Skocz do zawartości

Aktualizacja forum (archiwalny)


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Bonifacy

Jak tak zaczynacie kombinować z tym, wykonałam jednak edycję. Nawet Luuk nie był mi do tego potrzebny. W CSS znalazłam ten ustęp, skin miał zablokowany max na 1400 (nadal nie wiem dlaczego tak), usunęłam tę definicję. iSkin zachowuje się teraz jak skórka domyślna. Na takich rozdzielczościach jak moja (1900x1200) przy zmaksymalizowanym oknie zostają tylko marginesy około 2 cm a nie 6-7. Osoby na mniejszych rozdzielczościach, już widzące tam wcześniej tyle, pewnie zmian nie zauważą.

By widzieć zmianę, mocne odświeżenie strony przez CTRL+F5, robione do skutku.

PS. W ramach kosmetyki przywróciłam dla forum, które jest linkiem do innego serwisu, ikonkę ze strzałką z poprzedniej wersji skórki. Jakoś bardziej mi pasuje. Jak wyżej: trzeba odświeżyć, by widzieć zmiany.

iskin_redirect.png

peterek64




po zapisie boldem po wyłączeniu podświetlenia B wskaźnik pisania wraca do początku tekstu. Jeżeli kliknę na koniec tekstu - dalej piszę boldem.


Rzeczywiście, na Opera 11.52 takie coś występuje. Problemu nie ma jednak na najnowszych Firefox, IE9 i Google Chrome. Obawiam się, że z tym nic nie jestem w stanie zrobić, albo bug CKEditor albo błąd Opery. Przetestowałam to w demo na stronie CKEditor i dzieje się to samo na Operze. Niemniej na trackerze IPB zgłosiłam to i zobaczymy jaki status temu przyznają: KLIK.

Nawiasem mówiąc, to od tego CKEditora to mnie boli głowa. Jak tylko się dowiedziałam, że moje ukochane przyciski w trybie BBCode zostaną zdeaktywowane, myślałam że się przewrócę. Z utęsknieniem czekam na ich powrót. Zaś instalację forum robiłam rozmyślnie do widzianej tu teraz wersji, przeczekując kilka numerów, bo to co się działo na trackerze na temat CKEditor to była rzeźnia, bug na bugu.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

wieslaw531



Dlaczego "Nikt dziś nie obchodzi urodzin" od zmian skoro jest takie info?


Hmmm?! Jeszcze dziś rano widziałam w bloczku informację z listą użytkowników. Sprawdzę to..... Na razie wykonałam ponowne recache w zadaniach i niby się pojawiło....


switch48
 

w Opera 11.52 nie mam w np. "Dodaj odpowiedź" okienka edytora do wpisania tekstu.


Nie za bardzo wiem o czym mówisz. Nie mam problemu na Opera 11.52. Czy wykonałeś to:

W związku z silną modyfikacją layoutu należy porządnie wyczyścić cache przeglądarek, a i to może być niewystarczające. Najlepiej zweryfikować wygląd strony pobrany wprost z serwera z ominięciem cache przez:
CTRL+F5 (IE / Firefox / Google Chrome) lub SHIFT+Reload (Opera / Safari)

 

?

Odnośnik do komentarza

Bonifacy

 

A to wiem dlaczego taka krzakowata nazwa, a wydawało mi się, że wszystko ręcznie poprawiłam. Skorygowane. To jest skutek napraw. Jak można było zauważyć, ten sam temat widać niepoprawnie tylko w widoku nadrzędnego forum a nie w widoku działu. Technik IPS reimportował z naszej kopii zapasowej tabelę forum (aka struktura działów), bo była dokumentnie uszkodzona. Ze względu na nasze ustawienia serwera i rozbieżności z jego narzędziami nie był w stanie ocalić nazw UTF-8, co zaowocowało skrzakowaniem polskich ogonów, i musiałam ręcznie je zmieniać. To defekt już natury "kosmetycznej" i nic złego się nie dzieje. Same posty są poprawne. Jakbyście jeszcze gdzieś krzaka zobaczyli, to zgłaszajcie.

