Skocz do zawartości

Aktualizacja forum (archiwalny)


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Cieszę się, że w końcu udało się aktualizację przeprowadzić... ;) Co do nowego wyglądu - trzeba się będzie przyzwyczaić...

 

Jedna rzecz mnie trochę "denerwuje", nie wiem czy zostało już to wcześniej odnotowane - obrazki wstawione w postach (te, które się nie powiększają) są jakieś dziwne - najeżdżając na nie, zamiast standardowego kursora myszy pojawia się łapka (jakby to był element "klikalny"/link), prawo-klik nie działa normalnie na tych obrazkach - trzeba kliknąć 2 razy prawym przyciskiem żeby wyświetliło się menu...

 

Edit: Firefox 7.0.1

Odnośnik do komentarza

Wybaczcie, że dziś będą niemrawe korekty (na razie nie widzę nic krytycznego), jestem w katatonii operacyjnej. Jutro podkręcimy tempo.

 

Na razie wykonane drobne poprawki w niespolszczonych opcjach ustawień profilu oraz zaktywowane tagi codeplain + noparse na domyślnym skinie.

 

 

 

peter2012

 

Chyba znalazłem winowajcę problemu z mobilna wersją.Otóż w IPB 3.2 lista user-agentów i przypisanych do nich skór jest pusta.W 3.1 ta lista była pełna.Chyba wezmę i listę z 3.1 przepiszę do 3.2

Nie na mojej instalacji. W zarządzaniu stylami dla IP.Board Mobile w Mapowaniu klientów użytkownika jest pełna lista z User Agentami i są tam zaznaczone stosowne pozycje, ale nie wszystkie. Nawiasem, Luuk nie widzi tego problemu na iPhone, ładuje mu mobilny skin z biegu. W związku z:

 

Próba z urządzenia mobilnego (Samsung Galaxy Ace, Android 2.3.4), jednak jest kłopot

Samsung był zaznaczony, ale doptaszkowałam jeszcze Android i sprawdź czy wchodzi.

 

 

snemelk

 

Jedna rzecz mnie trochę "denerwuje", nie wiem czy zostało już to wcześniej odnotowane - obrazki wstawione w postach (te, które się nie powiększają) są jakieś dziwne - najeżdżając na nie, zamiast standardowego kursora myszy pojawia się łapka (jakby to był element "klikalny"/link), prawo-klik nie działa normalnie na tych obrazkach - trzeba kliknąć 2 razy prawym przyciskiem żeby wyświetliło się menu..

- Zauważone błędy designu: wszystkie obrazki, nawet najmniejsze, otwierają się przez lightbox. To niby tak ma być w związku z konstrukcją tech, ale ma to skutki uboczne w działaniu menu kontekstowych...

A tu oryginalne zgłoszenie na trackerze: KLIK.

 

 

 

wieslaw531

 

Brak możliwości zalogowania na forum przy wyłączonym trybie zgodności. (...) Nic się nie dzieje po kliknięciu logowania. Przycisk Rejestracja - działa.

Moje testowe konto loguje się bez przeszkód na IE9 z wyłączonym trybem zgodności. Upewnij się, że bardzo porządnie wyczyściłeś cache oraz wymusiłeś przeładowanie strony przez CTRL+F5 oraz nic nie blokuje "pop-upu". Przyciski Logowanie i Rejestracja nie działają w ten sam sposób, ten pierwszy ładuje się via Ajax bez przeładowania strony.

 

Potestowałem trochę i ten efekt w edytorze występuje TYLKO przy włączonym trybie zgodności.

W tej sytuacji wydaje się, że to nie jest bug.

Tryb ten nie współpracuje z nowym layoutem. Mamy nowoczesne specyfikacje.

 

Chyba również brak opcji Anuluj jeżeli się rozmyślę. Aktywna tylko po kliknięciu Więcej opcji.

To jest Szybka odpowiedź, anuluj w zasadzie zbędne (i jakoś nie przypominam sobie, by to było wcześniej).

 

Nawiązałem do jego starego postu. Obecnie chcąc zobaczyć co przegląda aktywny user forum istnieje konieczność zmiany ustawień na Wyświetl tylko zarejestrowanych. Tak było domyślnie wcześniej i chyba lepiej.

Link statystyk wygląda teraz jak wygląda. Można to w skinie zmienić na stary układ, ale czy to naprawdę potrzebne? W miniprofilu jest teraz info kto co robi (owszem, trzeba wtedy mieć na widoku post / temat gdzie pisał użytkownik, by móc to wywołać).

 

 

peterek64

 

Jakie było moje przerażenie, kiedy po wejściu na Fixitpc zobaczyłem komunikat "fatal error"!!! Już myślałem, że coś się stało, nawet maila wysłałem.

