Skocz do zawartości

Aktualizacja forum (archiwalny)


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Na temat:

 

Dlaczego "Nikt dziś nie obchodzi urodzin" od zmian skoro jest takie info?

Hmmm?! Jeszcze dziś rano widziałam w bloczku informację z listą użytkowników. Sprawdzę to..... Na razie wykonałam ponowne recache w zadaniach i niby się pojawiło....

Doszukałam się o co tu chodzi. Bug powodujący niedziałanie automatycznego zadania recachującego, objawiony jako losowe "zanikanie" statystyk. Został nałożony na to patch w kodzie kalendarza.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A dlaczego masochista? Otwierałeś ten link?

Pierwsza strona to coś czego nie widzę (ja już jestem po tych 30-tu latach).

Klik w obrazek - otwiera się druga strona z Twojego obrazka i z automatu trzecia i jestem happy, że gewinnołem.

W czym ten lis jest lepszy? 20 ms szybciej otwiera stronę?

Jeżeli tak to ja tego nie zdążę zobaczyć.

No nie. Nie załapałeś. Brakuje Ci jeszcze lat 20 i obyś żył wiecznie! :D :cheer: Przy takim liczeniu mój pierwszy numerek musiałby się udać w przedszkolu :angry:

Odnośnie Lisa. Nie muszę klikać w żadne linki bo ich nie widzę - to to o czym pisze @marekW.

Odnośnik do komentarza

wieslaw531
 

Dodatkowo, nieco inaczej działa technika komentowania, wpisując się trend tablic społecznościowych = statusy i komentarze zostały zespojone, pole statusu jest równocześnie polem za pomocą którego umieszcza się komentarz własny. Wg mnie odczynnik chaosu = w jednym worze są nasze komentowane oraz komentowane przez nas.


W związku z tym można teraz komentować w technice "drzewa", czyli komentarz może być komentowany.

Ale faktycznie, przy strzałkach czegoś brakuje (logiki na pewno w aktualnym stadium). EDIT: Znalazłam zgłoszenie na trackerze KLIK, będzie to rozwiązane w kolejnej wersji IPB, a póki co załadowałam tę tymczasową poprawkę pokazującą nick i teraz jest jak ma być.

Odnośnik do komentarza

I ta zmiana w komentarzach jest dla mnie dzika.

Też tak uważam. A po ch****ę mi info co gdzieś na czyimś profilu napisałem.

Wiem co pisałem i gdzie. To są raczej informacje typu grzecznościowego.

Śmiesznie to wygląda chociażby na dzisiejszym przykładzie (po poprawkach) w Statusie Profilu Belfegora, który jest dzisiejszym jubilatem.

Może to spełnia swoją rolę na wspomnianych portalach ale tu to nie ma sensu.

To tylko moja subiektywna ocena i pewnie nie przystająca do trendów.

 

W tematach istotnych używam KOMUNIKATORA.

Kiedyś widziałem co ktoś napisał na moim profilu. Wiem, że to problem ilości wpisów w oknie.

 

A dodatkowo:

 

http://wstaw.org/m/2...1/06/status.JPG

 

Aktualizacja (w czerwonej ramce) 14.11.2010 - to było moje podziękowanie za życzenia urodzinowe.

A wpis w statusie "Nie potrafię obsługiwać eksploratora Windows. Przepraszam".

Chociaż to co jest obecnie bardziej mi się podoba mimo iż nadal nie potrafię obsługiwać eksploratora.

 

Teraz wiem nie doczytałem Twojego poprzedniego Cytatu i się powtarzam. Ale to nie jest tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza

peterek64

 

Co do tego zjawiska z boldem na Operze, który zgłosiłam na trackerze IPB, IPS to zaraportował na trackerze CKEditor jako bug (KLIK). Nie pozostaje nic innego jak czekać na naprawę w CKEditor i przepakowanie nowego edytora w IPB. To z pewnością nie stanie się przed nowszą wersją forum i nie wiadomo jeszcze którą, jako że IPS jest w tym momencie uzależniony od developerów CKEditor.

Odnośnik do komentarza

3oo

 

Niektóre linki wklejone ad hoc czasami są niepoprawnie parsowane i to było także na poprzedniej wersji forum. Tu wygląda na to, że chodzi o spacje i zamknięcia w nawiasach.

 

To akurat nie powinno mieć związku z trybem edytora, system parsowania URL powinien być taki sam.

 

 

DawidS28

 

Hmm... skoro już jesteśmy w temacie edytora What You See Is What The F*ck, to proponuję jako domyślny edytor ustawić wersję normalną.

Ależ tego już nie ma i nie będzie. Edytor działa teraz w locie i przełącznikiem każdy sobie go ustawia, co jest zapamiętywane. Nie ma już funkcji wymuszania przez Administratora domyślnego edytora. I z tego co mi wiadomo, IPB nie ma żadnego zamiaru powrotu do tej opcji. Ja zaś zgadzam się z tym, bo cóż to niby da, że każdemu wymuszę określony edytor, to nic nie zmieni w jego działaniu.

