Skocz do zawartości

Kaspersky Internet Security 2011 Final


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bardziej polecam GeSWalla, przynajmniej wiem, że się nie posypie po restarcie i że zawsze pliki pobrane przez aplikacje niezaufane będę niezaufane, co w DW nie zawsze się zdarza.

Chciałem jednak szanownym kolegom - ekspertom zwrócić uwagę na to, że HIPS z piaskownicą nie chroni w ogóle komputera w trybie zaufanym. Zero ochrony! Dla osób, które nie instalują w trybie zaufanym różnego badziewia, to znakomity program ale w przeciwnym wypadku warto skorzystać z programu do wirtualizacji dysku, lub piaskownicy, a i antywirus nie zawadzi :)

KIS to pakiet który posiada piaskownicę, HIPS, firewall, moduł antywłamaniowy oraz antywirus o dobrej wykrywalności i stosunkowo małej ilości FP. Osobiście jednak wolałbym całkowicie darmowy CIS, ze względu na automatyczny sandbox oraz lepszy firewall z HIPS.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 tygodnie później...

Okazało się,że build oznaczony 11.0.1.400 został uznany jako Finałowy dla CF1 (Critical Fix)

http://www.kaspersky.com/kis_latest_versions

# Version 2011 (11.0.1.400)

english french german

 

Jak widzimy nowy build jest tylko w 3 językach , dalej brak polskiego naturalnie.

 

Instalka Kisa zajmuje 104 mb więc chyba tak samo jak w wersji 11.0.0.232 a :)

 

Zainstalowałem ta nową wersje. Pierwsze wrażenia na plus. Zmniejszyli zapotrzebowanie na ram i procek, strony otwierają się szybciej, system sprawniej działa, szybciej troszkę skanuje. Jest poprawa :) Nie wiem jak ze skutecznością, trzeba czekać na testy.

Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie. Pobierz kilkanaście lub więcej wirusów z forum MBAM (najlepiej najnowszych). Jeżeli skaner nie wykryje, to uruchom je w piaskownicy. Zobaczysz jak KIS wykrywa sygnaturami i heurystyką a także czy HIPS skutecznie blokuje wirusy.

 

http://forums.malwarebytes.org/index.php

No to wszyscy już wiedzą w jaki sposób przetestować skuteczność naszych zabezpieczeń, wystarczy pobrać nowe zagrożenia (kilkanaście, a jak komuś się chce to więcej)

i uruchomić w piaskownicy, i już wiemy czy to co mamy jako zabezpieczenie jest coś warte.

Userzy do dzieła Jurek zdradził tajemnicę !

Naprawdę śmieszny jesteś :D

Odnośnik do komentarza

Dziś postanowiłem przetestować Kisa 11.0.1.400 za pomocą Comodo Leak Test i wynik miałem 50/340 :D Nie mam pojęcia czemu tylko tyle. Później Kisa 2011+ Zemana AntiLogger i też lipa, ponieważ Zemana unieszkodliwiła CLT( zostało wyłączone i nie dało się włączyć ponownie) :D] Kto da radę niech sprawdzi jak u was KIS najnowszy wypadnie w CLT. 300 ponad pkt powinno spokojnie nabić jak starsze wersje osiągały takie rezultaty :)

Odnośnik do komentarza

Nie uruchamiałeś przypadkiem CLT w sandboxie Kisa? CIS w piaskownicy też ma słaby wynik a 340 pkt zalicza dopiero po wyłączeniu sandboxa.

 

@facecik

 

Chłopak nie może się doczekać profesjonalnych testów, to zaproponowałem mu amatorskie. Jest to raczej zabawa ale nie poniżasz Eru gdy takie testy wykonuje.

Zwróć także uwagę na to, że AV- lub VB nie uruchamiają zainfekowanych plików w piaskownicy, co moim zdaniem nie daje pełnego obrazu skuteczności AV.

Odnośnik do komentarza

Jaka bieda :)

Po pierwsze ten koleś jechał na domyślnych ustawieniach, nie dał na maksa ochrony AV

Po drugie nie użył najlepszej broni przeciwko zagrożeniom 0-day czyli piaskownicy

Po trzecie żaden Av nie wykryje aż tyle linków z malware świeżych 0-day bo takie pewnie używał z forum Mbam, każdy coś nie wykryje. Jakby te linki były paru dniowe producent miałby zdecydowanie większe szanse na dodanie ich do bazy. Avira, Gdata, Blupoint, każdy Av nie wykryje 100% malware 0-day więc dziwie się czemu narzekacie. Jak już gość testuje niech każdą warstwę wykorzystuje a nie, że najważniejszą, najbardziej skuteczną nie bierze pod uwagę.

 

A to, że system został zdestabilizowany to normalne jak są aktywne rootkity i wirusy które mają na celu właśnie wyrządzenie szkód.

 

Jak Meir opierasz się na tym filmiku w którym program nie został maksymalnie wykorzystany, opierając się na samym AV o niskiej domyślnej heurystyce bez piaskownicy to przetestuj jak ten koleś wszystkie AV jakie są na 15 świeżych malware, zobaczysz, że każdy polegnie, mówię świeżych, nie wielodniowych :)

 

Nie dawno oglądałem też na YT też taki amatorki teścik z sandboxu Kisa, testowany był safe run for aplication i poradził sobie w 100%, nic nie przepuścił po wyczyszczeniu. :)

Odnośnik do komentarza

Jaka bieda :)

 

Jak Meir opierasz się na tym filmiku w którym program nie został maksymalnie wykorzystany, opierając się na samym AV o niskiej domyślnej heurystyce bez piaskownicy to przetestuj jak ten koleś wszystkie AV jakie są na 15 świeżych malware, zobaczysz, że każdy polegnie, mówię świeżych, nie wielodniowych :)

Nie wierzę własnym oczom :nsure:...Likwi nie pamiętasz już legendarnego forum na którym napisałeś 2500 postów i sam się zachwycałeś tego typu testami ???