Fatal error to było właśnie wtedy, gdy rozwaliło forum. To była szczątkowa ledwie napoczęta aktualizacja i zdewastowane tabele w bazie.

 

 

Bonifacy

 

Nie mogę doczekać się na operację od ponad roku...

Przy tylu operacjach niestety brakuje czasu i mobilizacji, jeszcze rozpraszają przystojni lekarze :lol:.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wybaczcie, że dziś będą niemrawe korekty (na razie nie widzę nic krytycznego), jestem w katatonii operacyjnej. Jutro podkręcimy tempo.

To oczywiste i myślę, że posty są do dalszej SPOKOJNEJ analizy. Ważne, że forum ponownie żyje. Leczyć grypę można zawsze mimo szczepionek.

 

Co masz na myśli? Moje testowe konto loguje się bez przeszkód na IE9 z wyłączonym trybem zgodności. Opisz problem dokładniej i upewnij się, że bardzo porządnie wyczyściłeś cache oraz wymusiłeś przeładowanie strony przez CTRL+F5.

Kliknięcie Logowanie nie powoduje ŻADNEJ reakcji. Kółeczko się nie zaczyna kręcić. NIC. Włączam tryb zgodności - loguję się - wyłączam tryb i korzystam z forum. Kliknięcie Rejestruj uruchamia okno rejestracji.

 

Dodatkowe info.

 

Podejrzewałem NIS2011. Wyłączyłem wszystko oprócz poczty. Bez zmian.

Dodatkowo Sejf Tożsamości przestał mi wypełniać dane w trakcie logowania (włączony Tryb zgodności).

==================================================================================

 

Czyszczenie cache + Ctrl+F5 to jest to od czego zacząłem.

 

Zupełnie nie potrafię tego odtworzyć na IE9. Zakreśl mi na obrazku które miejsce masz na myśli i jak to wygląda post factum. oraz jaka rozdzielczość / wymiary okna.

Moja rozdzielczość 1920x1200.

http://wstaw.org/m/2011/11/02/Edytor1.png

 

Dodatkowe info : Poniżej tego poziomu obrazek myszki zmienia się na kursorek edycji czyli duże i z kreseczkami u dołu i góry.

 

A to jest przykładowy efekt (zależy gdzie była myszka) ale tylko w trybie zgodności.

http://wstaw.org/m/2011/11/02/Edytor2.png

 

Link statystyk wygląda teraz jak wygląda.

Tu chodzi tylko o zmianę Wyświetl wszystkich na Wyświetl zarejestrowanych.

Odnośnik do komentarza

Kliknięcie Logowanie nie powoduje ŻADNEJ reakcji. Kółeczko się nie zaczyna kręcić. NIC. Włączam tryb zgodności - loguję się - wyłączam tryb i korzystam z forum. Kliknięcie Rejestruj uruchamia okno rejestracji.

Czyszczenie cache + Ctrl+F5 to jest to od czego zacząłem.

Przycisku rejestracji nie porównuj, to inna technika ładowania. A program zabezpieczający w tle jakiś chodzi, z czy bez to samo?

 

U mnie nie ma tego problemu na IE9 (bez Trybu zgodności), testowane na trzech komputerach i dwóch różnych kontach. Czy ktoś coś takiego widzi?

 

A to jest przykładowy efekt (zależy gdzie była myszka) ale tylko w trybie zgodności.

Ja tam doedytowałam, pisałam post nie widząc Twojej edycji. Jak mówiłam, tryb zgodności musi być teraz wyłączony, psuje funkcjonalność forum (nie tylko edytor, jeszcze inne dziwne rzeczy się dzieją).

 

Tu chodzi tylko o zmianę Wyświetl wszystkich na Wyświetl zarejestrowanych.

Ja wiem o co Ci chodzi, tylko że i tak wymagana edycja skinu, co mi się wydaje nie warte zachodu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przycisku rejestracji nie porównuj, to inna technika ładowania. A program zabezpieczający w tle jakiś chodzi, z czy bez to samo?

 

U mnie nie ma tego problemu na IE9 (bez Trybu zgodności), testowane na trzech komputerach i dwóch różnych kontach. Czy ktoś coś takiego widzi?

Edytowałem poprzedniego posta. Chodzi o NIS2011. Brak wpływu.

Uwierz mi. Klikanie w Logowanie to u mnie martwy przycisk.

 

BARDZO proszę innych userów, którzy mają W7 Pro x64 SP1 + IE9 o sprawdzenie możliwości logowania na forum po wykonaniu zalecanych operacji (czyszczenie cache przeglądarki oraz przeładowanie forum przez Ctrl+F5).