Odnośnik do komentarza

https://www.fixitpc.pl/topic/5843-alternatywny-skin/?do=findComment&comment=43972

To że mało osób może to wybierać, nie oznacza, że mam instalować skiny, które moim zdaniem nie pasują do forum.

tzn. tylko tyle lub aż tyle, że kwestia wyboru to jest czysto akademicka dyskusja. Od samego początku pisałem, że ten obecny iSkin jest nad wyraz "męczący", korzystam więc z nielubianego ale bardziej czytelnego IP .Board.

Edytowane przez picasso
Przeklejone z tematu Alternatywny skin //picasso
Odnośnik do komentarza

Anonim3
 

Od samego początku pisałem, że ten obecny iSkin jest nad wyraz "męczący", korzystam więc z nielubianego ale bardziej czytelnego IP .Board.


W wątku padło:
 

jedno co mi nie odpowiada to kolor czcionki w stylu iSkin, jest wyblakła, trzeba wytężać wzrok

(....) skoro już mam moją magiczną kulę to teraz zostały tylko jeszcze czcionki i będzie cacy


1. Zostały wprowadzone następujące uczytelnienia:
- kolor linków forum został zmieniony na ciemniejszy, a wszystkie przeczytane w widoku forum dostały bold.
(...)
Należy wymusić odświeżenie strony, by widzieć zmiany (jeśli nie działa zwyczajne, to CTRL+F5 z omijaniem cache powtórzone na każdej podstronie prezentującej stary układ).


Czcionki poprawione dwa dni temu, więc nie wiem co jeszcze widzisz jako męczące.

Odnośnik do komentarza

@picasso mi nie chodzi o tytuły, wytłuszczenia przeczytanych, wytłuszczenia linków, pogrubienia ich itd. itp. chodzi mi o treść bo na tym się głównie skupiam, tytuł dla mnie nie istnieje.

Podczas pisania postu jest ok. ale już po tym jak "wejdzie" litery są wyblakłe, generalnie siedzę z nosem przy monitorze, nie jest to komfortowa sytuacja szczególnie dla oczu, a te muszę zacząć i staram się oszczędzać, w sytuacji gdy ekran mi świeci bardziej niż literki korzystam innych skinów niźli domyślne, tzn takich, przy których da się normalnie czytać.

Odnośnik do komentarza

Anonim3 & DawidS28

No dobra, macie zmianę w poście #606060 na #2c2c2c.

CTRL+F5.


switch48



W tej wersji Opera działa tylko skrót Shift + ppM > Odśwież.


Czyli SHIFT+Reload, po prostu nazwę ang. zastosowałam z rozpędu, a dokładnie o to mi chodziło co podajesz.
 

Chodzi o te dolne okienko.


Nie mówisz nic czy po wykonaniu podanych wyżej kroków jest jakaś poprawa, a jeśli nie, pokaż na obrazku co widzisz, bo mam trudność z wyobrażeniem sobie braku.

Odnośnik do komentarza

EDYTA do Wiesława

Ty z tym IE9 jesteś masochista -jak nie forsa to gołe panienki. Lis rulez!

A dlaczego masochista? Otwierałeś ten link?

Pierwsza strona to coś czego nie widzę (ja już jestem po tych 30-tu latach).

Klik w obrazek - otwiera się druga strona z Twojego obrazka i z automatu trzecia i jestem happy, że gewinnołem.

W czym ten lis jest lepszy? 20 ms szybciej otwiera stronę?

Jeżeli tak to ja tego nie zdążę zobaczyć.

Odnośnik do komentarza

W czym ten lis jest lepszy? 20 ms szybciej otwiera stronę?

eeeee nie tylko dlatego, ale ma fajną wtykę, zwie się adblock, na portalach typu wp. onet czasem jest upierdliwy i przez to nie otwiera video z zaszytą reklamą, no ale skoro ktoś chce mnie raczyć przed oglądnięciem w efekcie jakiejś bzdury, 30 sek reklamą, to mam to, czyli tenże filmik głęboko w "jaskini nestle". Jednym słowem lisek dba o mnie co bym nie oglądał głupot :lol:

 

Ale ale na marginesie dodam, że ten lisek zaczął mi płatać figle i się wyłącza sygnalizując błąd, na razie nie wiem co zacz, ale może trzeba przeinstalować go, tymczasem nie mam na to czasu.

 

Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...