 

Ty tak wydoroślałeś czy świat tak się zmienił :confused:

Odnośnik do komentarza

Chodzi Ci o testy Eru w podobnych charakterze co przeprowadzał ten koleś. Ja wtedy pisałem,że nie są w 100% obiektywne tylko pisałem,że w pewnym stopni podkreśle w pewnym stopni przedstawiają rzeczywistość wykrywania danego Av, coś jak namiastka :). Choć Eru testy są bardziej wiarygodne bo on chociaż testował piaskownice w teście 5 dniowym, lecz też w sumie jak gość z filmika testował często samo wykrywanie na sygnaturach. heurystyki, oddzielny test, ale sandboxy Kisa, Avasta i Cisa wykonał w kolejnym teście które umieścił na blogu. Dla mnie pełnowartościowy test to taki w którym każdy program ustawiony jest na maksa, wykorzystane są wszystkie warstwy ochrony i jest przedstawiony solidnie, na różnego rodzaju zagrożeniach , a nie na domyślnych które są zaniżone by nie obciążać kompa i bez piaskownicy która jest obecnie niezbędna :)

Odnośnik do komentarza

test pokazuje że żaden program antywirusowy nie ochroni systemu, padło tu na kis

niestety piaskownica albo technologię hips są w tych czasach nieodzowne

same zabezpieczenia sygnaturowe i proaktywne można spokojnie wysłać do muzeum bo kolejny raz testy pokazują że już są nieskuteczne i raczej się to nie zmieni

Z roku na rok będzie jeszcze gorzej, wykrywalność będzie spadać w raz ze wzrostem malware. Za parę lat jak Av będzie wykrywać z 90% szkodliwego oprogramowania będzie dobrze na bazie sygnatur i heurystyki :)

Odnośnik do komentarza

Ta tylko kto robi testy na z programami na max ustawionymi, chyba tylko ty :P

Zresztą dzisiejsze programy AV mają nas chronić głównie przed nowymi zagrożeniami (dlatego powstają piaskownice, HIPSy, itp.) w 2 kolejności są starsze zagrożenia (co to za pomysł żeby testować programy na kilkodniowych szkodnikach w ogóle?) :P

On przeprowadza testy na ustawieniach standardowych (czyli takich jakie ma większość użytkowników - bo po co się oszukiwać większość instaluje i zapomina - użytkownicy którzy ustawiają program na max to wyjątki jak ty likwi - sam miałem KIS'a u siebie na standardowych żeby nie obciążał mi kompa :P) więc nie oburzaj już się tak że testy na standardowych są robione bo ci na innym forum już tłumaczyłem czemu na standardowych testujemy :P Poza tym ile % użytkowników korzysta z Sandboxa się zastanów :P Boją się że coś zepsują więc wolą nie tykać, a jak nawet już starają się coś zrobić z nim to potem nie wiedzą jak przenieść pliki z sandboxa itd. i rezygnują z używania go :P

Niestety niewiedza większości użytkowników stanowi tu problem i ich niechęć do nauki obsługi PC'ta i programów w sposób bezpieczny :P

Odnośnik do komentarza

Jak nie umieją obsługiwać komputera czy programów różnej maści w tym przypadku programów zabezpieczających przez co się infekują to niech wywalą kompa przez okno lub się ogarną na tyle by dobrze wszystko konfigurować bo to banał. Poza tym niech Ci będzie niech zostaną ustawienia domyślne , ale niech testuje wszystko co program oferuje a nie,że sobie wybiera. Może kolejnym razem będzie testował tylko Hipsy w programie?? :) Sandbox akurat nie wymaga konfiguracji, nie posiada regulacji poziomów ochrony więc zawsze będzie tak samo chronił więc dodać go mógł, chyba,że koleś nie umie go obsłużyć więc kolejne pytanie po kiego grzyba on testuje :lol:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj podczas ostatniej aktualizacji baz antywirusowych został w raz z sygnaturami doinstalowany patch. Aktualizacja zajęła 5 MB po czym komputer trzeba było uruchomić ponownie. Na dzień dzisiejszy Kaspersky posiada oznaczenie 11.0.1.400(a) czyli po niedawnym wydaniu CF1( Critical Fixa) producent nie czekał na CF2 tylko po wykryciu kolejnych błędów zamieścił patcha podczas aktualizacji jak w przypadku wersji 232(a) Ja osobiście nie zauważyłem szczególnej poprawy w stosunku do wersji 11.0.1.400 która jest bardzo solidna :)

Odnośnik do komentarza

thx za info,lecz szkoda, że nie ma polskiej wersji z nowym buildem 11.0.1.400(a). Będę skłaniał się dalej przy pozostaniu przy nowszej wersji nawet kosztem języka ENG bo jest stabilniejsza , a podstawy ENG jeszcze ogarniam by obsłużyć program. Może za jakiś miesiąc będzie dostępna wersja Pl z najnowszym Critical Fixem. :)

 

Zapodaję bezpośredni link do KISA.KAVA wersji Pl bo kolega Arm zapomniał to uczynić ;) Kto chce używać będzie musiał liczyć się z powrotem do starszej wersji z większą ilością bugów i gorszą płynnością działania programu. W moim przypadku tak właśnie było. Różnica między 232(a) a wersja 400 czy 400(a) jest dość spora.

 

http://www.kaspersky.pl/download.html?s=prod_download&prod_id=156

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...