Skocz do zawartości

Kaspersky Internet Security 2011 Final


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, bo z oficjalnej strony Kaspra usunięto download wersji 11.0.2.556 angielskiej, a pozostała tylko japońska. Odnośnie tego moderator na tamtejszym forum:

 

It was removed due to technical reasons. These probably do not include reasons due to North Atlantic islands and/or various polygons.

 

A search of this entire forum shows that 556 can remain installed.

Może wykryli w niej jakieś poważniejsze błędy czy coś, chociaż zainstalowałem 3 dni temu tą wersję angielską i korzystam do dziś - żadnych "skutków ubocznych" nie miałem. Wg mnie to działa nawet szybciej niż 11.0.1.400.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Arm

 

Pewnie tak, cofnęli bo jeszcze coś wykryli, lub zostało im podesłane od beta testerów. Tak samo na serwerach Final tamtego roku była wersja Kisa 2010 9.0.0.459, ale usunęli w ostatniej chwili i zanim znów wrzucili na serwery jako wersja Fina build zmienił się dość znacznie do wersji 464 czyli wykryli parę poważnych błędów, za bardzo się pospieszyli.

Odnośnik do komentarza

Bardzo możliwe , że z tego powodu. To już nie pierwszy raz gdzie przeprowadzili atak na witrynę kasperskyego. Na szczęście nie doszło do wycieku danych, tylko po części udał się atak. W tamtym roku zaatakowana została Malezyjska strona Kaspra . Też nie skradziono poufnych danych klientów czy firmy. Ja się nie dziwię,że atakują jak Kaspersky jest największym producentem zabezpieczającym i najbardziej popularny. Posiada ponad 300 mln klientów , działa obecnie w ponad 100 państwach, taki Norton dla przykładu w 40 więc brak jest trochę koordynacji między placówkami. Dziwne to jest,że wszystkie strony Kasperskyego nie są tak samo bezpieczne. Jakoś stronę Global czy rus. nie udaję się zhakować. Tam szczególny kładą nacisk na ochronę. Powinni przeprowadzić badania we wszystkich ich stronach w poszukiwaniu luk i będzie okej. Za duża firma i ciężko wszystko poukładać jak należy. W tamtym roku również zhakowali po części BitDefendera , ale chyba też nie udało wykraść dane i Sophosa , nie jestem pewien. To normalna kolej rzeczy,że atakują najbardziej popularne w wielki potencjał finansowe firmy. Większa szansa,że się hakerzy obłowią , ale jak na razie mają pecha mimo nie równego poziomu zabezpieczeń witryn w wszystkich państwach Kaspra. Bd też zaatakowali, ale nie główną tylko 2 rzędną :D

Odnośnik do komentarza

Plati :)

 

Hakerom nie udało się przecież zhakować w 100% witryny zlokalizowanej w USA, tak samo jak rok temu malezyjską , nie dali rady skraść poufnych danych . Atak nie był do końca skuteczny, przebili się tylko po części przez zabezpieczenia . Co do PL, na pewno są ataki na serwery Pl, tylko nie skuteczne bo cisza jak na razie :D

Odnośnik do komentarza

Kaspersky. Szybkie, łatwe w obsłudze, zabezpiecza użytkownika (przed odwodnieniem przede wszystkim).

Podstawa powyższego: Opera 10.63, strona ładowana: demotywatory.pl (dostawca sieci: virgin media).

Czas otwierania strony z WŁĄCZONYM KIS2011 (wersja 400): 45sekund, i nie wszystkie obrazki się były uprzejme otworzyć.

Czas otwierania strony z WYŁĄCZONYM: 5-6 sekund, wszystkie obrazki wczytane (by nie być posądzonym o stronniczość, to tempy, ciasteczka i inny badziew poczyściłem przed sprawdzeniem nr 2.

Wnioski: działanie ochronne Kaspersky Internet Security polega na: wysłaniu strony do firmy, gdzie zaspany Wanka ogląda, po czym pyta Saszkę: pozwolimy mu to obejrzeć, czy nie? A wiadomo, to musi trwać.

Odnośnik do komentarza

Emm... jakby to ująć... mnie tam daleko do elyty (zarówno w sensie fizycznym, bo około 2000km, jak i mentalnym) i zwykle nie pijam ŻOŁĄDKOWEJ, zresztą, ze wstydem muszę przyznać, że w ogóle w tym zakresie brak mi eksperiencji, by nie rzec: nałogu, przedmówcy, który tak ekskluzywne gatunki jak żołądkową pija, a i zapewne sam wyrabia, bo w sklepie jej raczej nie uświadczysz.

