie jest infekcja i sprzęt.

 

Jeśli chodzi o problem sprzętowy - możesz spróbować podmienić zasilacz (może on jest uszkodzony). Jak lapek chodzi na samej baterii tez tak jest?

Odnośnik do komentarza

Jedyny problem sprzętowy jaki mi przychodzi do głowy, to uszkodzona (zalana) klawiatura.

Tylko nie bardzo da się sprawdzić moją teorię :unsure:

(sprawdzenie wymaga odłączenia klawiatury - robótka raczej kogoś kto wie jak rozebrać laptopa)

 

Do innych ewentualnych przyczyn objawy pasują tylko "prawie", poza oczywiście problemami z systemem / oprogramowaniem / wirusami.

Odnośnik do komentarza

Masz całą masę kodeków i oprogramowania do muzyki (kodery lame i inne przeróżne, nero). Taka mieszanka wcześniej czy później może wybuchnąć. Sprawdź w Podglądzie zdarzeń sekcja aplikacje co generuje błędy.

Usuwałbym wszystko i sprawdzał jakie są efekty. Zakładając, że przyczyną nie jest infekcja i sprzęt.

 

Jeśli chodzi o problem sprzętowy - możesz spróbować podmienić zasilacz (może on jest uszkodzony). Jak lapek chodzi na samej baterii tez tak jest?

bez kodeków i oprogramowania do muzy, czyli zaraz po formacie tez tak było.

po odłączeniu zasilacza i pracy na samej baterii jest to samo

przy innym zasilaczu również sad.gif

 

Jedyny problem sprzętowy jaki mi przychodzi do głowy, to uszkodzona (zalana) klawiatura.

Tylko nie bardzo da się sprawdzić moją teorię :unsure:

(sprawdzenie wymaga odłączenia klawiatury - robótka raczej kogoś kto wie jak rozebrać laptopa)

 

Do innych ewentualnych przyczyn objawy pasują tylko "prawie", poza oczywiście problemami z systemem / oprogramowaniem / wirusami.

czyli oddać do jakiegoś serwisu :/

 

Sprawdż czy pod linuxem np live cd Linux Mint lub Damn Small Linux <-48 mb ,również występują ww problemy.

oj z tym to nie wiem, czy sobie poradze sama :(

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...