Skocz do zawartości

Kaspersky Internet Security 2011 Final


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś odkryłem na serwerach Kaspra nową wersje Final 11.0.0.232. Numeracja z wersji TR się nie zmieniła. http://devbuilds.kaspersky-labs.com/products/english/homeuser/kis2011/

 

Finał oficjalnie ma być jutro, ale jak zwykle w zwyczaju Kasperskego jest wrzucanie na serwery produkty przed oficjalna premierą. W wersji 2010 było to około tygodnia wcześniej:)

 

http://devbuilds.kaspersky-labs.com/products/english/homeuser/kis2011/ Pobieramy. Na tą chwilę dostępna jest wersja ENG

 

Nie oficjalnie mówi się,że wersja Pl będzie w lipcu czyli około miesiąca po premierze wersji anglojęzycznej czyli nieźle.

Proszę się nie martwić.że na stronie głównej Kaspra nie ma komunikatu o nowej wersji , na bank wersja na serwerach jest Finalna :)

 

Testujcie i dzielcie się wrażeniami, ja zabieram się do instalacji Pozdro

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Więc na gorąco sprawa się ma tak:

 

Plusy:

Szybsze pobieranie aktualizacji baz antywirusowych

Szybciej skanuje, przy Full skanie można spokojnie przeglądać strony internetowe, słuchać muzyki itp. lepiej od wersji 2010

Lepiej przemyślany sandbox, wystarczy kliknąć Safe Run for Website i już przeglądarka jest uruchamiana w piaskownicy nie jak w wersji 2010 gdzie , trzeba dodać najpierw przeglądarkę np. Mozille by móc przeglądać strony internetowe w bezpiecznym uruchamianiu.

Ustawienia programu są bardziej przejrzyste, podział na 4 zakładki

Nie przymula internetu, wszystko ładnie chodzi.

Minusy:

 

Podczas instalacji Kaspra pojawia się okienko o oprogramowaniu potencjalnie nie chcianym chodzi o inne programy zabezpieczające , trzeba usunąć, aby w pełni zainstalować Kaspra tak było zawsze w kasperskym. Teraz można było niby dać w instalacji kolejny krok nie usuwając niczego , ucieszyłem się przed wcześnie bo po zakończeniu instalacji McAfee Site Advisior wycięło mi w pień z dysku :D

Powtarzający się komunikat o wersji trial

Interfejs programu mnie nie zachwycił, poprzedniczka bardziej mi się podobało. :)

Odnośnik do komentarza

Nie ma jest tylko ENG, później będzie w języku rosyjskim i Francuskim . Polski podobno lipiec;)

 

Co ciekawe Kaspersky 2011 teraz po dłuższej chwili przy Full skanie system i internet chodzi mi płynniej niż w wersji 2010 bez skanu, niezłe numery, Ładnie go zoptymalizowali :D

 

Screenów nie chce mi się robić w google masz tego pełno:)

 

W opisach i screenach wersji Bet był Kaspersky gadget a nie mogę go w wersji Final odszukać , czyżby wycofali?

Odnośnik do komentarza

Przecież piszę ,że przy full skanie można wszystko wykonywać . Teraz odpaliłem 2 przeglądarki na raz i nic nie zacina jakbym skanowania nie załączał :D W spoczynku jak na program IS pobiera mi około 30 mb ramu. Zużycie CPu od 0-1% więc malutkie. Niedługo wyjdzie nowy build . Na chwilę obecną program oznaczony jest jako 11.0.0.232(a) więc po zebraniu kolejnych bugów będzie wersja b i kolejna poprawa programu :D Co do skuteczności nie mam pojęcia. Nie mam dostępu do paczek Tommyego( zero day), na avirze nie logowałem się z tydzień i już nie wrócę jak zapowiedziałem :). Tommy miał się tu zarejestrować, miałbym z nim kontakt więc namiary na świeże malware bym miał. Ciekawi mnie heurystyka w nowym Kisie. W wersji 2010 sprawowała się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

@ switch48

 