 

EDYTA

 

Na FF 7.0.1 ten problem nie występuje (logowania) ale w przeciwieństwie do IE9 obraz strony wygląda tak:

 

http://wstaw.org/m/2011/11/02/Forum.JPG

 

A na IE9 zbliżony obrazek tak :

 

http://wstaw.org/m/2011/11/02/Forum2.JPG

 

Chyba nie mogę używać przycisku "Grafika" przy wyłączonym trybie zgodności. Musiałem wejść w ten tryb.

Odnośnik do komentarza

kto mi podpowie gdzie i jak moge zmienic awatarka moga byc wskazowki obrazkowe. Na webOS nie dziala pzycisk, ten dole powodujacy przesuniecie strony do gory, ale to szczegol.

sorry za brak polskich literek ale pisze na tablecie.

Z profilu -> edytuj profil -> na samej górze: zmień zdjęcie.

 

BTW. Dobrze, że nie ma już tych pier....ch gifów. ;)

 

BARDZO proszę innych userów, którzy mają W7 Pro x64 SP1 + IE9 o sprawdzenie możliwości logowania na forum po wykonaniu zalecanych operacji (czyszczenie cache przeglądarki oraz przeładowanie forum przez Ctrl+F5).

Ok, ale to dopiero jutro, jak się do jakiegoś kompa z w.w. konfigiem dorwę. Ostatnio siedzę właściwie tylko na Debian/Ubuntu/Gentoo, a w domu Vista.

Odnośnik do komentarza

Anonim3

 

DawidS28 napisał gdzie jest opcja, ale ja nie widzę, by to się aktywowało dla grupy Użytkownicy (działa dla Moderatorów i Administratorów).

 

EDIT: Rozwiązane. Aktualizator zostawił ... puste pole w ustawieniach grupy Użytkownicy na temat parametru wgrywanego pliku, grupa nie odziedziczyła z poprzedniego ustawienia ogólnego.

 

 

wieslaw531

 

 

Na FF 7.0.1 ten problem nie występuje (logowania) ale w przeciwieństwie do IE9 obraz strony wygląda tak

To nie wiem co widzisz na IE9, skoro wykazujesz tu jakieś różnice. Na IE9 i Firefox nie widzę różnicy w wyglądzie strony. Pokaż co jest różne. Czy chodzi o brak wklejonego w poście obrazka?

 

EDIT:

 

Chyba nie mogę używać przycisku "Grafika" przy wyłączonym trybie zgodności. Musiałem wejść w ten tryb.

Dodałeś drugi obraz z IE9. Ja widzę, że brakuje Ci także przycisków po prawej stronie (Cytuj / Odpowiedz) - to z poziomu Gościa robiony screen?

 

 

Chyba nie mogę używać przycisku "Grafika" przy wyłączonym trybie zgodności. Musiałem wejść w ten tryb.

Ja mogę, TestUser także może. Stanowczo za dużo funkcji Ci nie działa na IE9 bez Trybu zgodności, co nie jest prawidłowe. Zapytam jeszcze: w jaki sposób cache było czyszczone?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dalsze drobnostki:
 

Usterki widzialne dla moderatorów: w panelu moderacyjnym interfejs usuniętej zawartości pokazuje tajemnicze krzyżyki.


To brak w iSkin, na domyślnej jest OK. Zapodziała się gdzieś ikonka oznaczająca zadanie w Harmonogramie. Naprawione.
 

Usterki widzialne dla moderatorów: menu z włączaniem HTML w widoku edycji pełnej rozwala layout


Tu prosta korekta, wystarczyło tylko skrócić spolszczenie, które wydłużało niepotrzebnie dropbox.
 

Mikro niespolszczenia (pola Contact Methods + Profile Information w profilu, w menu nawigacyjnych jest angielska nazwa "Help files")


Skorygowane.
 

przy zmianie trybu wyświetlania tematu (zwykły/uproszczony) opis jest po angielsku:

X89bu.png


W iSkin w szablonie zmieniłam frazy "title".
 

I ostatnie, wiem że się strasznie czepiam ( :P), ale w komunikatorze zauważyłem jeden szczegół.Otóż w polu "Skąd" brakuje dwukropka ^_^. Na screenie nieudolnie go "dorysowałem"


Wszystkie trzy własne pola (Płeć / Skąd / Zainteresowania) otrzymały brakujące dwukropki, zmianę widać w Waszych profilach + PW. Z tymi trzema to jest taka sprawa, że ich polskie nazwy zostały uprzednio sztucznie wymuszone, a dodatkowo tam była wtedy odwrotna historia czyli "kropki Bonifacego" = w poprzedniej wersji kropki były w profilu, ale nie w widoku tematu (jakiś bug ze spójnością wyświetlania), a teraz stało się dokładnie na odwrót. :lol:


Natomiast ogólna grubsza modyfikacja skina będzie dziś dopiero wieczorem. Luuk cały dzień w pracy i nie da rady wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Ja widzę, że brakuje Ci także przycisków po prawej stronie (Cytuj / Odpowiedz) - to z poziomu Gościa robiony screen?