 

A nawet gdyby taka opcja była, to z pewnością bym jej nie ustawiła. Całe menu narzędziowe zdeaktywowane. Użytkownik mógłby zostać wprowadzony w błąd co to oznacza. Czekam aż przywrócą menu narzędziowe w standardowym, bo jak sama mówiłam WYSIWYG to tryb, którego nie trawię. Przy każdej kolejnej wersji 3.2.x miałam nadzieję, że to zaimplementują, tym bardziej że wiele dyskusji na ten temat było. Zdecydowali jednak, że jest zbyt dużo roboty z tym i pierwszeństwo mają bugi samego CKEditor.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem dlaczego tak u Ciebie, bo u mnie nie. U mnie zawsze jest ładowany ten tryb, który wybrałam jako ostatni. Przy czym należy uważać na ustawienia nawet podczas zwykłej edycji. I jeszcze jedno: czasem trzeba przeładować w pełni stronę, by dotarło do kart otworzonych wcześniej przed przełączeniem edytora (w przeciwnym wypadku można ujrzeć w edycji posta cuda ze i innymi znacznikami HTML).

Odnośnik do komentarza

Dopóki nie zamknę przeglądarki to faktycznie przy każdorazowym logowaniu ładuje się ten tryb, który ustawiłem ostatnio. Po zamknięciu, zawsze domyślny.

 

Tu wygląda na to, że chodzi o spacje i zamknięcia w nawiasach.

Oczywiście chodzi o podkreślenie po nawiasie. Chociaż "zwykłe" podkreślenie w linkach spokojnie działa. Pamiętam, że kiedyś były problemy z rozszerzeniem .aspx - ale to chyba zanikło po jakimś czasie... :) Nie ma co tego rozgrzebywać, tag url załatwi problem. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza

A ja mam inny problem.nie wiem,czy to błąd,czy tak ma być, ale bardzo lubię pewną funkcję mobilnej skóry - po kliknięciu (tapnięciu :)) na nazwę tematu zawsze przechodzi (poprzez #_tu_nazwa_kontenera_ na końcu adresu) do ostatniego nieprzeczytanego posta.jest wygodne przy obszernych tematach, które są ostatnio częste za sprawą dobrego znajomego działu Malware ZeroAccess. :P

I tu jest problem,bo na zwykłych (iSkin / IP.Board) skórach tego nie ma.Na kompie,Chrome:

VBSlcl.jpg

Zaś na komórce (skóra mobilna):

J58aUl.jpg

To tak ma być czy to błąd?

EDIT: Ten WYSIWTF mnie dobija - linkowanie obrazków to masakra :/

Odnośnik do komentarza

bardzo lubię pewną funkcję mobilnej skóry - po kliknięciu (tapnięciu :)) na nazwę tematu zawsze przechodzi (poprzez #_tu_nazwa_kontenera_ na końcu adresu) do ostatniego nieprzeczytanego posta

 

(...)

 

I tu jest problem,bo na zwykłych (iSkin / IP.Board) skórach tego nie ma.

Ale czy na pewno klikasz co należy? W normalnym skinie kliknięcie w tytuł tematu zawsze przenosi do pierwszego posta, należy klikać ikony iskin_unread.png lub iskin_unread_dot.png umieszczone obok tytułu, bo to one odpowiadają za przenoszenie do pierwszego nieprzeczytanego, a nie tytuł tematu. To jest zmiana między starą wersją IPB a najnowszą.

Odnośnik do komentarza

Dopóki nie zamknę przeglądarki to faktycznie przy każdorazowym logowaniu ładuje się ten tryb, który ustawiłem ostatnio. Po zamknięciu, zawsze domyślny.

Miałam to zgłaszać na trackerze w wolnej chwili, ale ktoś mnie ubiegł: KLIK. Tylko, że zgłaszający nie umiał powiedzieć jak do tego doprowadzić, a w konsekwencji IPS to zakwalifikował jako "Cannot reproduce". To się dopisałam jak to należy zreprodukować. IPS zmienił status na "Confirmed". A brew im się uniosła. :lol:

 

PS. Pliki pomocy ciągle w toku dopasowań do nowej wersji, zrobiłam większość (zostało mi Wyszukiwanie / Kalendarz i drobniutkie poprawki). Mam ostatnio mało czasu, a pliki te trzeba przepisać od początku, bo dostarczona przez IPS wersja w ogóle do niczego i połowa się nie zgadza. Po bliższym przyjrzeniu się usunęłam te duplikaty angielskie całkowicie, uznając za nieistotne poprawianie wariantów angielskich.

Odnośnik do komentarza

Kolejność jest prawidłowa, numer jest generowany w inny sposób, w spolszczeniu jest tylko napis zlokalizowany przy nim. I ja tu nie widzę nic dziwnego w tej składni, można czytać przecież: "X Ilość pobrań" lub "Ilość pobrań X". Ostatecznie upierając się, "Ilość pobrań" można zamienić na "pobrań", ze skutkiem "X pobrań".

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...