Już na serwerach jest wersja Final. Wczoraj była wrzucona na serwery Beta . Podałem link w 1 poście więc ściągaj. Po zainstalowaniu pojawia się wersja 232 z wersji Tr, lecz po aktualizacji baz antywirusowych o pojemności update 23 mb dościągany jest patch do niego(a) naprawiający błędy. Zauważyłem konflikt między Kisem a kescramblerem. Jeżeli uruchomimy przeglądarkę u mnie mozilla w sandboxie a mamy aktywnego keycramblera następuje jego deaktywacja, szyfrowanie zostaje wyłączone. Aby móc skorzystać z KS Premium trzeba wyłączyć przeglądarkę i ponownie uruchomić bez piaskownicy. Problem jest muszą to poprawić bo nie mogę używać 2 programów jednocześnie. <_<

Odnośnik do komentarza

Na stronie głównej Kasperskyego com pojawiło się info o nowej odsłonie Kisa/Kava. Ceny są trochę zawyżone 40$ za Av, 60$ za IS, drogo coś, powinni spuścić po premierze trochę jak pobędzie produkt na rynku :)

 

Oficjalne nowości w Kasperskym:

1.New Safe Surf feature for unparalleled online security New!

With Safe Surf you’ll never be exposed to harmful or offensive websites. Regular database updates from Kaspersky Lab means that Safe Surf will automatically block undesirable websites as they appear. Just switch it on.

2.System Watcher technology New!

Cutting-edge System Watcher technology monitors and analyzes every system event to accurately detect any dangerous behavior. If a threat occurs, the user will be prompted to roll back any malicious program activity.

3. * Easy-Access Desktop gadget New!

Checking your PC’s protection status and quickly accessing your preferred security features and settings has never been easier!

 

4.New: System Watcher - Heuristics-based analysis monitors, restricts and blocks suspicious program behavior

5.New: Safe Run for websites mode provides added security for online banking and other similar activities where a high risk of identity theft exists

6.New: New System Watcher technology tracks, records and analyzes suspicious activity and lets you roll back any dangerous actions

7.New: Safe Surf technology blocks malware and phishing websites for great online security

8.Safe Surf and Kaspersky Web Toolbar for online security New!

 

Udoskonalenia:

Real-time proactive protection against viruses and other malware Improved!

# Identity protection with Virtual Keyboard and anti-phishing Improved!

# Unique Safe Run mode for suspicious app’s & sites Improved!

# Advanced Parental Control with flexible settings Improved!

# Smart anti-spam and anti-banner protection Improved!

# Computer tune-up for better performance and protection

# Rescue CD for system restoration after malware attacks Improved!

Improved: Risk-based Application Control restricts programs’ rights to access potentially vulnerable system resources or share sensitive data on the Internet

# Improved: Safe Run mode launches questionable applications and websites without risk

# Improved: Rescue CD disinfects the system after malware attacks

Improved: Advanced antimalware technologies even allows installation on infected PCs

Real-time proactive protection against all Internet threats Improved!

Prevents all types of known and unknown malware from infecting your computer.

# Protection for your digital identity at all times Improved!

Smart anti-phishing protection and Virtual Keyboard keep your digital identity absolutely secure when you are shopping, banking or social networking online.

# Feature-rich and effective Parental Control Improved!

The product’s advanced Parental Control features can block, limit and log applications and web access, so your children stay safe online.

Application Control prevents dangerous software from harming your system Improved!

Each program is granted rights and access to system resources based on an automated risk-assessment using Kaspersky Lab’s in-the-cloud security database.

# Unique Safe Run mode for apps & websites Improved!

Safe Run mode lets you run suspicious applications and websites in a specially isolated environment where they cannot damage your system.

# Special tools to treat even the most complex infections Improved!

The installation CD can also be used as a bootable rescue disk to help you to restore your system should you ever need to. If you’ve downloaded your Kaspersky Lab product you can create your own Rescue CD using the program.

 

Sporo tego :) Wychodzi na to, że nie odgrzewali kotleta ;)

Odnośnik do komentarza

Kaspersky IS wykrywa w promo Defenswalla od Gizmo trojana generica heurystyką, niezłe jajca :D Coś mi się wydaje,że heurystyka w nowym kasprze jest bardzo czuła, w sumie dobrze lepiej będzie wykrywać kosztem być może FP :D Odsłona z linii 2010 obaliła mit o sypaniu fałszywkami w testach Av-c, Vb, Pcsl bardzo dobrze się spisuje jeśli chodzi o małą liczbę Fp, czas powrotu do fałszywek?, być może to jednorazowy wyskok :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...