Tak ten obrazek był z poziomu gościa. Po zalogowaniu przyciski są.

 

Ja mogę, TestUser także może. Stanowczo za dużo funkcji Ci nie działa na IE9 bez Trybu zgodności, co nie jest prawidłowe. Zapytam jeszcze: w jaki sposób cache było czyszczone?

Historia.JPG

 

+ TFC.exe (uruchom jako ...) + Ctrl + F5.

 

Brak możliwości zalogowania oraz wstawiania grafiki w edytorze - muszę włączyć tryb i wszystko co wcześniej napisałem idzie w krzaki.

 

Czy możesz testowo założyć sobie nowe konto zwykłego usera i zrobić test? Chyba, że Testuser to to konto.

Nie wiem o co chodzi ale tak jak pisałaś zbyt wiele jest źle po aktualizacji. Wyłączenie NIS nic nie daje.

Odnośnik do komentarza

Hehe, a ja nadal mam problem z avatarem, Chciałem wgrać zdjęcie .JPG o wymiarach 640x480 i wadze 164KB ale wywala mi błąd, że nie można zmienić avatara. Jeśli to problem wagi pliku, to OK, choć myślałem, że skrypt najpierw wrzuci zdjęcie, później da mi możliwość wykadrowania i dopiero wtedy "zdecyduje" czy waga jest za duża czy też nie. ;) Do tego, gdy próbuję wgrać zdjęcie z URL, wyskakuje mi czerwona ramka, jakby od błędu, lecz jest pusta:

 

post-16-0-63247900-1320318735_thumb.png

 

Jedyną działającą dla mnie opcją zmiany avataru/zdjęcia jest w tej chwili Gravatar.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Hehe, a ja nadal mam problem z avatarem, Chciałem wgrać zdjęcie .JPG o wymiarach 640x480 i wadze 164KB ale wywala mi błąd, że nie można zmienić avatara. Jeśli to problem wagi pliku, to OK, choć myślałem, że skrypt najpierw wrzuci zdjęcie, później da mi możliwość wykadrowania i dopiero wtedy "zdecyduje" czy waga jest za duża czy też nie.

Dozwolona waga pliku to 50KB, i jak sądzę dlatego nie możesz wgrać zdjęcia. To nigdy nie było możliwe, by wgrywane zdjęcie przekraczało wagę pliku.

Nie mam też żadnego problemu z importem z URL. Czy tu przypadkiem nie ma historii jak wyżej z przekroczeniem limitów?

 

 

Czy możesz testowo założyć sobie nowe konto zwykłego usera i zrobić test? Chyba, że Testuser to to konto.

TestUser to jest moje konto testowe, które zmienia kontekst uprawnień w zależności co chcę przetestować. TestUser jako zwykły użytkownik brał udział w testach.

Odnośnik do komentarza

Dozwolona waga pliku to 50KB, i jak sądzę dlatego nie możesz wgrać zdjęcia. To nigdy nie było możliwe, by wgrywane zdjęcie przekraczało wagę pliku.

Nie mam też żadnego problemu z importem z URL. Czy tu przypadkiem nie ma historii jak wyżej z przekroczeniem limitów?

Najprawdopodobniej tak właśnie jest :) jak już mówiłem, myślałem, że obliczanie miejsca będzie się odbywało na innej zasadzie. ;) Pozostaje mi zadowolić się Gravatar-em, który swoją drogą żadnych problemów mi nie sprawia :D

 

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

U mnie wszystko w porządku. To co pokazujesz dzieje się przy sporym zmniejszeniu okna, wtedy zaczyna zawijać do drugiej linii (wyraz "wiadomości" nie mieści się między tymi polami z ptaszkami) i wyskakuje wyraz poza tełko. Luukowi na listę zapisałam, by sprawdził czy da się z tym wrapem coś zrobić. Ale można rozwiązać to inaczej bez edycji skina, po prostu skrócić polski wyraz np. do samego "Lista" = może być?

 

EDIT: i tak też zrobiłam. Teraz ten bloczek siedzi tak jak to jest na oryginale angielskim w jednej linii z tickboxem.

 

PS. I jeszcze jedno, wymieniłam tekst przy wgrywaniu fotki profilu, by było jasne jaki jest limit wgrywanego pliku.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...