A co do Opery, to na Kaspersky Internet Slowener reaguje nader poprawnie: jak wyłączyć, to jest 3 sekundy. I nie jest to raczej wina Opery, tylko spowalniacza, którego jak wyłączyć, to działa nader prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dziś od rana okazują się nowe wersje językowe dla Kasperskyego z CF2 11.0.2.556+ dołożony do tego patch(a)

 

http://www.kaspersky.com/kis_latest_versions

# Version 2011 (11.0.2.556)

russian french german japanese portuguese spanish

 

Niedługo dołożą wersje ENG. I można pobierać i testować. Trochę im to zeszło, mam nadzieję, że to zaprocentuje. P

 

Edt. Wersja angielska już jest :)

Odnośnik do komentarza

Miedzy czasie Kaspersky wypuścił do CF1 (critical Fixa 1) patcha c. Na chwile dzisiejszą wersja CF1 posiada oznaczenie 11.0.1.400(a,b,c) Wersja 11.0.2.556(a) nie dorobiła się jeszcze wersji PL, trzeba czekać :) Patch instaluje się razem bazami antywirusowymi. Nie trzeba odinstalowywać programu i ponownie instalować jak to się ma z buildami danej wersji programu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Naturalnie musisz odinstalować starą wersje bo nie działa tak jak w przypadku patchów które są pobierane z bazami antywirusowymi :) Buildy inaczej a patche inaczej. Co do keya jeśli masz keya z Kisa 11.0.1.400 PL to będzie działał w wersji 11.0.2.556 PL. Jeśli masz keya z Kisa CF1 400 ENG to będzie działał z angielską wersją Kisa 556 CF2. . We wcześniejszych wersjach , dawniej bywały problemy z keyami z promocji,że działały ENg keye z polską wersją, a z polskim keyem nie działała wersja ENG :) Najpewniejszy będzie key ENg bo pasuje do wersji polskiej, angielskiej . Być może teraz zmienili, ja opowiadam przypadki w wersjach 2009, 2010 Kasperskyego. Jest jeszcze opcja napisania do supportu Pl kaspra i się sprawą zajmą jak nie wczyta klucza pod warunkiem,że jest legal :) Jeśli masz lickę legit z wersji 400 PL to bez problemu zainstalujesz do wersji najnowszej PL. W sumie po co Ci wersja ENG jak jesteś polakiem :D Bedzie dobrze, instaluj. Yo :)

 

Zainstalowałem nową wersję i po aktualizacji baz dodany został patch b. Na tą chwilę najnowsza wersja Kisa posiada oznaczenie 11.0.2.556(a,b )

Odnośnik do komentarza

Pierwsze wrażenia: Na moim 2 jajowym procku, 2 Gb ramu podczas spoczynku pobiera ponad 30 mb ramu w 2 procesach avp.exe. Procka nie obciąża . Przy full skanie zauważyłem szybsze skanowanie oraz nie spowalniania komputera . Nie "zamraża procka", nie" szarpie" dyskiem, działa okej. Naturalnie heurystyka na maksa, skanowanie archiwów itp. W tle działał Windows Media player, Mozilla, ogólnie 50 procesów w managerze zadań. Przy skanie obiektów krytycznych nie zauważyłem poprawy zbytnio. Skanuje jak wersja 400. Co do uruchamiania i zamykania systemu zauważyłem poprawę. Komputer z Systemem Windows XP SP3 zamyka się szybciej , tak samo załadowanie się Kisa po uruchomieniu trwa szybko . Przeglądanie stron internetowych, nie ma zwiech, strony szybciej się ładują, nie zmniejsza transferu danych . Jest poprawa. Aktualizowanie baz antywirusowych tak samo jak w wersji CF1 400 z taką samą prędkością . Co do innych aplikacji Kis na moich kompie nie wpływa na gorsze ich działanie . Instalowanie się programu chyba tak samo jak wersja wcześniejsza . Największa poprawa jest w aspekcie zmniejszeniu zapotrzebowania na zasoby komputera. Nie przymula nic na full skanie z ustawieniami na maksa z pracą innych programów, a kompa mam przeciętnego na te czasy a system prawie 3 lata bez formata , czyli nie za świeży . Na lepszej maszynie i świeżym systemie powinna być większa poprawa ;)

Odnośnik do komentarza

Jestem nieco rozczarowana najnowszą wersją. Po jej zainstalowaniu system zamyka mi się ok 10 minut, w podglądzie zdarzeń mam informacje "System Windows zapisał rejestr użytkownika ANIA\User, kiedy aplikacja lub usługa nadal użytkowała rejestr podczas wylogowania. Pamięć używana przez rejestr użytkownika nie została zwolniona. Rejestr zostanie zwolniony, kiedy nie będzie używany." - mimo, że mam zainstalowany program UPHClean.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...